Zamknij

Do czego przydają się nam konstrukcje stalowe i jak wygląda ich powstawanie? 

06:00, 22.06.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

W zasadzie otaczają nas zewsząd, bowiem stalowe konstrukcje są obecnie jedną z najbardziej popularnych możliwości wznoszenia nowych budynków. Jednakże, czy tak naprawdę solidnie zastanawiałeś się nad tym, gdzie takie rozwiązania najlepiej się sprawdzają i komu konstrukcje stalowe są dedykowane? Zatem zachęcamy Cię do przeczytania tego wpisu, bowiem na pewno dowiesz się sporo ciekawych rzeczy o tym, w jaki sposób to wszystko jest budowane. 

Wszystko zaczyna się od projektu

Jak przyznają specjaliści z http://linstar.eu/, projekt jest tutaj najważniejszy, bowiem to właśnie tam są dokładnie określone poszczególne parametry jeśli chodzi o budynek. To bardzo ważne, aby zdawać sobie sprawę z tego, jaka stal ma zostać użyta oraz skąd mają pochodzić poszczególne elementy. Tutaj szczególna uwaga musi koniecznie zostać zwrócona na to, aby były one kupowane w sprawdzonych miejscach, bowiem w konstrukcjach stalowych nie można sobie pozwolić na niską jakość wykonania. 

Projekt musi uwzględniać różne siły, które w przyszłości będą mogły działać na całą konstrukcję. W przypadku hali należy wziąć pod uwagę m.in. to, że zimą na jej dachu może zalegać śnieg i to obciążenie będzie musiała całość utrzymać. Kilka lat temu niestety ktoś nie dopilnował pewnych kwestii i zawaliła się jedna z największych hal w Polsce, właśnie pod naporem śniegu. 

Niemniej jednak, jest to tylko przykład, bowiem wiele zależy od danego przypadku. Chcemy jednak zwrócić uwagę, że na projektancie ciąży naprawdę dużą odpowiedzialność, która często jest zwyczajnie niedoceniana przez ludzi, którzy zajmują się tego rodzaju sprawami.  

Gdzie wykorzystywane są konstrukcje stalowe? 

W zasadzie wszędzie, gdzie potrzebna jest wysoka wytrzymałość całości, ale przy zachowaniu lekkiej konstrukcji. Na bazie konstrukcji stalowych są zbudowane sklepy wielkopowierzchniowe, czy też np. dworce autobusowe, czy kolejowe. Eksperci zgodnie przyznają, że jest to znacznie lepsze, niż budowanie wszystkiego od podstaw w tradycyjnej zabudowie, czyli przy pomocy pustaków i zaprawy. Przede wszystkim, w drugim przypadku całość buduje się znacznie wolniej, a sama konstrukcja budynku jest niezwykle ciężka. W przypadku stali jest zupełna odwrotność, aczkolwiek tutaj należy zachować daleko idącą ostrożność podczas montażu poszczególnych elementów, aby nie było żadnych niedociągnięć. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%