Zamknij

Trwa remont progu stabilizującego stopnia wodnego we Włocławku. Na miejscu pracuje ciężki sprzęt

10:00, 22.11.2018 Ł.D. Aktualizacja: 08:01, 23.11.2018
Skomentuj Plan robót zakłada uzupełnienie ubytków narzutem kamiennym i zabezpieczenie siatką metalową, zakotwiczoną w dnie rzeki. fot. Łukasz Daniewski Plan robót zakłada uzupełnienie ubytków narzutem kamiennym i zabezpieczenie siatką metalową, zakotwiczoną w dnie rzeki. fot. Łukasz Daniewski

Trwa remont progu stabilizującego dolne stanowisko Stopnia Wodnego Włocławek. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - RZGW w Warszawie poinformowało o przesunięciu terminu zakończenia prac.

Plan robót, które rozpoczęto w ubiegłym tygodniu, zakłada uzupełnienie ubytków narzutem kamiennym i zabezpieczenie siatką metalową, zakotwiczoną w dnie rzeki. - Są to prace interwencyjne, polegają na zabezpieczeniu uszkodzonego progu stabilizującego przed sezonem zimowym. Remont jest rekomendowany przez kujawsko-pomorski wojewódzki zespół zarządzania kryzysowego w związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego - czytamy na stronie internetowej Wód Polskich.

Jak już informowaliśmy na DDWloclawek.pl, technologia robót wymaga okresowego wstrzymania przepływu wody przez stopień we Włocławku. Wstrzymanie przepływu powoduje obniżenie się poziomu wody w Wiśle o około 1,5 metra w rejonie Włocławka. Pogorszenie się warunków do żeglugi poniżej stopnia będzie utrzymywało się każdorazowo do 12 godzin po wstrzymaniu przepływu.

Zabieg ten pierwotnie miał być powtarzany codziennie w godz. 9-13 do końca listopada. PGW Wody Polskie we wtorek poinformowały jednak, że w związku z prowadzonymi pracami remontowymi okres ten zostanie wydłużony do 15 grudnia (za wyjątkiem 5 i 6 grudnia).

(Ł.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

WędkarzWędkarz

8 4

Wszystko ładnie i pięknie , dobrze że takie prace są wykonywane ale zobaczcie że przez zbyt szybkie zatrzymanie wody robią się oczka z których młody narybek jest skazany na zjedzenie przez kormorany itp.
Całe pieniążki które zostały zainwestowane w zarybienie Wisły idzie na marne.
Czy nie można jakoś temu zapobiec? 11:55, 22.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

BrawoBrawo

6 3

Robert to najlepszy wędkarz w mieście :) 11:57, 22.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mietekmietek

1 1

https://youtu.be/Ygp9-bieeiI 11:58, 22.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ChemtrailsChemtrails

1 1

a nie Mirek? 13:27, 22.11.2018


0%