REKLAMA

Wybierasz się w podróż samolotem? Tego lepiej nie rób na lotnisku

06:08, 18.03.2017 | materiały partnera
REKLAMA
Skomentuj

Podróżowanie, a już zwłaszcza latanie samolotem, bywa dla wielu z nas doświadczeniem nieco stresującym. A jak wiadomo stres uwalnia w nas przeróżne odruchy i zachowania. Czasem i takie, które niekoniecznie przypadają do gustu obsłudze lotniska czy współpasażerom. Poza tym pewne zachowania mogą nam po prostu zaszkodzić i wpędzić w niemałe kłopoty. Zatem zanim dotrzesz na lotnisko, sprawdź od czego warto się powstrzymać.

Nie śpij

Strefy czasowe w połączeniu z wylotami o najbardziej zaskakujących porach sprawiają, że na lotnisku jesteśmy często wyjątkowo senni. Trudno powstrzymać ziewanie i chęć zaśnięcia, jeśli mamy za sobą na przykład pobudkę o 2:30.  Jednak w oczekiwaniu na samolot staraj się raczej nie zasnąć, bo możesz po prostu przegapić swój lot.

Nie upijaj się

Choć dla niektórych to wyjątkowo kusząca wersja rozpoczęcia długo wyczekiwanego urlopu, wprowadzanie się w stan alkoholowej błogości zanim jeszcze dotrzemy na miejsce, zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem. Warto zachować trzeźwość i zdolność do szybkiego reagowania, choćby na wypadek nagłej zmiany bramki. Poza tym nigdy też nie wiadomo, czy nie będzie konieczności natychmiastowego odnalezienia wyjścia ewakuacyjnego – w tym wypadku nie ma miejsca na dogorywanie na lotniskowej ławeczce.

Nie koczuj pod swoją bramką

To nie gra w „kto pierwszy, ten lepszy”. Zanim obsługa lotniska zdąży przekazać komunikat o odprawie dla danego lotu, pod bramką szybko ustawia się kolejka pasażerów chcących dostać się do samolotu tak szybko, jak tylko się da. Ciekawe, bo przecież miejsca są ponumerowane...

Nie trać panowania nad sobą

Na lotnisku obowiązują takie same zasady dobrego wychowania, jak wszędzie. Dlatego bądź uprzejmy, nawet jeśli obsługa portu lotniczego zaserwuje Ci jakąś niemiłą wiadomość. Twój lot jest opóźniony? Cóż, to nie wina obsługi lotniska. Nie wyładowuj na niej swoich frustracji.

Nawet jeśli zbliżający się lot napawa Cię stresem, staraj się zachować dobre maniery i nie wpychaj się bez kolejki, nie wzdychaj głośno na współpasażera i nie narzekaj na wszystko wokół.

Nie flirtuj z obsługą

Tutaj wystarczy, że przyjmiesz do wiadomości pewien fakt – uśmiech osoby, która próbuje Cię odprawić to nie jest zaproszenie do flirtu.

Nie żartuj na pewne tematy

Dobry nastrój i poczucie humoru to w podróży bezdyskusyjnie podstawa. Jednak uważaj na to, co mówisz obcym współpasażerom i obsłudze lotniska, oraz z czego lub kogo żartujesz. Tak na wypadek, gdyby później straż lotniska chciała na przykład skontrolować Twoje walizki.

Nie korzystaj z taksówki ani komunikacji miejskiej w drodze na lotnisko

Taksówki są po prostu nierozsądnie drogie, a zatłoczone autobusy często zawodzą. Co zatem? Najlepiej zrobisz jadąc na lotnisko własnym samochodem, który pozostawisz później na bezpiecznym, tanim i wygodnym parkingu tuż obok portu lotniczego. Jak to zrobić? Po prostu wejdź na http://modlinparking.pl/ i sprawdź!

(materiały partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017