Zamknij
REKLAMA

Policja szukała bomby w bloku przy Chopina. Złapali 49-latka, który odpowie za fałszywy alarm

21:54, 14.04.2018 | KMP Włocławek/oprac. G.S.
REKLAMA
Skomentuj
Policjanci zatrzymali mężczyznę w jego mieszkaniu na osiedlu Południe we Włocławku i przewieźli do komendy. Fot. KMP Włocławek

Dziś (sobota, 14 kwietnia) około godziny 17:30 do dyżurnego policji zadzwonił mężczyzna i powiedział, że w bloku Chopina 32 jest podłożona bomba i trzeba ewakuować wszystkie przebywające tam osoby, a policjanci mają go szukać.

Natychmiast na miejsce zostały wysłane wszystkie służby ratownicze, a także policjanci z rozpoznania  minersko-pirotechnicznego.

- Mundurowi przy użyciu psa wyszkolonego do odnajdywania materiałów wybuchowych sprawdzili teren budynku i nie odnaleźli żadnej bomby - informuje sierż. Tomasz Tomaszewski z policji. - Równolegle do tych działań policjanci rozpytywali osoby i ustalali mężczyznę, który poinformował o tym zdarzeniu. Już kilkadziesiąt minut później w rękach włocławskich mundurowych była osoba, która zadzwoniła z taką informacją.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w jego mieszkaniu na osiedlu Południe we Włocławku i przewieźli do komendy. 49-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie wytrzeźwieje.

Sierż. Tomaszewski informuje, że śledczy prowadzą dalsze czynności, które mają ustalić okoliczności tego zdarzenia i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego mężczyzna wszczął fałszywy alarm.

Kiedy 49-latek wytrzeźwieje usłyszy od policjantów zarzut dotyczący fałszywego zawiadomienia o nie istniejącym zagrożeniu, które spowodowało podjęcie działań przez służby ratownicze. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie włocławianinowi może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

[ALERT]1523735679839[/ALERT]

(KMP Włocławek/oprac. G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

hehehehehehe

5 3

żarcik Tomaszka 22:28, 14.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Południe Południe

6 2

Białym fiatem furgonem podjechali po pana" dowcipnisia " 22:28, 14.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

******

5 1

A po co wsadzać durnia i jeszcze jeść mu dawać.! Niech przez trzy lata dzień w dzień utrzymuje blok i jego otoczenie w idealnym porządku, przy okazji wyrzucając śmieci lokatorom 08:57, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone