REKLAMA

Czym żył Włocławek w ciągu minionych 7 dni? [redakcyjne podsumowanie tygodnia]

16:30, 18.03.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Wycinka nad Zgłowiączką obejmie ponad 900 drzew. fot. Łukasz Daniewski

Czym żył Włocławek w kończącym się tygodniu? Zachęcamy do przypomnienia sobie najczęściej czytanych i komentowanych artykułów na DDWloclawek.pl

W kwietniu będzie porządkowany park Sienkiewicza i park na Słodowie w pobliżu basenu miejskiego. Wycinka obejmie ponad 900 drzew, z koron ponad 400 zostaną usunięte suche gałęzie.

Mandat, punkty karne i zatrzymane prawo jazdy - taki jest finał szaleńczej jazdy bmw w wykonaniu kierowcy z Włocławka. 

Po turnieju Lider Kar-Pol Cup w internecie wybuchła prawdziwa burza. Wywołał ją prowadzący podsumowanie imprezy Krzysztof Szaradowski, który napisał na Facebooku, że organizatorzy sportowej rywalizacji musieli zdjąć banery reklamujące jej sponsorów. Wszystko przez to, że nie mieli pieniędzy, by ponieść związane z tym dodatkowe koszty.

Jarosław Gowin był gościem obchodów 15-lecia istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Podczas wizyty w stolicy Kujaw Minister Nauki i Szkolnictwa wyższego przekazał dobre informacja na temat finansowania uczelni oraz planowanej przez nią inwestycji.

Kierowcy jadący aleją Jana Pawła II trafią na wahadło. Pod pasem jezdni prowadzącym w kierunku Kruszyna układany jest ciepłociąg.

Problem braku oficjalnego miejskiego grzebowiska dla zwierząt zainteresował włocławskich radnych PiS. Jarosław Chmielewski i Janusz Dębczyński apelują do prezydenta o niezwłoczne utworzenie nekropolii dla zwierząt. Zapowiadają też powołanie stowarzyszenia, które będzie czuwać nad przyszłym miejscem pochówku czworonogów.

Przejazd przez aleję Jana Pawła II, gdzie na odcinku wprowadzono ruch wahadłowy z powodu budowy ciepłociągu, może trwać nawet 40 minut. Rozważana jest zmiana organizacji ruchu.

Najprawdopodobniej w kwietniu okaże się, czy to definitywny koniec śledztwa w sprawie rzekomych nieprawidłowości przy przebudowie drogi krajowej nr 91 we Włocławku. Na razie odpowiedzialni za inwestycję po raz kolejny są wzywani przez prokuraturę.

Pan Artur zdenerwował się widząc, jaką technologią drogowcy naprawiali dziurę w jezdni na ulicy Mielęcińskiej. Sprawę skomentował zarząd dróg.

Włocławska Spółdzielnia Mieszkaniowa apeluje do lokatorów o niedokarmianie ptaków. - Niektórzy lokatorzy rzucają gołębiom całe kawałki chleba z okien na trawnik, które stają się pożywką dla gryzoni - mówi Leszek Szarzyński, wiceprezes i dyrektor ds. technicznych WSM.

W Miejskim Schronisku dla Zwierząt nareszcie działa nowy pawilon dla psów. Dziś zwierzaki zostały przeniesione do nowego lokum. Na oficjalnym otwarciu pojawiła się delegacja z Urzędu Miasta z prezydentem Markiem Wojtkowskim na czele.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

BravoBravo

0 3

Jeżeli 99,99 % istotnych życiowo spraw będzie złatwione jak należy to nawet kozę na pl. Wolności w cienu drzew (o ile Szyszko ich nie wytnie) niech postawi, Zapewniam,że nie będzie mi przeszkadzało. 19:40, 18.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaaajaaa

6 5

Znów powstanie wielkie lądowisko dla helikopterów , tym razem w parku. Zamiast niszczczyć roślinność weźcie się za robotę !!! 20:20, 18.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mielonkamielonka

5 1

Wyeliminować wahadełko
. Czy radni w tym miasteczku jeszcze pracują. Halo halo. Wybory tuż tuż. Utwardzic droge przy ZK i puścic ruch pojazdow w jedną stronę. 02:05, 19.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dddd

5 0

wykonawcy mieli pracowac 24h 7 dni jakos tego nie widac
a korki są......wybory niedługo 05:35, 19.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbvdAbvd

5 2

Powielam wpis. To miasto niczym nie żyje ewentualnie emerytami i patola 500+ . 07:20, 19.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MorganMorgan

5 0

Kiedy wreszcie zrobione zostanie przejście pod mostem na Ul. Wyszyńskiego, które połączy bulwary z parkiem. 12:19, 19.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017