Zamknij

Monitoring GPS - podstawa nowoczesnych rozwiązań

10:53, 16.10.2018 Materiał Partnera Aktualizacja: 10:55, 16.10.2018

Prowadzisz nowoczesny biznes, w którym istotną rolę odgrywają samochody lub inne pojazdy? Jeżeli zależy Ci zarówno na ich bezpieczeństwie, jak i na optymalizacji kosztów eksploatowania, sprawdź, jak działa technologia GPS. Monitoring oparty na niej sprawia, że zarządzanie flotą staje się prostsze niż kiedykolwiek. Zobacz, jak to działa.

Technologia GPS w monitoringu pojazdów to absolutna podstawa. Zamontowane w autach nadajniki przesyłają sygnał z informacją o swoim położeniu, co pozwala śledzić je w czasie rzeczywistym. Precyzyjne określenie pozycji samochodu przydaje się nie tylko, gdy dojdzie do jego kradzieży – kluczową zaletą instalacji systemu jest możliwość zoptymalizowania kosztów eksploatacji.

Jak działa GPS? Monitoring pozwala lepiej zaplanować pracę

Położenie pojazdów podłączonych do systemu monitorowania można obserwować nie tylko w czasie rzeczywistym (a więc na bieżąco). Dane są rejestrowane – tak, by możliwe było ich późniejsze odtworzenie i głębsza analiza. Oznacza to, że po zainstalowaniu monitoringu w swojej flocie możesz kontrolować:

  • ile dokładnie kilometrów pokonał każdy samochód i ile zużył paliwa (i porównać te dane z licznikowymi, aby przy okazji wyeliminować nieprawidłowości);
  • czy trasy pojazdów się nie dublują oraz czy nie ma tzw. pustych przebiegów;
  • jak wyglądają przebyte trasy i czy można je skrócić lub zoptymalizować – np. przez wyznaczenie korytarzy przejazdu.

Na tej podstawie możesz lepiej zorganizować pracę swojego zespołu, tj.:

  • rozsądniej rozdzielić zadania – tak, aby poszczególni kierowcy mogli „odhaczyć” na trasie jak najwięcej punktów bez konieczności nadrabiania drogi;
  • wyznaczyć każdemu konkretne miejsca, do których ma dotrzeć – system da Ci możliwość bieżącego śledzenia postępów.

Sposób na konkretne oszczędności

Już sama optymalizacja tras przejazdu, możliwa dzięki systemowi monitorowania, pozwoli wyraźnie ograniczyć koszty eksploatacji pojazdów firmowych – zmniejszy się bowiem zużycie paliwa. Jednak to nie wszystko: monitoring GPS pozwoli Ci również m.in. jasno rozgraniczyć prywatne i służbowe wykorzystanie aut. To istotne, gdy Twój zespół użytkuje samochody firmowe również po godzinach pracy. Wystarczy wówczas przełączyć system na tryb prywatny – umożliwi to rozliczenie pracownika z dodatkowych kosztów.

Ponadto korzystanie z systemu może:

  • motywować do przestrzegania zasad eco-drivingu;
  • ułatwić prowadzenie kartoteki pojazdu – dzięki możliwości przypominania np. o konieczności wykupienia nowej polisy ubezpieczeniowej czy wykonania przeglądu serwisowego;
  • uprościć proces rozliczania godzin pracy kierowców i wydatków na paliwo – nowoczesne rozwiązania integrują się z oprogramowaniem firmowym, a wymiana informacji między nimi zachodzi automatycznie.

To oczywiście tylko część funkcji, które mogą się okazać przydatne we współczesnym biznesie. Aby poznać inne, sprawdź, jak działają nowoczesne systemy monitoringu GPS, np. ten oferowany przez Konsalnet. Dowiedz się więcej i wprowadź swoją firmę w świat zaawansowanych technologii.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%