Zamknij

Pierwsza pomoc - jak się jej nauczyć?

12:38, 02.10.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:20, 02.10.2018
Skomentuj

Choć tego nie chcemy i nikomu tego nie życzymy, nieszczęśliwe wypadki mogą zdarzyć się w życiu każdego z nas. Gdy do takich dojdzie, musimy reagować szybko. W przypadku zagrożenia ludzkiego życia nie ma czasu momenty zawahania – trzeba być pewnym i zdecydowanym. Kolokwialnie mówiąc – umiejętność udzielania pierwszej pomocy powinno się mieć w małym palcu. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie korzyści niesie ze sobą odbycie szkolenia z tego zakresu.

Jak nauczyć się pierwszej pomocy?

Pierwsze lekcje z pierwszej pomocy odbywamy zazwyczaj w szkole, następnie uczęszczamy na nie przy okazji kursów na prawo jazdy, a czasem także na początku pracy zawodowej. Nie zawsze jednak zdobyta na nich wiedza jest wystarczająca i pozwoliłaby na uratowanie ludzkiego życia – a przecież o to w udzielaniu pierwszej pomocy chodzi! Jeśli zatem przespałeś dotychczasowe kursy lub po prostu zauważasz luki w swojej wiedzy, nie wahaj się i zapisz na profesjonalne szkolenie BHP prowadzone przez specjalistów. To najlepszy sposób, aby nauczyć się, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze właściwego szkolenia?

Nauka pierwszej pomocy nie musi być trudna pod warunkiem, że przekazywaniem tej cennej wiedzy zajmą się wykwalifikowani specjaliści. Pierwszym czynnikiem, na który powinieneś zwrócić uwagę, wybierając kurs, są osoby, które go prowadzą. Najlepiej, jeśli są to czynni ratownicy medyczni – w końcu zajmują się oni ratowaniem ludzkiego życia na co dzień i mogą pochwalić się aktualną wiedzą. Upewnij się również, że na szkoleniu używane są najwyższej jakości sprzęty, które pozwolą na przetestowanie nowo zdobytej wiedzy w praktyce.

Jaki jest program szkolenia z pierwszej pomocy?

Program kursu z pierwszej pomocy powinien być kolejnym ważnym elementem, z którym warto zapoznać się przed wyborem organizatora szkolenia. Dobrze, jeżeli poruszana jest na nim następująca tematyka:

  • Podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy.
  • Bezpieczeństwo prowadzenia akcji ratunkowej.
  • Ocena stanu przytomności.
  • Resuscytacja oddechowo-krążeniowa osób dorosłych i dzieci.
  • Postępowanie ratownicze w przypadku: krwotoków, złamań, urazów kręgosłupa, poparzeń, porażeń prądem, amputacji, omdleń, napadów drgawkowych.
  • Pozycje bezpieczne.
  • Skład apteczki pierwszej pomocy.

Pamiętaj, że udzielenie pierwszej pomocy to zarówno prawny, jak i moralny obowiązek każdego człowieka. Zapisz się na szkolenie już dziś!

Artykuł powstał przy pomocy BHP-Center - dowiedz się więcej na temat BHP na blogu https://www.bhp-center.com.pl/blog/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%