REKLAMA

Jakie konto bankowe wybrać - 6 porad

14:10, 08.06.2017 | artykuł zewnętrzny
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Wybór konta bankowego to dziś nie lada wyzwanie. Atrakcyjne oferty banków rosną, jak grzyby po deszczu. W jaki sposób wśród nich wyłowić swego „białego kruka”? Doradzamy, jak wybrać konto bankowe, by potem nie żałować wyboru.

Walory użytkowe konta bankowego

Poszukując idealnego konta dla siebie, zastanów się, do czego będzie ci ono służyć. Do pobierania wypłaty i podstawowych transakcji na ogół wystarczy standardowe konto. Ale jeśli na przykład zamierzasz korzystać z konta za granicą, dokonywać przelewów międzynarodowych, oszczędzać środki, lepiej sprawdzi się rachunek o rozszerzonej funkcjonalności. Na ogół banki proponują kilka rodzajów kont, łatwo można zatem dopasować je do własnych potrzeb. Szukając optymalnego konta warto też zwrócić uwagę na produkty dedykowane, w tym: konta dla dzieci, studentów, seniorów, konta rodzinne, konta dla wygodnych, konta VIP.

Szukasz konta za 0 zł, czy niekoniecznie?

Jeśli również i ty należysz do grona poszukiwaczy jak najtańszych w użytkowaniu kont, masz do wyboru całkiem pokaźną pulę ofert. Natłok konkurencji sprawił, że większość banków wprowadziła do palety produktowej tzw. konta za 0 zł. Niestety wiele z nich to tylko w teorii konta bezpłatne. Częstą praktyką banków jest przerzucanie kosztów za prowadzenie konta na koszty za użytkowanie karty debetowej, inną – wprowadzanie warunku, że konto jest za 0 zł tylko w przypadku comiesięcznych wpływów w danej wysokości, itp. To samo dotyczy przelewów. Niekiedy jedynie kilka pierwszych jest za 0 zł, za kolejne trzeba już płacić prowizję. Oczywiście nie wszystkie oferty zawierają tego typu haczyki. Dostępne są także realnie darmowe konta np. nest bank czy bgż bnp.

Wszelkie informacje na temat kont, opłat i usług, z wyróżnieniem najbardziej intratnych ofert, znajdziesz w naszym rankingu kont, do przejrzenia którego gorąco zachęcamy.

Tradycyjnie czy nowocześnie?

Poszczególne banki oraz konta, które pozostają w ich ofercie, bywają mniej lub bardziej tradycyjne. Jeśli wolisz wszystko załatwiać stacjonarnie w oddziale, typowe konto internetowe nie będzie dobrym wyborem. Natomiast jeżeli wszystkie sprawy wolisz załatwiać online, nowoczesne konto z mocno rozbudowaną bankowością internetową i mobilną będzie strzałem w dziesiątkę.

Dodatkowe usługi

Limit debetowy, możliwość łatwego pozyskania kredytu odnawialnego, pakiety ubezpieczeniowe, pomoc drogowa i pomoc innych specjalistów, usługa cashback, programy payback – jeśli te bądź inne usługi dodatkowe wydają ci się szczególnie przydatne, warto poszukać konta, które je gwarantuje.

Bankomaty i placówki

Jeśli nie chcesz poświęcać połowy dnia na wizytę w banku, zwróć uwagę, w jakiej odległości znajdują się najbliższe oddziały. To samo dotyczy bankomatów twojego banku. Zdecydowanie warto mieć go niedaleko miejsca zamieszkania. Chyba, że w ramach konta masz zapewnione darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów, wtedy za każdym razem możesz skorzystać z tego, który jest akurat „pod ręką”.

Wybrałeś? Sprawdź porównania i rankingi opłat!

Jeśli wstępnie dokonałeś wyboru konta, nie zapomnij przeanalizować umowy oraz tabeli prowizji i opłat. Poczytaj też opinie o danym koncie w internecie na spejalistycznych portalach jak np:

bankowe-konta.info

W ten sposób unikniesz niemiłych niespodzianek, na przykład w postaci ukrytych kosztów.

(artykuł zewnętrzny)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

ygrekygrek

0 0

Te wszystkie "darmowe" konta za 0 zł mają też często zerowe oprocentowanie. 00:15, 12.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Adrian234Adrian234

0 0

Zgadzam się , że może i Nest Bank ma konto za 0 zł, jednak wszystko w nim chodzi ślamazarnie. 23:17, 14.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

romkoromko

1 0

Bank konto osobiste oferuje zazwyczaj w kilku opcjonalnych wersjach do wyboru. Rodzaj takiego konta osobistego uzależniony jest od wieku klienta, jego średnich wpływów na konto, ale przede wszystkim od tego czego klient potrzebuje. 01:20, 24.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017