REKLAMA

Dieta pudełkowa – zalety i wady, dla kogo warto

18:35, 09.05.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiały promocyjne

Moda na odchudzanie trwa, głównie dzięki propagującym je celebrytkom. Popularyzują zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska to tylko niektóre przykłady.

Powszechne błędy żywieniowe

Praca zawodowa, liczne obowiązki sprawiają, że przygotowanie domowych posiłków jest trudne. Do pracy wychodzimy bez śniadania, ale po wypiciu kawy, która powoduje uczucie sytości i przez kilka godzin nie odczuwamy głodu. Gdy zaczyna nas ssać w żołądku najczęściej żywimy się w szybkich fast foodach lub poprzestajemy na kalorycznych przekąskach (słodycze, chipsy). Dopiero wieczorem po powrocie do domu spożywamy pełnowartościowy obiad.

Niestety taki sposób odżywiania prostą drogą prowadzi do otyłości. Nieregularność posiłków zaburza prawidłowy metabolizm organizmu. Śniadanie i regularne posiłki są dla niego sygnałem, że może trawić pożywienie na bieżąco i nie musi go magazynować na kolejne godziny głodówki, zgromadzone nadwyżki tworzą tkankę tłuszczową.

Dieta pudełkowa – ogólne zasady

To pomysł dla tych, którzy większość czasu spędzają w pracy, nie mają czasu na liczenie kalorii, bilansowanie posiłków, a przede wszystkim na ich przygotowywanie.

Na rynku pojawiło się wiele firm cateringowych mających w swojej ofercie dietę pudełkową. W ofercie znajduje się kilka różnych diet, z których wybieramy jedną. Najczęściej trzeba wykupić abonament na cały miesiąc. Posiłki dostarczane są do domu lub pod wskazany adres, np. do pracy. W jednej dostawie dostajemy 5 posiłków w oddzielnych pojemnikach: 2 śniadania, obiad, podwieczorek oraz kolację. Posiłki na ciepło wymagają podgrzania.

Zalety diety pudełkowej

Niewątpliwie jest to rozwiązanie bardzo wygodne i praktyczne pozwalające na regularne spożywanie posiłków, co jest podstawą zdrowego odżywiania. Mamy gwarancję, że posiłki będą przygotowane i zbilansowane zgodnie z wybraną dietą. Renomowane firmy oferują ułożenie indywidualnej diety pudełkowej przez zatrudnionego dietetyka, wymaga to wizyty w firmie.

Dieta pudełkowa to nie tylko dieta odchudzająca (najpopularniejsza), do wyboru mamy także diety wegetariańskie, diety bezglutenowe lub diety dla diabetyków. Stosowanie diety pudełkowej wyrabia nawyk regularnego spożywania posiłków, najczęściej co 3 godziny, co bardzo dobrze wpływa na metabolizm. Posiłki są tak skomponowane, że nie odczuwamy między nimi głodu, a więc nie ma potrzeby stosowania przekąsek.

Mankamenty diety pudełkowej

Rzeczy idealnych właściwie nie ma, każde rozwiązanie ma swoje słabe strony. I podobnie jest w przypadku diety pudełkowej. Największym jej minusem są koszty. Cena dziennego zestawu może wahać się od 35 do 70 zł. W skali miesiąca stanowi to poważną pozycję.

Kolejnym bardzo istotnym problemem jest wybór firmy. Powinniśmy mieć pewność, że dieta została odpowiednio dobrana, lepiej wybrać firmę oferującą osobistą konsultację z dietetykiem niż online. Koniecznie trzeba poznać opinie innych, czyli poszperać trochę w internecie na forach. Dopiero tak zabezpieczeni możemy zamówić dietę pudełkową.

 

Artykuł przygotowano dzięki ekspertom z serwisu NaszyniaJednorazowe.pl, oferującego pojemniki oraz naczynia do przechowywanie żywności.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017