Fundacja "Dziecięca Fantazja" spełniła marzenia młodej włocławianki
06:50, 08.03.2013

fot. nadesłane

Fundacja "Dziecięca Fantazja" spełniła marzenie Dominiki z Włocławka. 9-latka zmaga się z wieloma chorobami, w tym z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz epilepsją.

Fundacja „Dziecięca Fantazja” jest organizacją non-profit, powstałą w 2003 roku. Jej celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Misją Fundacji "Dziecięca Fantazja" jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w życie dzieci i ich rodzin iskierkę radości, wiary i nadziei. Fundacja działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 9 lat działalności spełniła prawie 2800 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje.

Pomoc Dominice z Włocławka możliwa była w ramach Podróży Spełnionych Fantazji, zrealizowanej przez fundację oraz wolontariuszy z Kanady.

Młoda włocławianka jest bardzo ciekawa otaczającego ją świata, który uwielbia odkrywać za kamery. Największym marzeniem dziewczynki było posiadanie własnej kamery, którą otrzymała w prezencie. Fundacja spełniła także drugie marzenie Dominiki, którym są nowe ubrania. Dodatkowo 9-latka otrzymała bon zakupowy oraz gadżety i pościel z wizerunkiem jej ulubionej bohaterki, Hannah Montana.

- Dominika bardzo cieszyła się z każdego prezentu - mówi Anna Cieślańska z Fundacji "Dziecięca Fantazja". - Piszczała z radości, a jej śmiech i energia były ogromnie zaraźliwe.  

Podczas tej podróży fundacji pomagają wolontariusze z Kanady. Podróżując po Polsce, Kanadyjczycy dzielą się z podopiecznymi Fundacji swoimi doświadczeniami. Jak przekonują organizatorzy tego przedsięwzięcia, daje to poczucie wyjątkowości dzieciom, często przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci z Polski poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei. 

(Ł.D)
REKLAMA

Komentarze

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz jako Gość, zalogowani mogą więcej!

Korzyści posiadania konta na ddwloclawek.pl

  • natychmiastowa publikacja Twoich komentarzy
  • udział w konkursach z nagrodami
  • zarządzanie ogłoszeniami
  • zarządzanie wpisami w katalogu firm
  • własny avatar z możliwością edycji
  • unikalny nick
Załóż darmowe konto!

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu DDWloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ddwloclawek.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2016