Zamknij

Do kina zabierz ze sobą chusteczki. Na tym filmie łzy leją się strumieniami. Nie wierzysz?

10:06, 03.10.2015 N.CH
Skomentuj Chemia to opowieść o miłości i zbliżajacej się śmierci. Fot. materiały promocyjne Chemia to opowieść o miłości i zbliżajacej się śmierci. Fot. materiały promocyjne

W tym tygodniu Multikino obfituje w nowości. Można obejrzeć wzruszające produkcje opowiadające o miłości i śmierci, o chęci przetrwania w trudnych warunkach, a także historie pełne intryg. Znajdzie się także propozycja dla miłośników komedii. 

Chemia to film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Jest to opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości, o miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być.

Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll. Reżyserem filmu jest jej mąż - Bartek Prokopowicz. Ten fakt nadaje opowiedzianej historii autentyczności i staje się wyciskaczem łez. 

- Od tego momentu film Prokopowicza powoli przechodzi ze słodkiej bajki w mroczną opowieść, raz po raz rozbłyskającą pozytywnym światłem. W tej drugiej, poważniejszej połowie, "Chemii" udaje się osiągnąć najwięcej - pomysłowo rozegrane sceny bolesnych rozmów Benka i Leny, powolne zamykanie się kobiety w sobie, bezradność jej męża, oddalenie małżonków od siebie, wreszcie dziecko, które staje się między nimi dodatkową barierą i polem bitwy. Te fragmenty filmu zdradzają umiejętność świetnego, wielowymiarowego ujęcia skomplikowanych emocji, zdolność do kreowania na ekranie dotkliwego dramatu, a wreszcie - dowód na to, że najwyraźniej nasze kino faktycznie jest lepsze, gdy dotyczy cierpienia, odchodzenia, rozdzierającego smutku – pisze w recenzji Urszula Lipińska na Stopklatka.pl.

W rolach głównych znakomici Agnieszka Żulewska („Bejbi Blues”) i Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”), Danuta Stenka oraz Eryk Lubos. 

Z kolei Marsjanin to film science fiction w reżyserii mistrza gatunku Ridleya Scotta. Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. 

Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej. Zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu zapasów. Czyżby to był koniec? 

Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja oraz umiejętność zachowania dystansu wobec siebie, a także świata, który nie zawsze gra fair.

W filmie Panie Dulskie Filip Bajon, twórca przebojowych „Ślubów panieńskich” i „Przedwiośnia”, rzuca całkowicie nowe spojrzenie na ponadczasową komedię „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością.

W obsadzie plejada gwiazd, jakiej dawno nie było w polskim kinie: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska oraz Mateusz Kościukiewicz, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman, Olgierd Łukaszewicz, Władysław Kowalski, Sebastian Fabijański i wielu innych.

Laureaci nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Robert De Niro oraz Anne Hathaway występują razem w filmie Praktykant. Nominowana do Oscara i wielokrotnie nagradzana reżyserka Nancy Meyers reżyseruje komediodramat na podstawie własnego scenariusza.

W filmie De Niro gra Bena Whittakera, 70-letniego wdowca, który odkrył, że emerytura nie jest wcale taka wspaniała. Dlatego wykorzystuje nadarzającą się okazję, aby wrócić do aktywnego życia, i zatrudnia się jako starszy stażysta w redakcji strony internetowej poświęconej modzie, założonej i prowadzonej przez Jules Ostin (Hathaway).

(N.CH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

GośćGość

3 1

Dosyć mam swoich życiowych problemów i nie mam zamiaru oglądać filmów o cudzym umieraniu!W kinie chcę się bawić i odpocząć a nie pognębić.Wynocha z taką twórczością.Jak wszyscy życiowi wisielcy chcą dodatkowych motywów do skończenia z sobą niech oglądają filmy typu "CHEMIA".Nie polecam !!! 15:20, 03.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Mirek55Mirek55

1 0

Czy kiedyś na DD pani N.Ch. napisze recenzję filmu PO OBEJRZENIU GO czy nadal będzie opierała się na leniwym pisaniu tekstów i robienia kopiuj-wklej? Mam już dość czytania takich leniwych recenzji. 08:55, 04.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%