REKLAMA

Wzięli udział w rajdzie i zgarnęli cenne nagrody!

09:10, 21.09.2013 | K.O
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz jedenasty odbył się Rajd Rowerowy – „Rowerem do Europy”. Organizatorami przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe we Włocławku i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu.

Honorowy patronat nad rajdem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba. W tegorocznej edycji po raz pierwszy wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych powiatu włocławskiego.

W jedenastym spotkaniu uczestniczyło około dwustu dwudziestu uczniów z gimnazjów w Kowalu, Izbicy i Grabkowie oraz szkół ponadgimnazjalnych ze Starego Brześcia, LO z Lubrańca i Kowala, ZS z Chodcza, Izbicy, Kowala, Lubrańca- Marysina, SLO z Chocenia, a także podopieczni z publicznych placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Lubieniu Kujawskim i Brzeziu.

Zbiórka młodzieży odbyła się w Nakonowie, następnie uczestnicy rajdu przejechali do Agrofarmy w Gołaszewie.

Uczestnicy rywalizowali w różnorodnych quizach, konkursach językowych, artystycznych, ekonomicznych, sportowo – rekreacyjnych oraz turniejach sprawnościowych. Na zakończenie odbyło się wspólne grillowanie.

Każdy z uczestników otrzymał kamizelki odblaskowe. Ponadto w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej przeznaczonym dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nagroda główną był rower.

Jego szczęśliwym posiadaczem został Michał Dąbrowski, gimnazjalista z Grabkowa.

Dodatkową atrakcją dla uczestników rajdu była prezentacja najnowszego  gaśniczego wozu bojowego  Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.

(K.O)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

ASAS

1 0

Bravo dla nowej Pani Dyrektor 22:54, 21.09.2013

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017