Zamknij

Halówka idealna: 5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przed zakupem

00:00, 10.03.2017 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:22, 10.03.2017
Skomentuj Fot. materiały promocyjne Fot. materiały promocyjne

Teoretycznie buty halowe to najprostsze obuwie do uprawiania sportu. Nic bardziej mylnego! Wybór modeli jest ogromny, halówki różnią się między sobą materiałami, z których są wykonane i przeznaczeniem. Oto pięć najważniejszych kwestii związanych z butami na halę. Jeśli chcesz trenować komfortowo, lepiej się przygotuj do zakupów! Warto, bo dobrze dobrane buty będą ci długo służyć!

Hala sportowa to miejsce, gdzie świetnie czują się piłkarze, zarówno ci młodsi, jak i starsi. Na hali ćwiczą też siatkarze i piłkarze ręczni. Wiele dyscyplin lekkoatletycznych ma swoje treningi właśnie pod dachem. Trenuje się na nawierzchni, która jest wykonana z materiałów syntetycznych. Dzięki temu jest bezspoinowa i sprężysta, ale też podatna na zniszczenia i zarysowania, jeśli trenuje się w nieodpowiednim obuwiu. Właśnie dlatego buty na halówkę Adidas lub Nike - to podstawowy wymóg dla osób, które chcą trenować na hali. Na co zwrócić uwagę, wybierając model dla siebie?

1. Fason dobrany do dyscypliny

Bez względu na to, jaki sport będziemy uprawiać w butach na halówkę, powinny one stabilizować staw skokowy i śródstopie. Pozostałe elementy obuwia dobrze, jeśli są dopasowane do dyscypliny, którą będziemy uprawiać. Np. do piłki nożnej warto wybrać halówki ze specjalną nakładką na szpicu, która ułatwia kopanie piłki czubkiem stopy, a do piłki siatkowej  buty z giętką podeszwą, które zapewnią wsparcie śródstopia (przydaje się przy szybkich ruchach na pozycji).

2. Gumowa podeszwa

Podeszwa powinna przede wszystkim amortyzować stopę. W przypadku butów na halę świetnie sprawdzają się podeszwy gumowe, ponieważ nie ścierają się i świetnie trzymają się nawierzchni. Warto zwrócić uwagę, żeby podeszwa nie była zupełnie płaska, powinna mieć specjalne wypustki, które poprawiają zwrotność i dynamikę.

3. Wzmocniona pięta

Specjalny kołnierz ze wzmocnioną piętą to rozwiązanie, które świetnie stabilizuje stopę. W nowych modelach producenci, bazując na najnowszych badaniach, stawiają na innowacyjne technologie i warto z nich korzystać, ponieważ znacząco wypływają na bezpieczeństwo w czasie uprawiania sportu i chronią przed kontuzjami.

4. Odpowiedni materiał

Buty na halę ze skóry będą długo służyć, ale mają tendencję do rozchodzenia się. Halówki wykonane z materiałów syntetycznych o wiele dłużej zachowują rozmiar i fason, ale też szybciej się niszczą. Co wybrać? Decyzję najlepiej podjąć w oparciu o to, jaki sport będziemy w tych butach uprawiać. Np. piłkarze lubią halówki z materiału, ponieważ są lżejsze i często tak wyprofilowane, że świetnie czuć w nich piłkę, a siatkarze ręczni preferują możliwie najlżejsze buty z siatki lub syntetycznej skóry.

5. Właściwy rozmiar

Buty to uprawiania sportu nie mogą być za małe, a zbyt duży zapas też nie jest wskazany. Mitem jest przekonanie, że małe buty się rozejdą – zwłaszcza buty z tworzyw syntetycznych świetnie trzymają rozmiar. Za duże halówki będą się deformować i szybciej niszczyć, nie warto ich kupować nawet dla dzieci – największy dopuszczalny zapas to w ich przypadku pół centymetra.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

GrzechuGrzechu

0 1

Ble ble ble!!!!! 12:00, 11.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

antos100antos100

0 0

a kto doradzi przy kupnie 15:46, 20.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%