19:54, 09.06.2017
Z okazji Święta Województwa przy Hali Mistrzów zorganizowano pierwszy turniej koszykówki 3x3 Basket Nocą (impreza zakończy się dziś, 9 czerwca po godz. 22). Organizatorem rywalizacji jest Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki. 3x3 to rozwijająca się w zawrotnym tempie odmiana koszykówki. W 2015 roku zadebiutowała na Igrzyskach Europejskich w Baku, a już wkrótce być może znajdzie się również programie igrzysk olimpijskich. Zasady są proste: trzyosobowe zespoły (z jednym rezerwowym) grają przeciwko sobie na połowie boiska z jednym koszem. Mecz trwa 10 minut lub do momentu, gdy jedna z ekip zdobędzie 21 punktów. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwają zarówno sędziowie boiskowi, jak i stolikowi. Najlepsze trzy drużyny otrzymają nagrody finansowe, a cztery czołowe ekipy zagwarantują sobie miejsce w turnieju finałowym Kujawsko-Pomorskie 3x3 Basket Tour, który odbędzie się 25 czerwca w Toruniu.
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]