REKLAMA

Jarosław Gowin przywiózł PWSZ 1,2 mln zł. To pieniądze na ważną inwestycję

06:00, 14.03.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Jarosław Gowin przekazał władzom włocławskiej uczelni dobre wiadomości. Na zdjęciu: Poseł Iwona Michałek, Jarosław Gowin i Małgorzata Legiędź-Gałuszka, rektor PWZS. Fot. Natalia Seklecka

Jarosław Gowin był gościem obchodów 15-lecia istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Podczas wizyty w stolicy Kujaw Minister Nauki i Szkolnictwa wyższego przekazał dobre informacja na temat finansowania uczelni oraz planowanej przez nią inwestycji.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku kończy w tym roku 15 lat. W ramach obchodów odbyły się okolicznościowe posiedzenia Senatu uczelni oraz Komitetu Honorowego obchodów jej 15-lecia i uroczystość z udziałem zaproszonych gości. Wśród nich znalazł się Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Podczas swojego wystąpienia przedstawiciel rządu Beaty Szydło mówił m. in. o przygotowywanej reformie szkolnictwa wyższego, a także o znaczeniu szkół takich jak włocławska PWSZ. Minister zaznaczył również, że wbrew wcześniejszym obawom środowisk państwowych wyższych szkół zawodowych w nowym rozdaniu ministerialnych subwencji aż 25 z 35 uczelni przyznano większe pieniądze niż w ubiegłym roku.

- Miło jest mi powiedzieć, że wśród tych 25 uczelni, które dowiodły, że kształcą właściwie, jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku. Co więcej PWZS we Włocławku osiągnęła maksymalny określony w rozporządzeniu pułap wzrostu finansowania. To jest najlepszy dowód na to, że wykonujecie państwo bardzo dobrze swoją pracę – mówił do zgromadzonych Jarosław Gowin.

Minister zdradził również, że przyjechał do Włocławka z „prezentem” w postaci gwarancji przyznania PWSZ środków na stworzenie Centrum Symulacji Medycznej. Uczelnia ma otrzymać na ten cel 1,2 mln zł. O tym, jak ważna będzie ta inwestycja dla studentów pielęgniarstwa Jarosław Gowin mówił również na spotkaniu z mediami, które odbyło się po uroczystości.

- Dzięki temu te młode panie i młodzi panowie będą mogli kształcić się jeszcze lepiej, jeszcze bardziej praktycznie i będą mieli warunki do tego, żeby kształcić się w zawodzie pielęgniarskim nie gorzej niż na najlepszych polskich uczelniach medycznych - zapewnił minister.

Władze PWSZ od jakiegoś czasu usiłowały zdobyć środki na tę ważna inwestycję. Wiadomość o wsparciu budowy Centrum Symulacji Medycznej ucieszyła zarówno kadrę, jak i studentów, którzy będą korzystać z nowego obiektu..

- Centrum Symulacji Medycznej ma za zadanie w symulowanych warunkach przygotować adepta zawodu pielęgniarskiego do pracy z pacjentem tak, żeby wykluczyć potencjalne błędy, które w kontakcie z realnym pacjentem są nie do przyjęcia. Symulacja medyczna gwarantuje wysoką jakość kształcenia, ale także procentuje w postaci wysokiej jakości usług świadczonych na rzecz pacjenta – wyjaśniła dr n. med. Beata Haor, dyrektor Instytutu Zdrowia PWSZ.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego odpowiedział również na pytanie, jak zapatruje się na możliwość połączenia włocławskich uczelni – publicznej PWSZ i prywatnej KSW. Jarosław Gowin wyjaśnił, że na razie nie ma możliwości prawnych, aby łączyć uczelnie prywatne i publiczne. Jeśli natomiast nowy system szkolnictwa wyższego otworzy taką możliwość, decyzja będzie należała do władz obu uczelni.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

PWSZ PWSZ

4 9

Czy na uroczystość zostali zaproszeni także żyjący członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Powołania Państwowej Wyższej Szkoly Zawodowej we Włocławku? , Czy minutą ciszy uczczono jednego z nich czyli księdza profesora doktora habilitowanego Mariana Włosińskiego- wykładowcy i prorektora PWSZ 07:04, 14.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytaniepytanie

11 3

Kto jest fundatorem "prezentu" w postaci kwoty 1,2 mln. złotych ? Pan minister? 07:18, 14.03.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

odpowiedźodpowiedź

2 0

przecież to my, podatnicy. 19:51, 14.03.2017


MemMem

1 3

O!, Pani zobaczy Zbiegniew Stonoga do mnie napisal esemesa

http://ddwloclawek.pl/fotorelacje/304869_b.jpg

http://www.zbigniewstonoga.eu/post/8229/szokujacy-mail-od-weroniki-gowin/ 07:24, 14.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pytanie Pytanie

9 10

Czy chwalono się także doprpwadzeniem do ruiny kupionego od Miasta (za prezydentury Pałuckiego) za 1 procent ceny budynku po dopiero co zlikwidowanym Zespole Szkół przy ul. Energetyków. 07:34, 14.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rozwalili wszystko -Rozwalili wszystko -

15 5

To co po wojnie zbudowano a więc domy, zakłady pracy, szkoły, huty, stocznie po dorwaniu się tej lepszej, nowej zmiany cały majątek wyprzedano. Teraz nie ma nic, żadnych zakładów pracy, nie ma przemysłu, nie ma nic. Ludzie pracy nie mają. Kiedyś był nawet przymus pracy. Ludzie nie czekali w kolejkach do lekarzy specjalistów, a teraz to umierają pod szpitalami na ulicy, nie doczekawszy się pomocy. Ludzie zrzucają się na pomoc na leczenie. Są bezdomni, a kiedyś do USA wysyłaliśmy śpiwory dla bezdomnych. Nauka była za darmo, wczasy, kolonie i obozy dla dzieci. Ci co doszli do władzy to przed tym z komunistami walczyli o własne wpływy. A teraz to jak nie mają z kim walczyć, to gryzą się między sobą. Polska ma długi jak stąd na Kaukaz. Nigdy z nich nie wyjdziemy. Emerytom 2 zł a sobie tysiące. Oni mają się bardzo dobrze, a uczciwy człowiek jak zwykle źle.
Na dodatek zwykłe polityczne śmiecie mają jeszcze czelność wciskać kit dzieciakom z gimnazjów, że teraz to dopiero mają wolność i demokrację. Obłuda i jeszcze raz obłuda. Zakłamane solidarnościowe ścierwa.

09:52, 14.03.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

solsol

0 2

Denerwuj się komuszku szybciej odjedziesz do swojego pana i spoczniesz u boku największych komunistycznych zbrodniarzy w swoim czerwonym raju. 18:21, 14.03.2017


ObserwerObserwer

5 3

Jaki sukces. Miało być 2 mln a jest tylko 1,2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 11:23, 14.03.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

realistarealista

2 0

poszło na 500+.ciesz się,że nie odwrotnie.
21:38, 14.03.2017


pielęgniarkipielęgniarki

2 1

Proszę uczyć zawodu w realu poprzez praktyki szpitalne. Życie i zdrowie nie są wirtualne. 15:11, 14.03.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

siostrzeniecsiostrzeniec

1 1

Pracownie wyglądają jak szpital właśnie po to, by przyszłe pielęgniarki były oswojone, praktyk w realnym szpitalu nie mają ???? Może one jak pójdą pracować na SOR to zapytają się siedzącego tam kilka godzin chorego: może podać pani, panu trochę wody?. Ci, co teraz tam pracują nie mają takich odrchów. NIE KAŻDY , kto tam trafia jest pijaniutkim menelem, by go lekceważyć. Gdy w ustach sucho od stresu, to nawet ciężko się mówi. 16:28, 14.03.2017


pielegpieleg

0 0

Teoria a praktyka . Gratuluje. 16:35, 14.03.2017


bezrobotna bezrobotna

4 2

Uczymy się, kończymy studia, a pracy jak nie było tak nie ma nadal. 15:20, 14.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lekarz.Lekarz.

3 0

Mam pytanie o samopoczucie do gościa spotkania Pani M.K.P.Oczekuje obiektywnej i rzeczowej odpowiedzi.Osobiście nie wiem czy bym się zdobył na ten gest,wiedząc o latach pogardy dla Twórców. 17:20, 14.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zdxzdx

3 0

O... Nie widać na zdjęciach doktora M. Wojtkowskiego. A podobno od października ma wykładać w PWSZ?? 17:39, 14.03.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Super!Super!

0 0

Tak znakomity naukowiec i wybitny praktyk zdecydowanie podniesie poziom nauczania! 08:36, 15.03.2017


REKLAMA

KujawiakKujawiak

8 3

We Włocławku na odbudowę czekają:"Ursus","Fajans","Celuloza",Włocławska Fabryka Mebli,Fabryka Maszyn Rolniczych,"Wisła",Kujawska Fabryka Farb i Lakierów "Nobiles"(obecnie jest tam jakaś rozlewnia szwedzkiej firmy),Kombinat Budowlany,Cukrownia Brześć Kujawski i Chełmica.Na generalny remont czeka też zakład chemiczny "Anwil" (dawne Azoty).Oczekuję ,iż po odbudowie zakłady będą mądrze zarządzane a robotnicy będą godziwie wynagradzani z wszystkimi przywilejami robotniczymi włącznie.Zapewniam,iż po spełnieniu tych skromnych warunków nasza lokalna gospodarka i społeczeństwo znacznie się wzbogaci,kasa miasta napęcznieje a i problem z przyrostem naturalnym zniknie.Pozdrawiam. 18:30, 14.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KujawiakKujawiak

3 4

ANTYPOLSKA OKRĄGŁOSTOŁOWA BANDA CZWORGA - PIS-PO-SLD-PSL - 27 LAT PRZY KORYCIE - KOŃCA NIE WIDAĆ
Nie widzę żadnej różnicy między tymi szajkami rodem z Magdalenki spod menory...na okrągło-stołowo taka wojenka kto-co...spychadła...to nie my...to oni...zaczęli CETA ...a my? My tylko głosowaliśmy za CETA...tak jak wy ...heh; jaka to różnica? Taki teatr dla ciemnego luda co to wszystko kupi.
A wystarczy tylko przejrzeć głosowania z ostatnich 27 lat ( przy korycie zawsze ci sami PIS-PO-SLD-PSL !!) Otóż okazuje się, że wszystkie ustawy antypolskie głosowali rączka w rączkę !! No i gzie tu szukać jakiejkolwiek różnicy?
Przypomnę naiwnym, co łączy te wszystkie polityczne i ideologiczne klany:
? łączy ich razem zasiadanie przy okrągłym stole, razem biesiadowali w Magdalence,
? razem współtworzyli rządy: Mazowieckiego, Bieleckiego, Suchockiej, Jerzego Buzka,
? razem opowiadali się za obecną konstytucją,
? razem optowali za przynależnością Polski do NATO,
? razem walczyli o wejście do euro-kołchozu, razem głosowali za zdradzieckim ,,traktatem lizbońskim?,
? razem głosowali za płaceniem emerytur dla żydów z polskiego ZUS-u z powodu nazizmu niemieckiego oraz sowietyzmu, którego byli twórcami,
? razem głosowali za ustawą dopuszczającą do tworzenia na terytorium Polski obcych baz wojskowych,
? razem wyprzedawali majątek narodowy za bezcen obcym,
? razem tworzyli gigantyczny dług publiczny,
? razem współtworzyli wielkie afery szczególnie za czasów AWS,
Kto i co ich jeszcze łączy!
? Łączy ich Piłsudski, jego ideologia bolszewicka, zamach majowy, Bereza Kartuska, nienawiść do Romana Dmowskiego, Gen. Rozwadowskiego, Zagórskiego!
? Łączy ich służba Waszyngtonowi, TelAvivowi, Berlinowi!
? Łączy ich służba banksterii światowej i zadłużania Polski u światowej mafii finansowej!
? Łączy ich podległość loży masońskiej B,nait B,rith!
? Łączy ich nienawiść do Narodowego Państwa Polskiego. Itd. 18:31, 14.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lucjanlucjan

3 0

Tak, Ty przywiozłeś.
Tak jak ten woźnica co powiedział, węgiel przywiozłem, a koń-tak, ty przywiozłeś. 19:16, 14.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SEPARATYSTA BOBASSEPARATYSTA BOBAS

5 2

Och tak rozwalili wszystko.
PO - PiS - SLD - PSL - AWS, ZCHN - i inne polityczne wynalazki (po 1989r.) - to zwykła banda zdrajców i CWANYCH oszołomów, którzy w swoje zagrywki wplątali nie do końca spełna rozumu społeczeństwo. Vide: TUSK a contrario Kaczyński i kler = się szczyt głupoty.
Do władzy zaczynają dochodzić wariaci po gimnazjach, którzy mają ciotki i wujków w mafiach zwanych partiami politycznymi. Najgorsi to ci w garniturach z tytułem mgr i doktora po WSHE co promotorem był znany naukowiec Mirosław. Dzisiaj jak patrzę np. na Kukuckiego, Kuśniewicza czy Dębczyńskiego, albo nie daj Boże na oligofrenopedagoga w sprzężeniu z frytkami, robi mi się nie dobrze, mam po prostu totalny spadek cukru na ich widok, a fe stare grzyby !. 19:28, 14.03.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BravoBravo

0 0

...do władzy zaczynają dochodzić wariaci po gimnazjach. Dzisiaj w
" Wiadomościach"TVP o 19.30 pan minister do spraw zagranicznych Waszczykowski komentując sprawę wspólpracy z SB ps. "Wolfgang" obecnego ambasodora Przyłębskiego z Berlina powiedział: " Będziemy dąŻY ć do tego, aby polska dyplomacja była wolna od ludzo . którzy swoje kariery zaczynali w PRL, a nalepiej jakby wszyscy dyplomaci byli urodzeni w wolnej Polsce czyli po 1989 roku." Toż to jawna dyskryminacja ze względu na wiek, czyli łamanie art.32, ust.2 obowiązującej Konstytucji R.P. Na Konstytucję można powoływać się wprost. 21:09, 14.03.2017


Bezrobotna po PWSZBezrobotna po PWSZ

4 5

Trzy lata temu skończyłam administracje na PWSZ i od tych 3 lat nie mogę znaleźć pracy we Włocławku. 19:39, 14.03.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

ciekawyciekawy

0 0

z którą lokatą?,w pierwszej czy ostatniej dziesiątce?. 21:35, 14.03.2017


xzxz

2 0

A może trzeba iść się kształcić dalej, np. studia mgr. A nie myśleć,że z licencjatem mogę wszystko.... 14:39, 15.03.2017


xzxz

3 0

Poza tym, sama sobie odpowiedziałaś: "nie mogę znaleźć pracy we Włocławku". To wina miasta, w którym mieszkasz a nie Uczelni, którą ukończyłaś. Może trzeba w innym mieście poszukać... 14:46, 15.03.2017


SEPARATYSTA BOBASSEPARATYSTA BOBAS

4 2

do bezrobotnej po PWSZ
Pójdź z tym dyplomem do Kuśniewicza - jeszcze Prezesa MPEC , to on ci pracę da. Będziesz mu myła samochód, a w wolnych chwilach polerowała czerwone lakierki, takie ładne amerykańskie.
Gdybyś tutaj roboty nie dostała, to pozostaje wziąć dyplom i stanąć na trasie Włocławek-Kowal i pokazywać go klientom. 19:55, 14.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lekarz.Lekarz.

2 0

W odpowiedzi do"PWSZ".W jakim celu dokonała Pani tego wpisu,skoro znając wszelkie historyczne i obyczajowe kulisy tej szkółki,odliczyła się Pani na liście "uśmiechniętych" gości.Doświadczyła Pani treści metod działania wodza i kolorowego wykonawcę jego zaleceń i pomimo wielu upokorzeń,obłuda zwyciężyła.Tłumaczenie się aktualnie pełnioną funkcją[po "konkursie"] jest żałosne.Dwulicowość dzisiaj jest na fali. 16:25, 15.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kujawiak.Kujawiak.

1 0

A ja myślałem że Gowin to rzeczowy i realnie myślący facet.Przywiózł pieniądze podatników i wychwala włocławską "sorbonę".Przykro patrzeć do czego doszło.Twórcą dzisiejszej szkółki nie o to chodziło.Nam przyświecał jeden cel,poziom!!!!!. 15:47, 17.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017