REKLAMA

Spirulina hawajska - nadzwyczajna alga

16:23, 28.07.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Właściwości alg znane są od milionów lat. Wykorzystywano je jako pożywienie, ale także jako środki lecznicze. W Europie algi robią karierę dopiero od kilkudziesięciu lat. Najpopularniejsze są algi pochodzące z terenów Azji Wschodniej (Chiny, Japonia). Tymczasem niezwykła alga hodowana jest na Hawajach.

Spirulina Pacifica

To przede wszystkim mikroalga słodkowodna, która dzięki zapewnieniu odpowiednich warunków jest najbardziej wartościowym pożywieniem na ziemi. Filozofia hodowli spiruliny polega na wyeliminowaniu wszystkich szkodliwych czynników. Hodowana jest w basenach wypełnionych źródlaną wodą słodkowodną i nawożona wodą oceaniczną wydobywaną z głębokości 600 m bogatą w składniki mineralne. Nie stosuje się żadnych środków chemicznych ani modyfikacji genetycznych. Także proces suszenia, proszkowania algi poddany jest dużemu reżimowi, który gwarantuje zachowanie jej właściwości.

Spirulina hawajska przede wszystkim zawiera pełnowartościowe białko zawierające ponad 18 aminokwasów, antyoksydanty, chlorofil, beta karoteny, makro i mikroelementy, witaminy, w tym komplet witamin z grupy B. Warto przy tym dodać, że ilość tych składników wielokrotnie przewyższa ilość zawartą w innych produktach.

Właściwości spiruliny hawajskiej zostały docenione przez NASA, która tylko te algi stosuje do suplementacji diety kosmonautów.

 

Kupisz na: Sklep.kenayag.com.pl - spirulina w proszku

 

 

Właściwości zdrowotne spiruliny hawajskiej

Bogaty skład spiruliny determinuje jej wpływ na nasz organizm. Efekty działania można zauważyć już po kilku dniach, a wyraźną poprawę po kilkunastu dniach systematycznego stosowania. Spirulina działa na wiele organów i poprawia ich funkcjonowanie:

  • układ immunologiczny – zwiększa odporność,

  • układ nerwowy – odbudowuje komórki,

  • układ trawienny – stabilizuje, równoważy florę bakteryjną,

  • obniża poziom ciśnienia,

  • obniża poziom złego cholesterolu,

  • zwalcza wolne rodniki – zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych,

  • ma właściwości antyoksydacyjne – pozytywnie wpływa na cerę i włosy, spowalnia proces starzenia.

Kupując spirulinę trzeba pamiętać, że takie właściwości gwarantuje tylko Spirulina hawajska, ta hodowana w Chinach jest tańsza, ale pozbawiona też wielu składników.

Fot. Spirulina sklep Kenayag.com.pl

 

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017