REKLAMA

Co zrobić w razie awarii systemu operacyjnego?

17:58, 11.08.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

System operacyjny to dusza całego komputera. Bez niego, komputera nie dałoby się używać. Kiedy program ten ulegnie poważnej awarii, koniecznie trzeba poprosić o pomoc fachowca.

Fachowiec potrzebny od zaraz 

Każda awaria oprogramowania, a zwłaszcza tak poważna jak awaria systemu wymaga ręki fachowca. Jeśli brak nam kwalifikacji, pod żadnym pozorem nie powinniśmy podejmować się tak skomplikowanego zadania jakim jest naprawa komputera, w szczególności systemu. Jeśli będziemy robić  to na własną rękę, grozi nam nieodwracalna awaria i utrata danych na zawsze. Nie powinniśmy także podejmować się samodzielnego formatowania i czyszczenia zawartości dysków twardych naszego komputera. Bez odpowiedniej wiedzy na temat tego procesu, ryzykujemy, ze na dyskach zostaną pozostałości naszych plików, zdjęć i filmów, możliwych do otworzenia nawet po usunięciu.  To zbyt duże ryzyko, dlatego warto w takich przypadkach skontaktować się z profesjonalnym serwisem komputerowym, takim jak na przykład warszawski http://regulservis.pl/. Doświadczeni serwisanci szybko dokonają niezbędnych napraw i przywrócą komputer i oprogramowanie do pożądanego stanu. Usługi profesjonalnego serwisu warto wziąć pod uwagę tym bardziej, że renomowana firma pracuje z legalnym, pełnym oprogramowaniem, które instaluje swoim klientom z pełna odpowiedzialnością. 

Na czym polega naprawa systemu operacyjnego? 

Jeśli zepsuje się system operacyjny, naprawę należy powierzyć wykwalifikowanym fachowcom. Czasami potrzebne jest tylko przywrócenie systemu do bezpiecznego punktu, a czasami informatycy muszą od nowa instalować cały system Windows. Naprawa Windows 7, Windows 10 czy Windows XP nie różni się od siebie tak bardzo, ale tylko fachowiec wie, na jakie niuanse należy zwrócić uwagę, gdzie szukać właściwych punktów przywracania i jakie pliki zabezpieczyć naprawiając ten konkretny system operacyjny.

Najczęstsza przyczyna awarii windowsa są wirusy komputerowe. Takie złośliwe oprogramowanie wgrywa się miedzy pliki systemu, sprawiając, ze przestaje on działać popranie, nie wystarczy usunięcie wirusa  dysku – czasami uszkodzenia są tak duże, że potrzebna jest instalacja systemu na nowo. Czasami wystarczy tylko nadpisać system na już istniejący, by niejako „załatała” dziury w uszkodzonym programie. Czasami wirusy wyrządzają tak duże szkody, że konieczne jest dokładne wyczyszczenie i sformatowanie całego dysku i instalacja systemu zupełnie od nowa.

Jak widać, naprawa systemów operacyjnych to poważne zadanie i nie warto powierzać go przypadkowym osobom.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017