Zamknij
REKLAMA

Przed nami "Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach". Policja apeluje

18:30, 20.09.2017 | K.P.
REKLAMA
Skomentuj
Akcja EDWARD (z ang. European Day Without A Road Death) promuje przyjętą w wielu krajach europejskich "wizję zero", czyli zero śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu 21 września. Zdjęcie ilustracyjne. fot. K. Osiński/archiwum DDWloclawek.pl

Włocławska policja zachęca szkoły, organizacje i różne instytucje do włączenia się w obchody "Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach". Chodzi np. o podjęcie rozmowy z uczniami czy innymi mieszkańcami Włocławka na temat bezpieczeństwa na drogach i w ich pobliżu.

Akcja EDWARD (z ang. European Day Without A Road Death) promuje przyjętą w wielu krajach europejskich "wizję zero", czyli zero śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu 21 września. 

- Z całą pewnością założenie to będzie niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce - wyjaśnia asp. Remigiusz Rakowski z policji. - Należy jednak wyraźnie podkreślić, że oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. 

Mundurowi zachęcają, aby w czwartek, 21 września stowarzyszenia, szkoły, firmy i inne organizacje podjęły działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzi tu przede wszystkim o profilaktykę. - Czasem wystarczy zwykła rozmowa i wspólna refleksja. Wszyscy powinniśmy sobie uświadomić, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich zależy w głównej mierze od nas samych - dodaje. asp. Rakowski.

Jak wynika z opublikowanych przez policję danych, każdego dnia na drogach Europy ginie średnio 70 osób.

(K.P.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

AAnwilAAnwil

1 0

Proponuję aby ktoś zajął się drogą 91 w pobliżu Anwilu, szczególnie chodzi mi o zakaz zawracania, który notorycznie jest łamany (osoby jadące od strony Torunia mogą skręcić w lewo dopiero na światłach, zawracają w połowie tej drogi, na wysokości stacji paliw) - prędzej czy później dojdzie tam do tragedii. 07:43, 21.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018