Zamknij

W tej szkole już niedługo odbędą nie niezwykłe lekcje historii. Będą m. in. gry. Wszystko dzięki...

17:31, 19.09.2017 N.S
Skomentuj Warsztaty BoheterON. Fot. materiały promocyjne Warsztaty BoheterON. Fot. materiały promocyjne

Kujawsko-pomorscy nauczyciele poznają niestandardowe metody nauczania historii. W ramach akcji BohetarON w Bydgoszczy odbyło się seminarium dla pedagogów z całego województwa. Wzięli w nim udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim.

Czym jest edukacja pozaformalna i jak wykorzystać ją w pracy z młodzieżą oraz skąd czerpać pomysły na realizację ciekawych lekcji historii – na te i inne pytania poznali odpowiedzi nauczyciele i edukatorzy, którzy dziś (19.09.) wzięli udział w organizowanym w Bydgoszczy przez zespół kampanii BohaterON – włącz historię! i Instytut Pamięci Narodowej seminarium. Dla najaktywniejszych szkół przewidziano nagrody – atrakcyjne materiały szkoleniowe oraz wycieczkę połączoną ze spotkaniem ze świadkami historii.

W ramach czterogodzinnego seminarium nauczyciele, m. in ci z SP Nr 1 w Brześciu Kuj., pracujący z młodzieżą w wieku 14–19 lat poznali sposoby na przystępny i ciekawy sposób rozmawiania z uczniami o Powstaniu Warszawskim i Polskim Państwie Podziemnym. Spotkanie było częścią ogólnopolskiego cyklu seminariów organizowanego w ramach kampanii BohaterON. Łącznie w szkoleniach organizowanych w całym kraju bierze udział 240 pedagogów z całej Polski.

- Chcemy pokazać nauczycielom, że przy wykorzystaniu prostych elementów edukacji pozaformalnej i niestandardowych metod pracy z młodzieżą mogą nie tylko przeprowadzić interesujące zajęcia, ale również zachęcić uczniów do samodzielnego poznawania historii Polski, dyskusji o patriotyzmie i pamięci o świadkach wydarzeń sprzed lat – mówi Agnieszka Łesiuk, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego projektu BohaterON – włącz historię!

Dzięki temu, że brzeska podstawówka włączyła się w projekt, trafił do niej pakiet materiałów, m. in. gry edukacyjne „Cenzura” i „ZnajZnak”, gotowe ćwiczenia i przykładowe scenariusze lekcji. W najbliższym czasie w szkole zostaną przeprowadzą warsztaty dla młodzieży. Grupa pięciu uczniów zrealizuje również specjalny projekt promujący historię Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego i powalczy o pakiet materiałów dydaktycznych i gier oraz wycieczkę po wojennej Warszawie i spotka ze świadkami historii – uczestnikami Powstania Warszawskiego.

– Może to być organizacja biegu, koncertu, gry miejskiej, specjalnego wydarzenia czy innych działań, do których włączą się zarówno uczniowie, jak i lokalna społeczność – tłumaczy Agnieszka Łesiuk.

Projekt BohaterON jest organizowany przez fundację Sensoria we współpracy m. in. z Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytutem Pamięci Narodowej oraz Muzeum II Wojny Światowej.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

Powstaniec.Powstaniec.

2 2

Jest pilna potrzeba umiejętnego przekazania prawdy o powstaniu warszawskim.Popełniono wielkie błędy,zginęło niepotrzebnie szacunkowo 250 tys.szaleńców.Z błędów historii wyciągać racjonalne wnioski,nie powielać w przyszłości. 20:29, 19.09.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

książka książka

0 0

"Zakłamana Historia Powstania . Kto odpowiada za śmierć 200 tysięcy cywilów"
(...) Paweł Jasienica, znawca historii Polski, autor wielu świetnych książek napisał, że powstanie warszawskie było wymierzone ?militarnie przeciw Niemcom, politycznie przeciw Sowietom, demonstracyjnie przeciw Anglosasom, a faktycznie przeciw Polsce?. Można się z nim nie zgodzić?
W książce wywiady i teksty, m.in. profesorów Jana M. Ciechanowskiego, Eugeniusza Duraczyńskiego, Bronisława Łagowskiego, Mariana Stępnia, Andrzeja Werblana, doktorów Krzysztofa Wasilewskiego i Łukasza Jastrzębia oraz Andrzeja Dryszla, Pawła Dybicza, Jacka Owczarskiego i Roberta Walenciaka. 20:39, 19.09.2017


książka książka

0 0

znaki zapytania powstały podczas kopiowania i nie są częścią oryginalnego tekstu 20:45, 19.09.2017


trafna opinia trafna opinia

0 0

Pan(i )profesor W. z UMK kiedyś w rozmowie powiedział(a ),że osoby, które podjęły decyzję o wybuchu Powstania powinny być sądzone za zbrodnie przeciwko ludzkości.Napisa tylko pierwszą literę , gdyż nie chcę narażać tego czlowieka na szykany 20:54, 19.09.2017


reo
0%