REKLAMA

Urlop i praca w krajach zachodnich

12:32, 09.08.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Polacy coraz częściej wyjeżdżają za granicę. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa i zatrudnienie w najpopularniejszych państwach Europy?

Jakie kraje są warte uwagi?

Kraje, jakie najczęściej są brane pod uwagę myśląc o wypoczynku to Grecja, Włochy i Hiszpania. W tych krajach pogoda rzadko zaskakuje i ciężko jest trafić na ciągłe deszcze i zachmurzenia, jak to zdarza się w Polsce. Wybierając się na urlop warto zapoznać się z ofertą hoteli, hosteli i schronisk. Można poszukać też do wynajęcia całego lub części domu lub mieszkania. Hiszpania oferuje wiele pokoi w domach prywatnych lub całych mieszkań do wynajęcia na określony czas. Jest to tańsza opcja dla osób, które przyjeżdżają całymi rodzinami czy w dużym gronie przyjaciół. W takich mieszkaniach, można czuć się dużo swobodniej niż w hotelu. Można samemu przygotować wszystkie posiłki, co zdecydowanie zmniejszy koszty urlopu. Gotowanie własnych potraw jest tanie, lecz pracochłonne i nie zawsze ma się ochotę na spędzanie wolnego czasu w kuchni. Wtedy warto przejść się do poleconych w Internecie lub przez tubylców knajp i restauracji, które zaserwują najlepsze smakołyki regionu.

Każdy kraj posiada swoje tradycyjne potrawy, które po prostu trzeba spróbować. Włochy oferują najlepsze makarony, pizzę oraz rodzinna atmosferę. W Grecji trzeba skosztować souvlaków i prawdziwą grecką sałatkę. Hiszpanie z pewnością zaproponują nam Gazpacho oraz hiszpańską tortille. W każdym kraju z pewnością wszyscy znajda swoje ulubione danie.  

Jak szukać mieszkań do wynajęcia?

Z pomocą zawsze przychodzi Internet. Nawet jeśli nie znamy rodzimych języków wystarczy znać odrobinę języka angielskiego lub skorzystać z polskich pośredników, co z pewnością ułatwi sprawę. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło „do wynajęcia mieszkania Hiszpania” lub inny kraj jaki nas interesuje. Wyświetli się mnóstwo ofert, które możemy przejrzeć i skorzystać z tej, która najbardziej nam odpowiada.

Mieszkania i domy na sprzedaż

Osoby, które chcą przeprowadzić się na dłużej, mogą skorzystać z ofert wynajęcia lub kupna domu czy mieszkania. W wielu miastach w Polsce oraz w Internecie znajdziesz pośredników nieruchomości, którzy znajdą dla ciebie odpowiednie domy i mieszkania. Hiszpania to kraj, do którego wyjeżdża coraz więcej Polaków. Piękna pogoda, zachwycająca architektura oraz przyjaźnie nastawieni ludzie zachęcają do przeprowadzki i pracy w tym ciepłym kraju.

Szczególnie chętni do przeprowadzki są osoby, które pracują zdalnie za pomocą komputera. Nie są właściwie przywiązani do żadnego konkretnego miejsca, potrzebują jedynie dostępu do Internetu. Coraz więcej Polaków jest też zmuszonych do wyprowadzki z kraju i poszukiwaniu lepiej płatnej pracy, aby móc utrzymać rodzinę. Wyszukanie odpowiedniego mieszkania nie jest trudne. Warto jednak wcześniej poznać podstawy języka kraju, do którego się wybieramy, aby czuć się swobodniej i pewniej.

Warunki pracy w Hiszpanii

Zarobki w Hiszpanii podawane są w wymiarze rocznym. Tak samo przy rozmowie o pracę należy przygotować się na pytanie: ile chcesz zarabiać? Pamiętaj, żeby podać roczne zarobki brutto. Od kwoty brutto, tak jak w Polsce odejmowane są podatki, są jednak dużo niższe niż u nas. Zmieniają się też w zależności od sytuacji materialnej i rodzinnej.

Pensja w Hiszpanii wypłacana jest raz w miesiącu. W niektórych firmach zamiast 12 wypłat możemy dostać aż 14. To dodatki na urlop i Boże Narodzenie. Warto wcześniej zapytać czy w przedsiębiorstwie są dodatkowe wynagrodzenia. A jeśli tak, to czy wydawane są 2 razy do roku czy rozłożone na 12 części i dodawane do każdej miesięcznej pensji.

Średnie wynagrodzenie wynosi niecałe 2000 euro. Płaca minimalna to 750 euro z dodatkami. W zależności od miasta, w którym chcemy osiąść, musimy liczyć się z wydatkiem około 300 euro za wynajęcie komfortowego, dwupokojowego mieszkania. Hiszpania nie jest drogim krajem. Gotując samemu i nie wydając zbyt wielu pieniędzy na rozrywki, nawet z minimalną pensją można żyć całkiem wygodnie i na poziomie.

W jakich europejskich krajach można łatwo dostać pracę?

Na pierwszym miejscu znajduje się Estonia. Tam łatwo znajdą pracę szczególnie fachowcy i budowlańcy. Jednak warunki pracy mogą być niezadowalające i pensja, która wynosi około 700 euro.

Drugim krajem, w jakim łatwo znaleźć zatrudnienie do Norwegia. Tam potrzebują osób z wielu branż i z pewnością przy odrobinie chęci każdy znajdzie tam pracę. Norweska pensja wystarczy na komfortowe życie i pozwoli na zebranie oszczędności.

Trzeci kraj to oczywiście Wielka Brytania. Już wielu Polaków mieszka tam na stałe. Pensje są wysokie, a jeśli posiada się odpowiednie wykształcenie, umiejętności i znajomość języka z pewnością znajdzie się dobrą pracę. Wielka Brytania jest otwarta dla Polaków i oferuje wiele stanowisk. Mimo otrzymywania płacy minimalnej stać nas na wynajęcie mieszkania i kupno używanego samochodu. Po kilku miesiącach dobrej pracy najczęściej czeka nas awans i podwyżka, o którą nie trzeba się prosić. Brytyjczycy szanują najlepszych i wydajnych pracowników.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017