WKB Start najlepszy na Mistrzostwach Okręgu. Pięściarze z Włocławka zdobyli aż 13 medali!

17:36, 29.03.2017 N.S
Skomentuj Włocławscy pięściarze najlepsi w okręgu. Fot. WKB Start Włocławscy pięściarze najlepsi w okręgu. Fot. WKB Start

Zawodnicy Włocławskiego Klubu Bokserskiego Start zajęli klubowo pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Okręgu. Na podium stawało aż 13 pięściarzy z Włocławka.

Zawodnicy Startu pokazali się na zawodach w Grudziądzu z bardzo dobrej strony. Z Mistrzostw Okręgu wrócili z dziewięcioma złotymi, dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi medalami. Takie rezultaty dały im również pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.

- Mieliśmy bardzo dobrą ekipę, bardzo zgraną. Myślę, że ten rok będzie dobry dla Startu – mówi Wiktoria Chorążak. – Udało nam się wywalczyć dużo medali. Zawodnicy byli trudni do pokonania, ale udało nam się dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu – dodaje Karolina Lewandowska.

Wśród juniorek w wadze 57 kg najlepsza była Wiktoria Chorążak, która wygrała z zawodniczką z Chełmży. W kategorii 69 kg najlepsza okazała się Karolina Lewandowska, która w drodze po medal z najcenniejszego kruszcu wyeliminowała zawodniczki z Ringu Wolnego Toruń oraz Świecia. Złoto wywalczyły również startująca w kategorii 75 kg Daria Rogórz i walcząca w wadze 81+ kg Weronika Flaszak.

Świetnie spisali się również juniorzy WKB Start. Startujący w wadze 81 kg Michał Karłowski uległ zawodnikowi z Chełmży i zakończył rywalizację na trzecim miejscu. Srebrny krążek wywalczył natomiast Krystian Kolanowski, który w kategorii 49 kg uległ w finale reprezentantowi Zawiszy Bydgoszcz. Złote medale wywalczyli: Adrian Spoździał (64 kg), Konrad Winny (75 kg), Łukasz Paśniewski (81 kg) oraz Adrian Ślędak (91 kg).

Kadet Mateusz Rożek walczący w wadze 57 kg uległ zawodnikowi Gladiatora Brodnica i ostatecznie zakończył zawody na najniższym stopniu podium. Wśród młodzieżowców wakczący w kategorii 75 kg Radosław Szablewski zajął pierwsze miejsce, a rywalizujący w wadze 91kg Kamil Ślędak, który wygrał z zawodnikiem Pomorzanina Toruń, a w finale uległ zawodnikowi Ciechocinka, był drugi.

Poza medalami indywidualnymi i sukcesem klubowym, zawodnicy Startu zostali wyróżnieni jako uczestnicy dwóch najlepszych walk imprezy. Finałowe starcie pomiędzy Adrianem Spoździałem a Stanisławem Skorpuskim zostało uznane najładniejszą walką finałową juniorów, a walkę pomiędzy Wiktorią Chorążak a Kingą Grabowską uznano za najlepszy finałowy bój kobiet.