Zamknij

Tydzień zaczął się ciepłą, wiosenną pogodą. Niestety, już w środę możemy się spodziewać...

08:20, 27.03.2017 Rafał Maszewski, synoptyk
Skomentuj Na początku tygodnia zwłaszcza w południe i po południu odczujemy komfort termiczny. Fot. depositphotos.com Na początku tygodnia zwłaszcza w południe i po południu odczujemy komfort termiczny. Fot. depositphotos.com

Rozpoczynający się tydzień zdominują we Włocławku cieplejsze masy powietrze, ale w jego połowie przejściowo odczujemy chłodne powietrze z północy. 

Na początku tygodnia zwłaszcza w południe i po południu odczujemy komfort termiczny. Jeszcze lepiej pod tym względem prezentuje się piątek i sobota, kiedy to zwłaszcza tego drugiego dnia temperatura może osiągnąć 18-19 stopni. Będziemy na pograniczu komfortu termicznego i ciepła. Prawdopodobnie w niedzielę ponownie może się zacząć stopniowo ochładzać. 

Wiosenne chwile rozdzieli zwłaszcza czwartek, kiedy to z północy na szczęście przejściowo zacznie napływać chłodniejsze powietrze i prawdopodobnie czwartek będzie najchłodniejszym dniem tygodnia (temperatura może nie przekroczyć 9-10 stopni). Winowajcą ochłodzenia będzie „nurkujący” w naszym kierunku znad Norwegii niewielki niż.

Opady deszczu skupią się zwłaszcza w środę oraz w sobotę i niedzielę. W sobotę największa na nie szansa będzie wieczorem, kiedy to może nawet zagrzmieć. W te dni chmury często będą dominować na niebie, ale nieco więcej może być ich również we wtorek i czwartek. W pozostałe dni często będziemy się cieszyć wiosennym słońcem.

W połowie tygodnia ciśnienie atmosferyczne nieco się obniży, po czym już w czwartek zacznie rosnąć, osiągając podwyższoną wartość około 1018 hPa. Od piątku czeka nas stopniowy spadek ciśnienia.

Zwłaszcza około środy i od soboty warunki biometeorologiczne będą nienajlepsze, ale  w pozostałe dni przeważnie obojętne lub lekko korzystne.

Pogoda będzie na ogół zachęcać do wypoczynku na świeżym powietrzu i jedynie w środę, czwartek, w niedzielę oraz w sobotę pod koniec dnia chętniej zostaniemy w domach… 

Niestety, brak opadów i coraz wyższa temperatura powietrza utrudnią życie alergikom i jedynie w okresach prognozowanych opadów bez obaw alergicy będą mogli wyjść z domu.

W powietrzu najwięcej będzie pyłków topoli, cisu, wierzby oraz zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium. Swój okres pylenia zakończyła leszczyna, a stopniowo kończy olsza. Coraz śmielej pylą klon, wiąz i jesion.

(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%