Zamknij
REKLAMA

Rozpaczliwy apel matki z Włocławka: "Oszczędźcie tego widoku mojej córce"

06:00, 22.05.2018 | Ł.D.
REKLAMA
Skomentuj
Z lewej zdjęcie z ul. Mickiewicza nadesłane przez Czytelniczkę. Po prawej ujęcie z włocławskich bulwarów

Czytelniczka DDWloclawek.pl w emocjonalnym liście do naszej redakcji wyraża swój sprzeciw wobec wyznaczaniu miejsc, w których we Włocławku możliwe będzie legalne spożywanie alkoholu. - Pozytywna decyzja radnych wobec tego pomysłu przyczyni się do rozwoju patologii w mieście - pisze pani Karolina.

Sprawa ma związek z pomysłem, o którym głośno jest we Włocławku od kilku tygodni. Chodzi o możliwość wyznaczenia na terenie miasta miejsc, w którym bez obawy o otrzymanie mandatu, dopuszczalne będzie spożywanie alkoholu. Krok ten umożliwia przyjęta niedawno nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

[ZT]29233[/ZT]

Jako pierwsi z inicjatywą wyznaczenia takiego miejsca wystąpili członkowie Włocławskiego Instytutu Rozwoju, którzy chcieliby wyznaczenia takiej strefy na bulwarach. Szybko okazało się jednak, że pomysł pochwycili radni, którzy opracowują znacznie szerszy projekt, obejmujący więcej niż jedno takie miejsce we Włocławku.

Temat podzielił włocławian. Różne opinie w tej sprawie najczęściej można znaleźć w internecie. Również pod artykułami na DDWloclawek.pl było gorąco. Dyskusji nie brakowało na facebookowej stronie naszego portalu.

W poniedziałek na redakcyjną skrzynkę e-mailową otrzymaliśmy list od pani Karoliny. Włocławianka jest matką kilkuletniej dziewczynki. Jak wyjaśnia w emocjonalnym liście, wprowadzenie wyjątków od zakazu spożywania alkoholu przyczyni się do pogorszenia stanu bezpieczeństwa na terenie miasta.

 - Pozytywna decyzja radnych wobec tego pomysłu przyczyni się do rozwoju patologii w mieście - pisze pani Karolina. - Przecież już teraz w wielu miejscach spotyka się nietrzeźwych ludzi. Podejrzewam, że niektórzy nawet nigdy nie trzeźwieją. Kilka dni temu na ul. Mickiewicza leżał skulony, kompletnie pijany człowiek, a obok stała butelka po alkoholu. Czy chcemy, aby taki widok stał się zgodną z prawem normą? Czy chcemy, aby bulwary i inne miejsca zaroiły się od takich ludzi? Apeluję do radnych, oszczędźcie tego widoku mojej córce! Chodzi o dobro nas wszystkich - napisała Czytelniczka.

W Warszawie, gdzie radni jako pierwsi w Polsce pozwolili na legalne spożywanie alkoholu nad Wisłą, odnotowuje się więcej niż wcześniej interwencji policji. Większość z nich dotyczy zakłócania porządku czy zaśmiecania. Jak informuje portal metrowarszawa.gazeta.pl, były też zdarzenia, w których trzeba było wyłowić z Wisły dwie osoby. Cytowani przez serwis policjanci wyjaśniają jednak, że nie wszystkie osoby spożywające alkohol nad Wisłą powodują problemy. Wielu spacerowiczów w ogóle nie spożywa alkoholu lub robi to w sposób nie naruszający prawa.

(Ł.D.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

faktfakt

48 19

Miejska Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych we Włocławku (ul. Kościuszki12) działa w sposób niezwykle opieszały , wiele miesięcy mija od złożenia wniosku o skierowanie alkoholoka na odwyk zanim cokolwiek zacznie sie dziać. P.S. w TorUniu nigdzie nie ma zgody na picie pod chmurką i dzięki temu jest tam czyściej i bezpieczniej . I jeszcze drobna uwaga :Wiele osób ma problem z alkoholem ale nie każdy to pokazuje, 06:12, 22.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DdDd

4 0

To chyba dawno w Toruniu nie byłeś????wszystko o tych bulwarach można powiedzieć ale nie że jest tam czysto.. 07:05, 23.05.2018


zgredzgred

6 12

A ja po Niemczech chod 06:13, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zgredzgred

14 27

A ja po NIemczech chodzę pije piwo i mam 06:15, 22.05.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

BoloBolo

8 1

Co masz? 07:33, 22.05.2018


milennemilenne

6 1

No i tam pozostań .... 11:44, 22.05.2018


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

31 4

,,Temat podzielił włocławian. '' - tak działa włocławski samorząd przed wyborami ! 06:30, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

62 19

Ten co leży to bezdomny, tu sprzedaż alkoholu niema nic do rzeczy. 07:02, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tojotojo

69 13

Czy jak będą zakazy to ten człowiek tam / na zdjęciu / się nie położy ?
Zakazy alkoholika - lumpa nie obowiązują , powiem Pani więcej tak jest na całym świecie , prohibicja dała więcej szkody niż pożytku. 07:03, 22.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Czytaj!Czytaj!

11 5

Do toi toia

Przekrocz granicę Kraju, to zobaczysz, że nie jest tak na całym świecie - jak piszesz, lecz tylko w krajach, które spolaryzowały u siebie grupy społeczne, przede wszystkim pod względem finansowym.
Gdybyś się trochę "zawiedzował" - to wiedziałbyś, że picie alkoholu przy każdej okazji i w każdym miejscu bywa najłatwiejszym, bo w zasięgu ręki, niemym protestem przeciw niewłaściwym, wielce różniącym ludzi podziałem statusu społecznego zarówno w zakresie finansowym jak i wykształcenia.
Gdybyś poczytał istniejące i popularyzowane medialnie opracowania naukowców; wskazujące gdzie tkwi przyczyna wszelakiej formy buntów i protestów społecznych - także tych alkoholowych - wiedziałbyś, że to przede wszystkim kwestia rozwarcia dochodów w poszczególnych grupach społecznych danej nacji. Protest zaczyna się najczęściej od picia alkoholu w płaszczyźnie protestu i zarazem niemocy w zmianie sytuacji swego życia.
Porównaj stan opilstwa u naszych tuż zagranicznych sąsiadów zarówno z prawa jak i z lewa.
Potem dopiero, po pewnym czasie - to wiadomo - wpada się w stan chorobowy uzależnienia. Proponowanie przez jakiś WIR i prezydenta Włocławka (oficjalnie rzecz upubliczniając) otwarcie nowych miejsc chlania alkoholu jest zdecydowanie - moim zdaniem - wpychanie słabszego społeczeństwa - w stan chorobowy. Dawanie pieniędzy (500+) jest idiotycznym pomysłem, bo to - wg mnie - nie jest de facto kupowaniem sobie elektoratu, lecz pognębieniem społecznym pokazującym jawnie i oficjalnie: "jesteście ofiarami, baranami, którzy sami sobie nie potrafią zmienić życia i dlatego dajemy wam ochłap w postaci 500+" sami biorąc po dziesiątki i setki tysięcy złotych". A odpowiedź społeczna tych ludzi jest taka: "To wy zrobiliście ze mnie takiego zaalkoholizowanego menela, więc będę takim, pokazując wszem i wobec, do czego w takiej sytuacji doszedłem. Nie będę pracował dla tych, którzy zgarniają do kieszeni miliony".
Ja tak właśnie interpretuję te zasiłki!

Opracowania naukowe o profilu społecznym życia współczesnych ludzi bywają bardzo interesująca lekturą dla ludzi kochających wiedzę.

(w oparciu o lekturę miesięcznika: " Świat wiedzy"). 11:56, 22.05.2018


krzys1964krzys1964

29 14

Nie ma czego się obawiać i wyciągać wilka z lasu. Ceny złocistego płynu będą w tych miejscach tak wysokie, że przeciętnego włocławianina nie będzie stać na zawitanie w ogródek. Przecież zapłacona koncesja musi się zwrócić a tu jeszcze podatki, opłaty stałe i haracze. Skąd brać na to forsę - wiadomo ustalić odpowiednią cenę na sprzedawane artykuły. 07:13, 22.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ja18Ja18

18 1

Ale czy na pewno w ustawie chodzi o picie alkoholu pod chmurką sprzedawanego tylko w ogródkach? Chyba nie. Ja interpretuje ten przepis tak: idziesz że swoim zakupem , siadasz na schodach etc i spożywasz alkohol. 07:36, 22.05.2018


tojotojo

58 8

... jeszcze jedno zapewniam Panią że ten widok nie będzie w życiu Pani córki najgorszy , gotujemy dla naszych dzieci świat w którym sami byśmy nie przeżyli , więc czym mniej takiej ochronki tym dla dziecka lepiej .
No ale to jest tylko moje zdanie .
07:19, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SpekulantSpekulant

52 3

Trzeba powiedzieć tym menelom z Ceganki i 3 go maja, że jest zakaz picia pod "gołym niebem" 07:22, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mirek55Mirek55

44 11

A może tak wytłumaczyć córce, jakie jest tu bezrobocie i że jak dorośnie to najlepiej niech stąd wyjedzie. 07:49, 22.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkoMieszko

9 5

Bezrobocie jest tylko dla tych, którym nie chce się robić. Ale z wyjazdem z Włocławka się zgadzam. Jeżeli dziewczyna jest inteligentna, a w przyszłości będzie wykształcona i ambitna to niech lepiej "oddali się" np. do Warszawy, Poznania, Gdańska jeżeli nie chce "frustrowac się" na kasie, w banku czy u jakiegoś Janusza co myśli, że jest bogiem i każe się w tyłek całować (bo na pewno sam by "przerobił" robotę za kilkanaście osób). 11:53, 22.05.2018


REKLAMA

qw_qw_

23 4

Jeżeli nie będzie się to wiązać ze zwiększeniem patroli, to niech będzie jak jest. 08:19, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KujawiakKujawiak

45 10

Wszystko dla ludzi. Patologia była i będzie. Jeśli chlają to będą chlać, czy to na bulwarach czy w bramach lub krzakach. Do tej pory ustawa o przeciwdziałaniu nie zabraniała spożywania na bulwarach bo to w myśl ustawy nie było miejsce publiczne i jakoś nikogo nie bolało. Zezwolić jak najbardziej, ale ustawić odpowiednią ilość śmietników i opróżniać je. Obowiązkowe patrole takich obszarów to chyba oczywistość w takich rozwiązaniach. Wtedy wszystko byłoby pod kontrolą i człowiek nie będzie musiał się kryć z zimnym piwkiem i pić je pokątnie jak jakiś żul. Chyba, że Pani Karolina jest z ludzi którzy zakazali by wszystkiego, aby nie było niczego. Proponuje zatem przeprowadzić się do Korei Płn., a nie sugerować rozwiązania państwa policyjnego, których to i tak cała masa funkcjonuje w tym postkomunistycznym państwie. 08:52, 22.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

maniek0987655maniek0987655

0 0

O jakich patrolach ty piszesz w godzinach wieczornych i nocnych w weekend nie ma co liczyć na służby. 07:45, 26.05.2018


MoczedajanMoczedajan

16 20

Niech jeszcze pozwolą *%#)!& i szczać pod chmurką barany jedne. 09:48, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

21 2

bulwary mają tą zaletę, że wprowadzą selekcję naturalną.. jak ktoś przegnie z alko.. się po prostu utopi i tyle... po problemie..
będzie to miejsce pozytywne, do picia z umiarem.. jakiś browar w ogródku, w słoneczny dzień, chłodna bryza od wody.. bajka 10:01, 22.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SpekulantSpekulant

6 3

Wiosną i latem sączę sobie piwko podziwiając zachód słońca siedząc na trawniku przy Rejsie. 10:21, 22.05.2018


KarlsonKarlson

29 3

Menelstwo obok bulwarów na pseudostarówce stadami chla, traw po pas i chwastami wszystko zarasta,zero kwiatów na ulicach a oni o piwie na bulwarach rozmawiają.Jedyne w swoim rodzaju miasto to jest.Szare brudne i zarośnięte 10:19, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zaza

14 0

nie mierzmy tą samą miarą t.z.w. pampiarzy "wypoczywających" na chodnikach, ławkach i.t.p. a mam nadzieję że w ustanowieniu takich miejsc chodzi wyłącznie o przyzwolenie na picie tylko piwa bo po "wódce rozum krótki" i oczywiście "wódkę trzeba umieć pić" 10:25, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kyselakkyselak

32 19

Chcesz wypić piwo? Wypij sobie w domu, w barze, w restauracji, czy ogródku piwnym, jak kulturalny cywilizowany człowiek. Jest mnóstwo takich miejsc. Nikt ci w tym nie będzie przeszkadzał, ani ty nie będziesz przeszkadzać niepijącym.
Jak ktoś idzie na spacer na bulwary, do parku, czy jedzie nad jezioro i nie może wytrzymać bez wypicia piwa, no to sorry, ma problem i powinien udać się do specjalisty.
10:51, 22.05.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KujawiakKujawiak

8 11

Sam chyba masz problem... To wolny kraj i nie mów ludziom gdzie mają pić piwo. Jak ktoś płaci podatki i jest przykładnym obywatelem to chyba może się napić piwa na bulwarach, jeśli to go odpręża po pracy? To może w ogóle by zakazać alkoholu, skoro spożywanie go jest dla Ciebie problemem? 11:08, 22.05.2018


Wolny kraj...Wolny kraj...

10 5

Kujawiak11:08, 22.05.2018
cyt: "Sam chyba masz problem... To wolny kraj i (...)
---------
Nie! To ty masz Kujawiaku problem z własnymi szarymi komórkami.
Szkołę obchodziłeś chyba wokół jej murów, nie wchodząc do budynku. Gdybym się mylił w tym stwierdzeniu, to nie czytałbym takich, twoich bzdur.
W wolnym kraju też obowiązują ustalone społecznie prawa, przepisy, które trzeba honorować.
Jeżeli uważasz, że w wolnym kraju nikt nikomu niczego nie będzie dyktował; co można robić, to nie życzę ci aby ktoś ci dał w facjatę.
Przecież to wolny kraj... 12:05, 22.05.2018


xxlxxl

13 7

niech żyje wolność i swoboda 11:04, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kukiz15Kukiz15

18 1

Ktoś chce podzielić społeczeństwo i szuka za wszelką cene poklasku osób które do Wisły maja najbliżej.Najpierw temat z izbą wytrzeżwień, następnie spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, teraz nocna prohibicja.Czyli totalne skłócenie obywateli przez alkohol .Włączmy myślenie odstawmy wszelkie partie na boczny tor.Niech rządzą na Wiejskiej w Wawie .W mieście to obywatele czyli My wszyscy powinniśmy sie opowiedzieć co do strategii i rozwoju miasta , a nie jakis kacyk partyjny będzie nam mówił co nam jest potrzeba.Kacykowie partyjni niczym domokrążcy bajerują nas by w rzeczywistości nas ....... 11:35, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tojotojo

6 8

do " Czytaj! "już na początku swojej , jak myślisz złotej myśli obrażasz mnie zniekształcając moje logo i podejrzewam po trzeżwemu więc lepiej nie spożywaj bo alkohol tobie akurat na pewno nie służy przecież nikt cię nie zmusza , a 500+ się nie czepiaj nie dostałeś to powinieneś bykowe płacić , bo jeśli to 500+ pomogło choć jednemu dziecku to i tak się opłaca i należy biedniejszym dać szansę a wyjątki zawsze będą . 12:51, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

BulbulBulbul

6 5

Palić to to paskudne lewactwo zakazało wszędzie ale chlać to nie bo tak można zniszczyć naród 14:37, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkkkk

3 4

prohibicja i policja prohibicja i policja i pieczarki hahahahahahah 15:47, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re Czytaj!re Czytaj!

6 6

Poruszyłeś wazny temat który jest niewygodny dla partyjnych koryciarzy . Od czasów Bieruta nic sie w partyjnej socjotechnice nie zmieniło .To są wzorce zaczerpnięte z sowieckiej filozofii trzymania narodów za pysk .A najłatwiej to robić z pijanym narodem , więc zgodnie z ta filozofią wszystkiego może zabraknąc ale wódy dla wyborczej trzody nigdy zabraknąć nie może . Obecny temat wyciągnięty przez prezydenta jest niczym innym jak zaczerpnięciem z historii partyjnej moskiewskiej socjotechniki . 16:16, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RealistkaRealistka

10 3

Jak ktoś ma pić, to będzie. Różnica tylko jest taka, że będą mogli pić też Ci, którzy nie chcą się chować, lecz wypić w sposób kulturalny i legalny. Wulgarnie nazywając ludzi walających się po alkoholu po bramach i ulicach - meneli - nie będzie interesować, gdzie jest pozwolenie na spożywanie alkoholu, bo oni i tak piją, gdzie chcą ???? 16:51, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

janusz z wąsemjanusz z wąsem

1 5

niestety taki widok jest częscią tego miasta i jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla dobra dzieci jest niestety wyprowadzka tu to już nic niepomoże 17:18, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re Realistkare Realistka

3 8

Jesli ktoś chce pić to moze to robić we Własnym domu przed lustrem , telewizorem , żoną rodziną (jak mu na to pozwalają) , ale nie ma prawa narażać innych a tym bardziej dzieci i młodzież na oglądanie swojej zapijaczonej mordy ! 17:22, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kk

9 1

ta bo menelowi to robi różnicę czy jest zakaz czy nie hahahaha xD 17:26, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

boulevardboulevard

7 1

potrzebne lekarstwo na histerię. Argumenty bez sensu... teraz jest zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych i co? pijak się nie stosuje. Lepiej niech się mamusie zajmą dziećmi, bo codziennie widuję Amelki, Marcelinki, Waneski jak piją i palą od 10 r.ż., zamiast się wtrącać jak dorośli ludzie spędzają letnie popołudnie. 18:06, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KujawiakKujawiak

4 2

Proszę wytłumaczyć córce,że zakaz albo przyzwolenie na picie alkoholu na włocławskich bulwarach nie naprawi *%#)!& Polski. 18:56, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wit2wit2

9 0

Te wszystkie wyznaczania miejsc, w których można spożywać alkohol, to kompletna bzdura.
"Smakosze" sami sobie takie miejsca wyznaczają - tzn. - wszędzie.
W całym mieście jest wiele takich miejsc, o których dobrze wie Straż Miejska i Policja - co z tego wynika? Nic.
Np. - ul. Chemików - sklep w ciągu garaży; ul. Budowlanych - między sklepem spożywczym i przedszkolem oraz ogródek za blokiem Budowlanych 4; ul. Wieniecka - przy "Biedronce";
ul. Urocza-Sielska - przy sklepie spożywczym; ul. Wesoła-Bajeczna - las przy byłych kortach i stadion "Przylesie".
Są to tylko niektóre przykłady z "Zazamcza", ale znam ich znacznie więcej na terenie innych osiedli. Nie słyszałem, żeby ktoś oficjalnie ogłosił je za legalne miejsca spożywania alkoholu.
Jeżeli ktoś chce takie miejsca wyznaczać, to jednocześnie powinno się podjąć skuteczne działania w egzekwowaniu przepisów w tym zakresie.
Bardzo bym chciał zobaczyć, jak Straż Miejska wyłapuje "miłośników" picia pod chmurką, stosuje odpowiednie kary i zmusza do posprzątania terenu po libacjach. 19:40, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

gośćgość

5 1

Z BARÓW I STOŁÓWEK SZKOLNYCH WYCOFANO SÓL BO TAKA JEST DYREKTYWA UE PORA ZASTĄPIĆ JĄ SETĄ, WÓDA POWINNA BYĆ DOZWOLONA WSZĘDZIE NA ULICY W SZKOLE SKLEPIE, URZĘDZIE, BOISKU , A I W PRZEDSZKOLU BO NIECH DZIECIAKI SIĘ UCZĄ CO ICH CZEKA . O JAKE DEMOKRACJE MY Z WŁADKIEM CO LUBI POLEGIWAĆ NA BUKU WALCZYLI ? 19:42, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do WIRowcówDo WIRowców

3 1

Ludziska z WIR i ich sympatycy!!! Przybywajcie nad Wisłę i alternatywne bulwary nieopodal sanktuarium przed tamą.Czeka tu na was czynny zawsze sklep u Rudej na ul.Płockiej...kanapy materace i dywany tuż nad rzeką a nawet fotel w rzece lol siłownia i plac zabaw dla pijanych rodziców bez ograniczeń...lol...dzikia brudna plaża oraz grill non stop....centrum włocka jest be bo najlepsza jest płocka..Popiełuszko też was kocha...haha 19:48, 22.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EmerytSygnalistaEmerytSygnalista

0 0

Popiełuszke wsadź sobie w żyć. 21:27, 23.05.2018


GośćGość

1 2

Ten co leży to Łęga mieszkaniec tej posesji na zdjęciu Nikt z tym alkoholikiem od lat nie robi porządku ! 20:23, 22.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tojotojo

2 0

nikogo to nie interesuje kto tam leży , jeśli ci przeszkadzał to jest numer 112 bezpłatny trzeba dzwonić i koniec , ludziom różnie życie się układa i różnie postępują .
Podajesz czyjeś nazwisko a sam-a kryjesz się za nick-em. 05:39, 23.05.2018


Mieszkanka WłocławkaMieszkanka Włocławka

2 3

Ten co leży to nie jest bezdomny to mieszkaniec tej posesji na zdjęciu Łęga Waldemar Od lat nadużywa alkoholu nikt z nim nie robi porządku ! Dzielnicowy tego regionu słabo działa to trwa od wielu lat ! 20:31, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

6 1

Niech redakcja ogłosi akcję nieustannego ,,bombardowania,, telefonami odpowiednich służb z żądaniem interwencji w tych miejscach. Może to zmusi odpowiedzialnych za utrzymanie porządku do ruszenia się spod cukierni. 23:12, 22.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

anonimowaanonimowa

5 2

Polska to zacofane państwo. Mieszkam obecnie w Niemczech i tu od zawsze można spożywać alkohol na ulicach i nikt z tego powodu nie robi problemów. A jeżeli w Polsce wprowadza czy też nie pozwolenie spożywania alkoholu pod chmurką to uważam, że to niczego nie zmieni bo i tak każdy pił, pije i będzie pił bez względu na zakazy. 07:12, 23.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alkoalko

0 6

Sikam na twoja corke "madko" 18:23, 23.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EmerytSygnalistaEmerytSygnalista

0 4

Zmień trasę córce, albo zabroń jej tam chodzić. Leżeć każdy może, tam gdzie chce i kiedy chce. A tobie mamusiu od siedmiu boleści, g...o do tego kto kiedy i gdzie leży. Czy sprawdziłaś tego leżącego, czy nie był chory, może miał cukrzycę, padaczkę i inne przykre dolegliwości, których nie życzę twojej córce ni tobie?.. WARA !!! 21:01, 23.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HmmmHmmm

4 1

Hmmm, dziwnym trafem na przystani można kupić alkohol np. piwo, a nikt nie leży na ziemi z tego powodu. Natomiast na bulwarach gdzie nie można, siedzą pijące "dresy", bezdomni i ci już bardziej naprocentowani :) W Poznaniu nad rzeką pozwolono spożywać alkohol i wszyscy są szczęśliwi. A tak właściwie to nie widzę problemu by na bulwarach np. na rowerach w okresie letnim straż miejska specjalizująca się już w sprawa alkoholowych "stróżowała" na niższej części tj. okolice ścieżki rowerowej przez cały dzień (np. od 8.00 do 22.00 w systemie zmian co godzinę lub dwie kolejny patrol - nie wydaję mi się żeby ta praca była bardzo obciążająca, a jako straszak idealnie by się sprawdzała) przy okazji funkcjonariusze mogliby sprawdzać czy piesi nie wchodzą na "ścieżkę rowerową", która aktualnie działa jako chodnik (gdy się zwróci grzecznie uwagę to wielkie oburzenie). 18:11, 24.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

askaaaskaa

1 0

Kazdy ma swoj rozum. Jak bedzie chcial to się napije do upadłego, czy na bulwarach, czy w bramie 16:24, 26.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone