Niebywały sukces młodego sportowca. Został mistrzem świata!

06:24, 29.10.2014 A.K
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne; depositphotos.com Zdjęcie ilustracyjne; depositphotos.com

Sukcesy windsurfera Radosława Furmańskiego z Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego nie są niczym nowym. 18-letni żeglarz przywozi medale z największych imprez świata. Furmański został właśnie Mistrzem Świata Juniorów w klasie RSX.

Zawodnik z Dobrzynia nad Wisłą plasował się w ścisłej czołówce zawodów na Florydzie już od pierwszego wyścigu, w którym finiszował na drugiej pozycji. Po rozegraniu 9 wyścigów Radosław Furmański zajmował nadal drugie miejsce. Dobrze radził sobie także drugi z reprezentantów Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego Maciej Kluszczyński, który był w tym momencie trzynasty.

W serii finałowej Furmański żeglował znakomicie, dwa wyścigi wygrał, w jednym był drugi. Maciej Kluszczyński ukończył trzy biegi na miejscach 17., 11. i 18. i sklasyfikowany był na 11 miejscu. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim wyścigu. Ostatecznie wszystko poszło zgodnie z planem i Radosław Furmański został mistrzem świata w klasie RSX. 11. miejsce zajął Maciej Kluszczyński.

To kolejny wielki sukces 18-latka z Dobrzynia nad Wisłą. Wcześniej został zwycięzcą Mistrzostw Europy Juniorów w windsurfingu zimowym w Finlandii. Zajął też drugie miejsce w Mistrzostwach Europy w RSX we Francji i był trzeci na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata na Cyprze.

Dodajmy, że Furmański jest stypendystą marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Żegluje już od 6 lat. Jeśli nadal będzie się rozwijać tak, jak do tej pory, w przyszłości może święcić największe sukcesy już w gronie seniorów.