Zamknij

Tester czy perfumy - podobieństwa i różnice. Co wybrać?

18:03, 09.05.2017 artykuł sponsorowany
Fot. materiały promocyjne Fot. materiały promocyjne

Na temat testerów jest wiele bardzo różnych opinii, jedni twierdzą, że od perfum nie różnią niczym, poza ceną i opakowaniem. Inni uważają, że sedno tkwi w intensywności zapachu i jego trwałości. Kto ma rację?

Opakowanie - diabeł tkwi w szczegółach

Oryginalne perfumy to specjalnie zaprojektowany dla nich flakonik z korkiem oraz opakowanie tekturowe. Stanowią znak rozpoznawczy marki, dlatego dopracowane są w najdrobniejszym szczególe. Nie ma co ukrywać, że stanowią znaczny udział w cenie finalnej.

O astronomicznych cenach serii limitowanych nie decydują same perfumy, ale przede wszystkim flakoniki opracowane przez najlepszych projektantów, wykonane z kryształu i zdobione diamentami oraz innymi kamieniami szlachetnymi. Od specjalistów z Perfumerianiebieska.pl, dowiadujemy się, że do powszechnej dystrybucji flakoniki są jedynie mniej ozdobne, ale wyróżniają się charakterystyczną stylizacją dla danej marki. Nie mniej co ważne - zawartość flakonu pozostaje jest bez zmian, to nadal te same perfumy!

W przypadku testerów opakowanie znacząco odbiega od oryginału, dlatego absolutnie nie nadaje się na prezent. Zarówno na pudełku, jak i na flakoniku widnieje napis: tester. Dodatkowo flakoniki testerów nie posiadają korków. To podstawowa przyczyna różnicy w cenie między perfumami oryginalnymi a testerem.

 

Perfumy i testery. Co otrzymujemy we flakonie?

Najważniejszą cechą perfum jest ich indywidualna nuta zapachowa i trwałość zapachu. Wiele osób przywiązuje się do perfum, które dobrze komponują się z ich naturalnym zapachem i temperamentem. W ciemno mogą kupować perfumy ulubionej marki mając gwarancję, że każdy flakonik będzie miał taką samą zawartość.

Testery przeznaczane są dla osób, które często lubią zmieniać perfumy lub ciągle poszukują tych swoich, wyjątkowych. Dzięki testerom mogą wcześniej sprawdzić nutę zapachową, bo właśnie temu służą.

Producenci do każdej większej partii perfum dodają darmowe testery, które umożliwiają klientom sprawdzenie walorów towaru. Testery napełniane są tymi samymi perfumami co oryginalne flakoniki przeznaczone do sprzedaży półkowej. Z punktu widzenia ekonomicznego zupełnie nieopłacalne byłoby tworzenie odrębnych linii produkcyjnych. Warto także wiedzieć, że testery dodawane są do każdej partii i powinny być zmieniane wraz z wymianą partii na półce, ponieważ mogą się one nieznacznie różnić zapachem. Najlepiej jest porównać nr partii na testerze i perfumach oryginalnych, powinny być identyczne. Rozbieżność w numerach jest podstawą do złożenia reklamacji.

Mit o innych właściwościach testerów jest zabiegiem marketingowym stosowanym przez perfumerie, zwłaszcza te internetowe, które nie mają możliwości wykorzystania testerów w celach demonstracyjnych. Sprzedając je po niższych cenach niż oryginalne perfumy wyrównują sobie niższą marżę. Zachętą do zakupu mają być lepsze właściwości testerów. Oczywiście taka praktyka jest niezgodna z intencjami producenta. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku dodawania testera jako gratisu dla klienta dokonującego większych zakupów lub kupującego stale.

Zupełnie odrębną sprawą są podróbki oryginalnych perfum, nie spotkamy ich w perfumeriach stacjonarnych, ani zarejestrowanych sklepach internetowych. Najczęściej sprzedawane są na bazarach lub przez osoby indywidualne w internecie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%