Zamknij

Męczy cię jesienna pogoda we Włocławku? Idzie zmiana na lepsze! Mamy prognozę pogody

11:19, 18.09.2017 Rafał Maszewski, synoptyk
Skomentuj Pogoda tylko sporadycznie będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu ? jest na to szansa zwłaszcza we wtorek i być może w czwartek. Fot. depositphotos.com Pogoda tylko sporadycznie będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu ? jest na to szansa zwłaszcza we wtorek i być może w czwartek. Fot. depositphotos.com

Na razie dominuje u nas jesienna pogoda, ale w trzeciej dekadzie miesiąca zarysowują się zmiany na lepsze…

Przez większość tygodnia we Włocławku pozostaniemy w chłodnych masach powietrza – popołudniami temperatura będzie przeważnie wzrastać do 17 stopni, a podczas opadów będzie jeszcze niższa… Przeważnie odczuwać będziemy chłód, a noce i poranki będą bardzo chłodne – noc z poniedziałku na wtorek może być nawet zimna (około 7 stopni).

Być może około niedzieli poczujemy nieco cieplejsze powietrze. Na niebie często dominować będą chmury, chociaż słońce również zobaczymy (zwłaszcza we wtorek i w mniejszym stopniu środę). Okresami popada deszcz, głównie o charakterze przelotnym, ale około piątku i soboty może popadać częściej i nieco dłużej.

Jak przystało na jesień musimy się liczyć z okresami silniejszym i dokuczliwym wiatrem, który będzie zwiększał odczucie chłodu i jedynie we wtorek oraz środę będzie pod tym względem spokojnie. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać na lekko obniżonym poziomie, a warunki biometeorologiczne na ogół będą niekorzystne i jedynie we wtorek oraz środę powinno być pod tym względem lepiej.

Pogoda tylko sporadycznie będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu – jest na to szansa zwłaszcza we wtorek i być może w czwartek.

Pogoda okresami będzie w umiarkowanym stopniu sprzyjać uwalnianiu i rozprzestrzenianiu alergenów środowiskowych, ale podczas i po opadach powietrze będzie od nich wolne. Wiejący dość często silniejszy wiatr będzie sprzyjał rozprzestrzenianiu alergenów środowiskowych. W dłuższych okresach bezopadowych w powietrzu w najwyższym stężeniu będą występować zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Alternaria i Cladosporium i w mniejszym stopniu pyłek pokrzywy, ambrozji i traw – objawy alergiczne mogą powodować głównie zarodniki grzybów pleśniowych. W niskim stężeniu będą obecne w powietrzu pyłki bylicy.

(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%