Zamknij

TEMAT NA CZASIE - Widlaki używane - gdzie i za ile warto je kupić?

08:23, 26.10.2018 Materiał Partnera Aktualizacja: 15:27, 26.10.2018

widlaki-uzywane.jpg

Jeśli jesteś właścicielem małej lub średniej wielkości firmy, z pewnością zainteresuje Cię jeden z najbardziej gorących tematów wśród przedsiębiorców, takich jak Ty - a mowa tu o widlakach używanych. Te wózki naprawdę świetnie sprawdzają się w wielu zakładach pracy. Może czas, aby trafiły także do Twojego?

Być może na wstępie zadajesz sobie pytanie: dlaczego widlaki używane a nie nowe? W końcu tyle się mówi o potrzebie kupowania nowych urządzeń, najlepiej bezpośrednio od producentów czy dealerów. Jednak nie oszukujmy się - większość przedsiębiorców wybiera używany sprzęt. Jeśli jesteś jednym z nich, doskonale wiesz, że możesz dzięki temu i “mieć ciastko i zjeść ciastko”, ponieważ kupujesz dodatkowe urządzenia do firmy, ale jednocześnie oszczędzasz.
Z drugiej strony ważne, aby te “oszczędności’ nie okazały się złudne. Nawet zbyt niska cena widlaków używanych powinna być dla Ciebie impulsem - czy coś nie jest nie tak? Za przesadnie niską ceną może ukrywać się zły stan techniczny pojazdu, problemy z jego zarejestrowaniem lub inne ukryte wady. Kupując sprzęt tego typu - zawsze bądź ostrożny i kieruj się zasadą ograniczonego zaufania! O czym jeszcze warto wiedzieć wybierając popularne widlaki używane? Z naszego artykułu dowiesz się:

  • jakie elementy budowy wózka sprawdzić koniecznie przed jego zakupem;
  • gdzie i dlaczego szukać widlaków używanych;
  • ile kosztują wózki używane i czy ich zakup się opłaca.

Ciekawy? Chcesz poznać odpowiedzi na te pytania?  Zapraszamy do lektury!

Co sprawdzić przy zakupie używanych wózków widłowych?

co-sprawdzic-przy-zakupie-uzywanych-wozkow-widlowych.jpg

Wybierając widlaki używane, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka najbardziej istotnych elementów konstrukcyjnych pojazdu, których stan już od początku może sporo powiedzieć Ci o pojeździe, który planujesz kupić. Wybierając wózek, sprawdź:

a) silnik - czy nie produkuje za dużo spalin, czy nie występują żadne wycieki;
b) akumulator - czy na jego powierzchni nie znajdują się żadne wypukłości bądź kryształki, wskazujące na zasiarczenie;
c) hamulce - zarówno ręczny jak i nożny;
d) łańcuchy mechanizmu podnoszenia - czy ogniwa nie są odkształcone, czy nie ma pęknięć lub korozji;
e) maszt do wózka widłowego - czy nie jest wygięty;
f) widły - czy nie posiadają niepokojących pęknięć lub rys oraz czy ich zużycie nie jest większe niż 10% w stosunku do pierwotnej szerokości;
g) opony - odkształcenie, wgniecenia lub nadmierne starcie uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się widlakiem.
Warto zwrócić uwagę także na ogólny stan widlaka. I nie chodzi tu wcale o aspekty wizualne (kolor itp), ale o ewentualne uszkodzenia, pęknięcia lub inne widoczne usterki, które mogą wpłynąć negatywnie na użytkowanie pojazdu a także uniemożliwić zarejestrowanie pojazdu.

Gdzie szukać używanych widlaków?

Właściwie nigdy w przypadku żadnego sprzętu (mowa także o nowych) nie można mieć 100% pewności, czy będą one trwałe i posłużą przez wiele lat. Na pewno sprzyja temu wybór produktów doskonałych, znanych marek, które tworzone są z najwyższą jakości i precyzją. Jednak istnieje pewien minus… tego typu produkty czy urządzenia zawsze mają swoją cenę. Wielu rozpoczynających właścicieli firm nie stać na wydatek rzędu blisko 200 000 zł, więc rezygnują z możliwości posiadania dobrego, wydajnego sprzętu. A tak nie musi być! Tu naprzeciw przedsiębiorcom wychodzą składy wózków widłowych - takie jak np. Lemarpol (którego ofertę znajdziecie tutaj), oferując szeroką gamę różnych marek widlaków używanych.
Wygodę tego typu rozwiązania stanowi możliwość obejrzenia wielu różnorodnych typów wózków, bez konieczności wychodzenia z domu. W dowolnym miejscu i czasie można porównać ich parametry czy skontaktować się z wykwalifikowanymi pracownikami, którzy odpowiedzą na wszystkie istotne pytania.
Dodatkowym atutem, jest to, iż nawet jeśli nie masz możliwości odbioru widlaka (czy to ze względu na odległość, czy na brak stosownego transportu lub nawet czasu) pracownicy Lemarpolu dostarczą zakupiony przez Ciebie sprzęt pod wskazany adres.
A co istotne, na widlaki używane wspomniana firma daje aż do 72 miesięcy gwarancji!

ceny-widlakow-uzywanych.jpg

Ceny widlaków używanych

Przejdźmy do tematu, który prawdopodobnie najbardziej zainteresuje wszystkich, tych, którzy skłaniają się w tym momencie do zakupu widlaka używanego - czyli zakresu cen. Jak zwykle w takich przypadkach, można użyć stwierdzenia, iż jeśli chodzi o ceny widlaków używanych, to są one bardzo zróżnicowane i na tym poprzestać. Jednak warto oczywiście bardziej zagłębić się w ten temat. Tym bardziej iż porównanie cen pozwala rozeznać się na rynku, zorientować czy dany sprzęt można kupić taniej czy też na koszt jakiego rzędu trzeba być przygotowanym.


Cena widlaka zależy w największej mierze od pięciu parametrów:

  • modelu i marki pojazdu;
  • parametrów;
  • roku produkcji;
  • ilości przepracowanych motogodzin;
  • stanu technicznego.

Oczywiście w dalszej mierze dochodzą też inne elementy, takie jak: dodatkowe wyposażenie, zamienny osprzęt, rodzaj i stan opon itd.
Dla porównania, np.: koszt nowego markowego wózka widłowego (bez osprzętu i żadnych dodatkowych udogodnień) rozpoczyna się od ok 65-70 tys. złotych. Za ten sam używany wózek (w zależności od wspomnianych wyżej parametrów) zapłacisz od 20-30 tys. złotych, co daje kwotę dwa do trzech razy niższą! I choć cena 20 000zł dla początkującego biznesu nadal może wydawać się sporym wydatkiem, to nie jest ona już tak zaporowa jak 70 000zł.
Ponadto wyobraź sobie, iż przy zainwestowaniu kwoty ok 70 000 zł możesz mieć jeden nowy wózek widłowy lub trzy widlaki używane tej samej marki i modelu, które pozwolą na jednoczesną pracę aż trzem pracownikom, dzięki czemu zwiększy się wydajność Twojej firmy oraz jej obroty.

Podsumowanie

widlaki-uzywane-podsumowanie.jpg

Teraz, gdy wiesz już gdzie i za ile możesz kupić używane widlaki, warto zastanowić się jaki model sprawdzi się najlepiej w Twojej branży. Czy będzie to wózek spalinowy, który pracuje wydajnie i solidnie nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, czy nieemitujący spalin wózek elektryczny, a może efektywny i niezawodny w operacjach wysokiego składowania - wózek boczny?
Pamiętaj, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić sprzęt, który planujesz nabyć, tak aby jak najdłużej cieszyć się jego sprawną pracą!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%