Zamknij
REKLAMA

Więcej policjantów na naszych drogach. Trwa akcja "Bezpieczny sierpień 2018"

06:00, 15.08.2018 | Ł.D.
REKLAMA
Skomentuj
Podczas akcji policjanci korzystają z oznakowanych radiowozów i z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory oraz służbowych motocykli. Zdjęcie ilustracyjne. fot. Łukasz Daniewski/archiwum DDWloclawek.pl

Trwa ogólnopolska akcja policji pod kryptonimem "Bezpieczny sierpień 2018". Potrwa do czwartku, 16 sierpnia. 

Jak wyjaśnia Komenda Wojewódzka Policji, mundurowi będą ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu, reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wyprzedzanie.

- Sprawdzana będzie również prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa dla dziecka oraz przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym - wyjaśnia kom. Przemysław Słomski z policji.

Na tym jednak nie koniec, bo pod lupę wzięty zostanie także stan techniczny pojazdów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia.

Skontrolowani mogą zostać także piesi pod kątem prawidłowości poruszania się w rejonie dróg i posiadania w terenie niezabudowanych elementów odblaskowych.

Podczas akcji policjanci korzystają z oznakowanych radiowozów i z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory oraz służbowych motocykli.   

(Ł.D.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

rorl & rolrorl & rol

12 2

Kolejny bajer , kit wciskany jak nieroby usprawiedliwiają się ,że pracują .Wy nie róbcie akcji , i nie przychodcie do pracy , tylko każdego dnia kontrolujcie np. ruch drogowy Wronia , Kruszyńska , Królowej Jadwigi , Okrzei , Toruńska, na których odbywa się wyścig ryczącymi autami , motorami. Kontrola na drogach w celu poprawienia statystyk mandatowych ma się podobnie jak do zabranych praw jazdy , pijanch kierowców , którzy jeżdżą beż uprawnień i po pijaku. Jak słucham pajaca byłego niedorzecznika prasowego KG-Policji ostatnio przyśpieszony emeryt, produkującego się w TVN 24 , pouczającego polaków , to twierdzę że Policja jest taka sama jek ten pajac z wypranym mózgiem , robiący wodę z mózgu widzom TVN. 07:30, 15.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

redred

5 9

Pajac to ty jesteś z Pogodnej. 08:23, 15.08.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

rorl & rolrorl & rol

1 0

I co pomiocie znów nie trafiłeś. 14:27, 15.08.2018


seksek

0 1

I tak parówa jesteś 15:38, 15.08.2018


SzczypiorSzczypior

7 2

Dzisiaj w Kowalu dozynki wiec tu bedzie jazda na %-ach 08:53, 15.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lubieniaklubieniak

2 1

w Lubieniu i bez dożynek jazda na promilach a stan techniczny pojazdów żenada, najważniejsze by pod monopolowy dojechał zatankował i powrót na wieś 12:31, 15.08.2018


anoano

6 1

Dożynki w Kowalu? Znowu będzie stał ten oszołom co na pikniku w Baruchowie zajął pół drogi tak że przejechać nie było można? kto bierze takich durni do policji??? do kopania rowów 12:00, 15.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

przebiegła...przebiegła...

6 6

A ja w sprawie śmierci zatrzymanego Marcina R. z ul. Toruńskiej we Włocławku , który w trakcie pobytu w policyjnej izbie zatrzymań miał doznać ataków padaczki. Zmarł po przekroczeniu bramy zakładu karnego.
Czy pismo /zawiadomienie/ małżonki wraz z wykazem świadków zostało już przekazane do innej prokuratury spoza Włocławka?
Czy nie warto skorzystać z badań wariograficznych w Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie, aby min. ustalić w jakim celu Marcin R. był przewieziony do policyjnej izby zatrzymań przed transportem do zakładu karnego? Żona Pana Marcina R. powinna także udać się do jasnowidza w Człuchowie Pana Jackowskiego, który podpowie, doradzi, da odpowiedni kierunkowskaz. Najlepiej zabrać ze sobą jakieś rzeczy należące do Marcina R. Nie mówcie Jackowskiemu co się stało tylko powiedźcie, że zaginął i nie możecie go odnależć. Znam przypadek kolegi, któremu włamano się do domu. Zadzwonił do Pana Jackowskiego i kazał przywieźć ze sobą jakieś rzeczy, które mogli dotykać sprawcy. Wytypował bezbłędnie. 13:25, 15.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zainteresowanazainteresowana

2 0

daj mi kontakt do tego jasnowidza- może dowiem na co rozchodzi mi się cała wypłata w ciągu jednego tygodnia po jej wypłaceniu... 15:13, 15.08.2018


przebiegła...przebiegła...

3 2

Kontynuując wątek śmierci Marcina R.
A cóż to się stało z tym oczytanym i wykształconym komentatorem, co wszystkim zarzucał brak wykształcenia i usilnie poszukiwał dowodów? Czy w dalszym ciągu uważasz mądralo, że zdjęcia nie mogą stanowić jakiegokolwiek dowodu, nawet pośredniego? Czy według Ciebie wykształcony człowieku badania wariograficzne też nie mogą stanowić jakiegokolwiek dowodu?Nie mniej trzeba zechcieć się im poddać.
Czy według Ciebie już nic nie może stanowić dowodu poza nagraniami z paralizatora, jak miało to miejsce we Wrocławiu? Nie mniej trzeba zechcieć się im poddać. Dziękuję i zapraszam do Instytutu w Krakowie na badania wykrywaczem kłamstw. Tam założą aparaturkę na głowę i będzie po kłopocie.
Wydaje mi się jednak, że zapadłeś się komentatorku pod ziemię.
Do Pani Katarzyny:
- pismo do Prokuratora Okręgowego we Włocławku (ul. Orla 2) z zapytaniem, czy pismo z dnia 6.08. złożone w Prokuraturze Rejonowej we Włocławku (wraz z wykazem świadków) zostało potraktowane jako zawiadomienie i zgodnie z pragmatyką przesłane do innej jednostki prokuratury celem jego rozpoznania,
- pismo do Prokuratora Apelacyjnego w Gdańsku z prośbą o przeniesienie śledztwa do innej jednostki spoza okręgu włocławskiego i objęcie go zwierzchnim nadzorem Prokuratora Apelacyjnego,
- pismo do Ministerstwa Sprawiedliwości - Prokuratora Krajowego o przeniesienie postępowania do innej jednostki prokuratury spoza apelacji gdańskiej.
Pisma o przeniesienie argumentować wiadomo czym, załączyć także kserokopię zawiadomienia z dnia 6.08. plus ewentualne posiadane materiały.
Przeniesienie gdzieś chwyci na pewno.
Poza tym :
- wniosek dowodowy o badania wariograficzne w Instytucie Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna ( ul. Westerplatte 9, 31-033 Kraków) - można go nawet złożyć w Prokuraturze Rejonowej we Włocławku. Gdyby coś prześlą, zgodnie z właściwością.
- wyjazd do jasnowidza Jackowskiego, dobrze abyście wcześniej się z nim jakoś skontaktowali, numeru telefonu nie posiadam, ale być może jest gdzieś ogólnie dostępny, poszperajcie i poproście o audiencje.
Gdybyście mieli zamiar ustanowić pełnomocnika /adwokata/ proponuję Toruń. W zaistniałej sytuacji nie polecam Włocławka. Do dzieła!
15:59, 15.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

................

1 2

odezwij się do rodziny albo wstaw to widoczniej na portalu 17:56, 15.08.2018


LOST_CONTROLLOST_CONTROL

3 1

Warto skopiować z zacytować komentarz: LOST_CONTROL 5 dni temu +1
@Waszynszyl: Ok, odniosłaś się do tej części. Oczywiście masz rację że nie traktuje się jak świętej krowy ale już jak człowieka to można jeśli nie jest agresywny. Z tego co zrozumiałem to ten koleś nie był tylko nie chciał po prostu wpuścić policji do domu ale jak weszli to oporu nie stawiał. Widzisz problem policjantów to między innymi to że oni nie potrafią w sposób cywilizowany zapanować nad sytuacją. Nie potrafią jej należycie ocenić. Od razu wchodzą z butem. A często wystarczy być spokojnym ale stanowczym i nie zaogniać sytuacji. Widziałem masę interwencji gdzie mogło się skończyć spokojnie a skończyło się wielką awanturą właśnie dlatego że policjanci nie mieli na tyle oleju w głowie żeby nie nakręcać jeszcze bardziej ludzi. Każdy atakowany instynktownie się broni.
Natomiast co do tego że masz wątpliwości czy przypadkiem koleś nie zszedł faktycznie z powodu ataku to pomyśl chwilę. Jaki to musiałby być atak aby zadał sobie takie rany, wybił zęby? To jest po prostu niemożliwe. Takie obrażenia mogą powstać wyłącznie w dwóch wypadkach. Pobił go ktoś. Dokonał aktu autoagresji. W tym drugim przypadku faktycznie zdarzają się tacy mistrzowie, zwłaszcza jak mają coś z deklem albo są na fazie, ale też jest obowiązkiem policji uniemożliwić takiemu delikwentowi taką autodestrukcyjną misję. Zatem albo go ktoś stłukł albo zaniedbał obowiązki. 21:06, 15.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LOST_CONTROLLOST_CONTROL

3 1

lilost 6 dni temu +3
Cytuję " Padaczka może wystąpić w skutek pobicia, uszkodzenia głowy, więc akurat to może być prawda, że była, ale reszta jest wątpliwa, tym bardziej, że niezależnie od rodzaju, naprawdę trudno jest spotkać u kogoś takie obrażenia"

Tak brutalnego samobójstwa dawno nie widziałem. 21:40, 15.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kirikiri

1 1

postawić tych *%#)!& przed sądem 22:16, 15.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niedouczona...niedouczona...

3 1

W poprzednim poście zapomniałam dodać.
Koniecznie o sprawie zawiadomić także
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich II Zespół Prawa Karnego
Adres: Aleja Solidarności 77, 00 - 090 Warszawa
Zespołem kieruje Pan Dyrektor Marek Łukaszuk

Do zakresu działania Zespołu Prawa Karnego należą zagadnienia:
dotyczące prawomocnych orzeczeń sądu kończących postępowanie w sprawach karnych;
przewlekłości postępowań sądowych, wyjaśniających i przygotowawczych;
działań i zaniechań organów ścigania;
postanowień o odmowie wszczęcia lub umorzeniu postępowań przygotowawczych;
analizy i oceny praktyki stosowania prawa karnego przez organy postępowania ? opinie i wystąpienia;
dotyczące konstytucyjności prawa karnego.

INFORMACYJNA INFOLINIA OBYWATELSKA 800 676 676
Czynna:

w poniedziałek w godz. 10.00 - 18.00
od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 16.00

Połączenie jest bezpłatne z telefonów stacjonarnych oraz telefonów komórkowych. 22:28, 15.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone