REKLAMA

Autokar pełen dzieci uderzył w tira na drodze krajowej! Kierowca nie wyhamował

14:57, 10.07.2017 | G.S.
REKLAMA
Skomentuj
Jak ustalili funkcjonariusze, 50-latek kierujący autobusem nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go pojazdu ciężarowego i nie zdążywszy wyhamować uderzył w jego tył. Fot. KPP Lipno

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś w Borku pod Lipnem, gdzie kierowca autobusu wiozącego dzieci na wycieczkę nie zachował odpowiedniego odstępu i nie zdążył wyhamować pojazdu uderzając w tira. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

Do zdarzenia drogowego doszło dziś w miejscowości Borek na drodze krajowej nr 67, czyli trasie między Włocławkiem a Lipnem.

- Auto osobowe wykonywało manewr skrętu w lewo, w związku z czym, jadący za nim ciągnik samochodowy z przyczepą musiał hamować - wyjaśnia sierż. szt. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. -  Za tirem jechał autokar wiozący 39 dzieci na wycieczkę. Jak ustalili funkcjonariusze, 50-latek kierujący autobusem nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go pojazdu ciężarowego i nie zdążywszy wyhamować uderzył w jego tył. Na szczęście skończyło się na strachu i żadne z dzieci poważnie nie ucierpiało. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Autokar nie nadawał się jednak do dalszej jazdy.

Policjanci zabrali kierującemu autobusem mieszkańcowi powiatu brzeskiego prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia, zatrzymali też dowód rejestracyjny autokaru. Skierują wniosek do sądu Rejonowego w Lipnie o ukaranie mężczyzny.

Dzieci pojechały w dalszą trasę innym autobusem z nowym kierowcą. 

(G.S.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017