Włocławski chodziarz z sukcesem na ważnej imprezie. Był trzeci na Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym

11:01, 30.04.2017 .
Skomentuj Zawodnik LKS Vectra zajął trzecie miejsce podczas 15. Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym. Fot. nadesłane Zawodnik LKS Vectra zajął trzecie miejsce podczas 15. Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym. Fot. nadesłane

Adrian Klonowski z LKS Vectra Włocławek zajął trzecie miejsce podczas 15. Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym w Zaniemyślu. Reprezentant włocławskiej Vectry dystans 20 km pokonał w czasie 1:29:47.

Podczas wyścigu Klonowski ustąpił miejsca jedynie starszym od siebie kolegom, którzy są nie tylko czołowymi chodziarzami w kraju, ale również w Europie i na świecie. Zwycięzcą rywalizacji został olimpijczyk z Londynu Rafał Sikora z KS AZS AWF Kraków z wynikiem 1:26:35. Drugie miejsce zajął olimpijczyk z Pekinu, Londynu i Rio de Janeiro Rafał Fedaczyński z AZS UMCS Lublin z wynikiem 1:27:01.

Wynik Adriana Klonowskiego to jego nowy rekord życiowy, który w kategorii młodzieżowej daje mu pozycję lidera. Czas uzyskany przez włocławskiego chodziarza jest też lepszy od minimum europejskiego na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 13-16 lipca w Bydgoszczy.To dobry prognostyk przed tą imprezą, a także przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w sierpniu.