Polska wygrywa ważny mecz z Chorwacją. Kamil Łączyński jednym z bohaterów widowiska!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 11:37, 18.09.2018 . Aktualizacja: 19:24, 18.09.2018
Skomentuj Ostatecznie Polacy wygrali 79:74. 21 punktów zdobył Waczyńskim, 14 Hrycaniuk, a 12 Slaughter. Kamil Łączyński zdobył 2 punkty i zanotował 6 asyst. Fot. Natalia Seklecka Ostatecznie Polacy wygrali 79:74. 21 punktów zdobył Waczyńskim, 14 Hrycaniuk, a 12 Slaughter. Kamil Łączyński zdobył 2 punkty i zanotował 6 asyst. Fot. Natalia Seklecka

W poniedziałkowy wieczór reprezentacja Polski podejmowała na własnym parkiecie Chorwację. Polska wygrała 79:74, a jednym z bohaterów spotkania był Kamil Łączyński. Kapitan Anwilu Włocławek zdobył co prawda jedynie 2 punkty, ale notował ważne asysty, co pozwoliło zespołowi odnieść cenne zwycięstwo.

Porażka reprezentacji Polski we wcześniejszym spotkaniu z Włochami oznaczała trudną sytuację dla koszykarzy Mike`a Taylora. Mecz lepiej rozpoczęli Polacy. Po celnym rzucie Waczyńskiego, który okazał się najlepszym strzelcem zespołu, nasza kadra prowadziła 6:2. W kolejnych minutach gra była bardziej wyrównana, a na pierwszą przerwę zespoły schodziły przy stanie 21:21.

Druga kwarta to zdecydowanie lepsza gra Chorwatów. Po obu stronach boiska piłka co prawda rzadziej trafiała do kosza, ale do szatni rywale schodzili prowadząc różnicą 5 punktów. W ekipie Polaków dużą rolę odgrywały indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników. Poza Waczyńskim, Hrycaniukiem i Slaughterem, który wrócił do reprezentacji, coraz lepiej spisywał się też Kamil Łączyński. Kapitan Anwilu Włocławek w III kwarcie spotkania zanotował znakomitą asystę. 29-latek podał piłkę pomiędzy trzech obrońców do Hrycaniuka, a ten trafił z faulem.

Ostatecznie Polacy wygrali 79:74. 21 punktów zdobył Waczyńskim, 14 Hrycaniuk, a 12 Slaughter. Kamil Łączyński zdobył 2 punkty i zanotował 6 asyst.

Polska - Chorwacja 79:74 (21:21, 10:15, 23:22, 25:16)

Polska: Waczyński 21, Hrycaniuk 14, Slaughter 12, Ponitka 12, Cel 7, Sulima 6, Sokołowski 5, Łączyński 2, Gielo 0, Witliński 0, Gruszecki 0.

Chorwacja: Bogdanović 22, Sarić 17, Zizić 13, Stipcević 6, Zubac 6, Ramljak 4, Simon 3, Zubcić 3, Mustapić 0, Bilinovac 0.