Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcowi Zawiśla puściły nerwy. "Jesteście naszymi najgorszymi prezydentami!"

13:39, 12.04.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Jeden z mieszkańców nie zostawił na włodarzach suchej nitki Fot. Bartosz Nowak

Pomimo niesprzyjającej aury, w Zespole Szkół nr 8 zrobiło się naprawdę gorąco. To za sprawą spotkania prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami Zawiśla. Ci nie szczędzili ostrych słów pod adresem władz naszego miasta, narzekając na "wszechobecny syf, niechlujstwo, nieróbstwo i rozrzutność". 

Tradycyjnie, prezydent wyszedł od planowanej rewitalizacji miasta, podkreślał również wagę oszczędności, jakich dokonało miasto w celu ograniczenia zadłużenia. Przybyli wydawali się jednak być dalecy od entuzjazmu. Główne uwagi dotyczyły kondycji dróg i niezrealizowanych obietnic. Jedną z nich był wyczekiwany od 20 lat remont ul. Suszyckiej. 

- Jesteśmy ciekawi, czy pan pomyślał o budżecie dla nas. Składamy interpelacje i petycje, a urząd miasta się tym nie interesuje. Ulica ta jest ciągle wysypywana jakimiś resztkami. Zapraszam pana na 5-minutowy spacer na tę ulice. Zobaczymy, co pan poczuje na swoje twarzy i nosie. Przejeżdża tam sprzęt ciężki powyżej 5 ton, a my musimy wdychać ten pył. Jesteśmy tym zbulwersowani, rozgoryczeni, rozżaleni. Trzeba zobligować inwestora do odpowiedniego zachowania bezpieczeństwa. To jest lekceważenie mieszkańców, którzy płacą podatki

Włodarz Włocławka obiecał, że zaraz po spotkaniu podjedzie na ul. Suszycką. 

Inny z przybyłych mieszkańców żalił się na stan nawierzchni na ul. Bobrownickiej, o której modernizacje nie może doprosić się od 13 lat. 

- Zapraszam tam pana prezydenta prywatnym samochodem, po myjni - zachęcał uszczypliwie.  

Zdaniem mieszkańców Zawiśla, o rychły remont proszą się też chodniki i nawierzchnia ul. Willowej, którędy chodzą dzieci do szkoły. 

Remonty dróg to jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej, którą okazały się potrzeby mieszkańców Zawiśla. Wytykano też władzom miasta niezrealizowane zadania z budżetu obywatelskiego, m.in placu zabaw przy ul. Mostowej. Tam problemem okazuje się nierozstrzygnięcie przetargu. 

- Minęły 2 lata, wszystko robi się coraz droższe, za chwilę będzie tak, że pieniądze, które wywalczyliśmy, nie starczą na nic - mówił jeden z mieszkańców

Prezydent uspokajał i zapewniał, że "budżet obywatelski" to sprawa honoru i jeśli będzie taka potrzeba, miasto wyłoży dodatkowe środki, aby przetarg został ostatecznie sfinalizowany. 

Jeden z przybyłych nie przebierał w słowach i wylał włodarzy miasta istne wiadro pomyj. 

- Sądzę, że jesteście państwo najgorszymi naszymi rządzącymi prezydentami. Nawet nie płacicie podatków - wystrzelił nagle. 

Na te słowa obruszyły się panie wiceprezydent, wyjaśniając, iż mieszkają we Włocławku. Mieszkaniec przeprosił, lecz po chwili rozpoczął kanonadę uwag pod adresem prezydenta. Jego uwaga skupiła się m.in na brakiem bezpośrednich połączeń autobusowych Zawiśla z pozostałymi włocławskimi osiedlami, budowie strefy brzeskiej i szukaniu oszczędności. 

- Chciałbym państwu doradzić - jeżeli chcecie państwo oszczędzić, to należałoby oszczędzać na oświetleniu. Jadąc tu na spotkanie naliczyłem 110 lamp żarowych, a każda lampa zużywa 180 WAT. Można to zastąpić na LEDy, sukcesywnie oczywiście - doradzał. 

Wzburzony mieszkaniec zalecał także budowę miejskiej stacji benzynowej i krytykował zakup samochodów elektrycznych.

- Nie dbacie, nie oszczędzacie, nie robicie nic. Pan mówi, że zadłużenie spadło. Chcecie kupować samochody elektryczne, za co i po co? Przecież energia idzie do góry. No ludzie, opamiętajcie się! - grzmiał mężczyzna.

Marek Wojtkowski starał się w telegraficznym skrócie odpowiedzieć na pytania zawarte w tuzinie wątków poruszonych przez mieszkańca Zawiśla. 

- Drogi panie, ja nigdy nie ukrywałem, że nie mieszkam we Włocławku, ale mieszkańcy wybrali mnie. Ponad 22 tys. głosów [...] Od 1 stycznia 2020 roku wchodzi ustawa o elektromobilności. Nie dotyczy ona jeszcze naszego transportu zbiorowego, ale dotyczy wszystkich jednostek samorządowych. I być może będzie tak, że nawet urząd miast będzie musiał zakupić do 30 procent samochodów elektrycznych. [...] Przede wszystkim, to nie jest moje zadanie, żeby zbudować stację benzynową. Za chwilę pan uzna, że ceny artykułów spożywczych są wysokie w markecie i żebym ja market wybudował. Jeśli chodzi o lampy, ok, teraz jesteśmy po audycie energetycznym i rzeczywiście będziemy próbowali zmieniać oświetlenia Włocławka. 

Ta dyskusja okazała się wodą na młyn dla pozostałych adwersarzy prezydenta. Jedna z obecnych na sali kobiet nie pozostawiła suchej nitki zarówno na władzach miasta, jak i osobach odpowiedzialnych za utrzymanie czystości ulic oraz wykonujących remonty dróg. 

- Proszę państwa, mówimy, że brakuje pieniędzy. Jest takie niechlujstwo i takie nieróbstwo w naprawianiu dróg. Ostatnio obserwowałam robotników. Posiedzieli, przyklepali i pojechali. Jeszcze inną bulwersującą sprawą jest straszny bród w mieście. Na placu wolności liście leżą od jesieni. Niech pan spojrzy na Łęgską, 3 Maja, plac Wolności, Brzeską. Pierwsza lepsza wieś wygląda czyściej niż nasze miasto. Robi się jedna wielka wieś kujawska! - denerwowała się mieszkanka. 

Zastępca prezydenta, Barbara Moraczewska stwierdziła, że oskarżenia dotyczące porządku w centrum są zupełnie bezpodstawne. 

- Jeżeli chodzi o ul. 3 Maja, każdego dnia o godz 9:00 są osoby, które wszystko sprzątają dokładnie. Ja, dzisiaj byłam na placu Wolności o godz. 8 i 11 i jest porządek. Proszę mi pokazać w tym momencie, że są liście niewygrabione od jesieni - mówiła Moraczewska. 

Inny z mieszkańców poruszył kwestię stanu chodnika na moście, gdzie powstała gigantycznych rozmiarów dziura. Wiceprezydent Krzysztof Kukucki odparł, iż w ocenie miasta, inspektor budowlany nie przyłożył się do swojej pracy, a wyremontowany chodnik nie powinien zostać oddany do użytku. 

- Nasze służby skierowały sprawę do sądu w interesie mieszkańców. Jak tylko uruchomimy ten wyremontowany chodnik, będziemy przystępować do pracy przy drugim chodniku - wyjaśniał wiceprezydent.

Kolejne, ostatnie już spotkanie z prezydentem, dziś o godz. 17 w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej. Jest dedykowane mieszkańcom Śródmieścia. 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (62)

AntybushAntybush

116 7

Można im pluć a to deszcz pada :D Szok :D 13:56, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??????????????????

99 6

Dlaczego relacji z tych spotkań nie ma na Youtubie , przecież to jest żywa dokumentacja zarządzania miastem i prawdziwe opinie mieszkańców (nie mylić z klakierami) ? 14:03, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stały czytelnikStały czytelnik

41 5

Bobrownicką, można powiedzieć że znam od urodzenia czyli 34 lata. Mam tam znajomych problem jest i będzie, o tych mieszkańców nikt nie dba i o nich się martwi, widać to od powodzi do powodzi, kiedy w tych mieszkańcach budzą się lęki, bo wał przeciw powodziowy wygląda jak ser szwaicarski, a wystarczy przejść się bursztynową do końca, a potem skręcić w lewo jak są działki :( 14:04, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mieszkaniec upośledzMieszkaniec upośledz

0 0

Nikt nie kazał im budować się na terenach zalewowych. Sami chcieli!!! Urząd musiał wydać decyzję o warunkach zabudowy bo nie miał innego wyjścia skoro tak przewiduje plan przestrzennego zagospodarowania (tworzony przez mieszkańców-właścicieli tego terenu).
Ludkowie pobudowali sie koło lotniska i teraz maja problem że samoloty tam lądują. Paranoja!!!!
10:46, 15.04.2019


JajaJaja

103 8

Teraz krzyczycie, a kto ich wybrał? 14:07, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XdXd

12 3

A moze krzyczą Ci, którzy ich nie wybrali? 16:13, 12.04.2019


Z prawidłowej stronyZ prawidłowej strony

19 40

Spotkanie z mieszkańcami Zawiśla, a ci wyskakują z centrum. Co do syfu to może zacząć od siebie i nauki trafiania do kosza, a nie wywalania gdzie popadnie. Za śmieci odpowiada każdy z nas, a służby przez takie fleje mogą zwyczajnie nie nadążać. Willowa do remontu, a ile jest jeszcze takich uliczek, które nie mają twardej nawierzchni. Grodzka też została tylko wyremontowana do wysokości Figowej, dalej robiona będzie czy mieszkańcy mogą pomarzyć?

Co do rzucających się na spotkaniu osób.. Nie podejrzewałabym, że ludzie są tak niedoedukowani w zakresie uprawnień urzędu miasta i osoby prezydenta.. 14:08, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

rozbawionyrozbawiony

7 2

Czyli uprawnieniami Ich jest brać kasę na swoje pensje z naszych podatków a resztę marnować na m/n."KOMPLEX WOJTKOWSKIEGO" podobny do KK TOWER na Srebrnej???
Szkoda że inni prezydencji dbają o dobro swoich mieszkańców 16:29, 12.04.2019


No jak?No jak?

90 9

Ludzie mówią im prawdę, a oni nic z tym nie robią.
Jak to nazwać?
Arogancja, chamstwo, pycha, nieudolność??? 14:12, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......................

43 1

Droga osobo pisząca ten artykuł (nie potrafię się przemóc, żeby napisać "dziennikarzu").
VAT to jest podatek. Jeśli piszesz o żarówkach to masz zapewne na myśli jednostkę mocy czyli Wat.
Załamka... 14:14, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

........................

10 2

Ooooooo osoba pisząca ten artykuł chyba czyta komentarze, bo poprawione - tylko czemu dużymi literami?
Może jeszcze prawidłową galerię ktoś podłączy pod ten artykuł, bo jeśli na zdjęciach jest obecna Wójt Gminy Włocławek to nie jestem przekonany czy są one z tego spotkania... 14:55, 12.04.2019


RobRob

73 8

Wojtkowski najgorszy rezydent w historii Włocławka, chłopino jak byś miał honor to byś podał się do dymisji, a tak tylko referendum , referendum i gonić Patelnie tfu ponoć obywatelską,,,,,,,,,,,,,,,,,, 14:16, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JZJZ

41 10

Ciekawe ilu z tych ''szczekaczy'' było na wyborach. Nie głosowałeś, nie masz prawa narzekać - takie jest moje zdanie. Twoja nieobecność przy urnie miała wpływ na to kto wygrał, więc sie zastanów dziesięć razy zanim postanowisz odezwać. 14:20, 12.04.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ererererereererererere

20 1

Skąd to przekonanie, że jak ktoś narzeka to nie był na wyborach? Komuś kiedyś było najłatwiej tak powiedzieć i teraz wszyscy to klepią. Akurat osoby, które chodzą na takie spotkania interesują się tym co się dzieje w mieście i z pewnością chodzą na wybory.
Ja na swoim osiedlu zabierałem głos - też powiesz, że nie byłem na wyborach? Byłem i nie głosowałem na obecnego prezydenta.
Mam więc według Ciebie prawo do narzekania czy nie?
Nie oceniaj ludzi nie znając ich... Nie wspomnę o obrażaniu ludzi, których nie znasz. "Szczekacz" to słowo obraźliwe. 14:48, 12.04.2019


TutejszyTutejszy

13 2

JZ14:20, 12.04.2019

Oświadczam, że jesteś kretyn. A za prawną podstawę tego twierdzenia mam Ustawę Zasadniczą RP, art. 54.
I nie ty decydujesz, do czego mam prawo. Ja i tysiące innych!
Gdy coś dzieje się nie tak, to każdy ma prawo do krytyki, do protestu - BO KAŻDY PŁACI PODATKI DO MIASTA, ty barani kołtunie!
14:49, 12.04.2019


Apollo Apollo

49 2

Problemem jest przerośnięta administracja, zbyt duża liczba instytucji i spółek miejskich. Potrzeba wyrzucić rząd z gospodarki odchudzic administracje tu sa pieniadze marnotrawione. Po co PUP, Urzad Wojewódzki MPEC itd Rządzą nami miernoty nie dziwmy sie ze efekty mierne. 14:24, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

!!! REFERENDUM !!!!!! REFERENDUM !!!

58 8

Cham.stwo, buta i arogancja ze strony prezydenta i jego świty przekracza już wszystkie możliwe granice. Do tej pory myślałem, że nic nie przebije Pałuckiego w tandemie z Kuźniewiczem, ale to co wygaduje Wojtkowski to jawna kpina z mieszkańców. Odpowiadając na uwagi mieszkańców zazwyczaj próbuje nam wmawiać, że jest zupełnie odwrotnie. Ma nas za półgłówków. Ludzie, zabierajmy się za organizowanie referendum i to jak najszybciej, bo z tego co widać, to obudzimy się z ręką w nocniku. Korpolakowa już się zmyła, reszta wykończy co zostało i pójdą mieszkać do siebie. 14:27, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tojotojo

3 1

jestem za -kto jeszcze ? 05:46, 13.04.2019


/..//../

47 0

Jak długo trwał remont ul Grodzkiej i mostu ? Jakie sa w tym zakresie standardy ? Może ktoś przypomnieć ?
14:33, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

erertetreerertetre

45 2

Szkoda że na moim osiedlu nie nawiązała się taka dyskusja a ja nie pomyślałem, żeby poruszyć takie tematy.
Stacja benzynowa nie jest zadaniem samorządu? Ok nie jest. A czy obowiązkiem samorządku jest utrzymywanie klubu koszykarskiego? Jeśli już, to dlaczego mieszkańcy Włocławka nie mają zniżek? Dlaczego na basen wybudowany z budżetu miasta - czyli podatków mieszkańców ceny dla tych co się na niego składali (mieszkańcy) są takie same jak dla innych?
Co ja mam jako mieszkaniec Włocławka? Dlaczego mam pozostać w tym mieście i pozostawiać tu swoje podatki, a nie przeprowadzić się gdzieś pod Włocławek?
Na koniec bym poprosił, żeby Pan Prezydent upublicznił wszystkie pisma do prezesa UOKiK w sprawie cen paliw we Włocławku - bo powiedział, że co jakiś czas wysyła takie pisma. Bardzo jestem ciekaw ile ich było... 14:38, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GazeciarzGazeciarz

43 2

''Zastępca prezydenta, Barbara Moraczewska stwierdziła, że oskarżenia dotyczące porządku w centrum są zupełnie bezpodstawne''.
---
Czy pani już rozwiązała problem segregacji śmieci w odniesieniu do miejskich koszów ulicznych?
To chyba jest w pani gestii... 14:42, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alicja1alicja1

43 9

No takie władze se wybraliście...nie narzekac teraz...myślec przy następnych wyborach. 14:44, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

molomolo

46 7

A gdzie i kiedy platforma rządziła dobrze prosze mi powiedzieć?
14:52, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vvvvvvvv

33 4

za dużo lamp świeci się na ul.3 maja , koszty zużycia energii elektr. olbrzymie!!!!!!!!!!! 14:55, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zawiślakizawiślaki

38 2

Wczoraj walczyliśmy o dobro wszystkich mieszkańców, ale nic nie da się zrobić z tym nowym betonem. Twierdzą że skoro wybrało ich 22 tyś wyborców to reszta hołoty musi płacić podatki a oni będą je marnotrawić.
Redakcjo nie jest to może ważne ale zdjęcia są z zeszłego roku 15:00, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tasssyytasssyy

27 3

A teraz idziemy obalić 0.7 l na łeb 15:04, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lollol

51 1

Pierwsza i ostania kwestia to jest trzech zastępców prezydenta, więcej nie trzeba nic dodawać.
15:21, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

sbjpsbjp

7 16

miejskie bloki, miejska stacja benzynowa XDD co wy jeszcze wymyślicie to ja nawet nie chcę zgadywać
gdzie tu jest wina miasta, że ceny czy mieszkań czy paliwa są takie jakie są?
PS: nie wiem kto te artykuły pisze ale radziłbym się z nim pożegnać (brÓd) 15:35, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wwwwww

24 2

fotorelacja sprzed 2 lat?
15:36, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jhj Jhj

11 0

Zgadza się leniuchy dd nawet tego nie widzą 15:42, 12.04.2019


ObiektywnieObiektywnie

63 0

Panie Marku, jak można było powołać własną żonę na kolejne stanowisko, bez najmniejszych kompetencji? 16:06, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrissKriss

23 3

Od miesięcy zero reakcji odnosnie syfu w kolo pojemnikow na odzież w Michelinie 16:57, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PRAWDAPRAWDA

30 1

I okazuje się ze Król i jego doradcy są nadzy.... 17:24, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wieśwławianinwieśwławianin

9 23

Prezydencie olej to pospólstwo. Tam nawet jakby ulice były najczystsze w kraju, każdy miał pracę a ulice porządnie utrzymane, tej hołocie by wiecznie coś nie pasowało. Miasto *%#)!& komuny się zwija. Ludność od czasu likwidacji województwa się zwija. Kto kończy dobre studia wieje do większych ośrodków lub za granicę. a mnóstwo ludzi dojeżdża do pracy do innych miast. i tak od lat... to miasto już upadło lata temu. wszystko co powinno pomóc tej dziurze powinno być zrobione dekadę, dwie temu jak Łódź, Trójmiasto, Górny Śląsk. Tam się udało. bezrobocie spadło, kapitał ciągnie nielichy i regiony się rozwijają. Tutaj można stanąć w jednym rzędzie z Radomiem, Bytomiem, Wałbrzychem, gdzie ulice zasrane, zero inwestycji i dużo miejsc pracy poza miastem.... 17:30, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tojotojo

40 1

Ci którzy w wyborach wybrali mniejsze zło - BRAWO WY !!! 18:04, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MemoriamMemoriam

9 0

Czy przypadkiem ktoś nie sugerował wybrania mniejszego zła?
Ludzie sugestiom ulegli... 21:30, 12.04.2019


Franek  Franek

11 21

Pani z Zawisla chyba od kilku lat nie była na Placu Wolności. Ja tu mieszkam i widzę jak codziennie służby miejskie tu sprzątają a liście z jesieni to ma u siebie w ogródku. 18:06, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PATRYCJA WPATRYCJA W

39 0

a ja mam pytanie do pani przydent moraczewskiej - DLACZEGO PANI PIESEK ZAŁATWIA SIĘ POD INNYMI BLOKAMI NA ZAGAJEWSKIEGO, CELULOZOWEJ A NIE NA PANI TWIERDZY ZAGRODZONEJ PŁOTEM, CZY TAM JEST INNA TRAWKA CZY SĄSIEDZI NIE POZWALAJĄ 18:11, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

32 3

Wieś Włocławek wybrał takiego prezydenta i radnych to teraz nie marudzić!!!! 18:39, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Don VitoDon Vito

25 2

Kopaczewskiej na pewno brak poczucia estetyki skoro twierdzi,że w śródmieściu jest czysto.Niestety obecni zarządzający tym miastem +radni do odstrzału. 19:37, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ja samja sam

25 0

Przecież Domicela mieszka w Wieńcu nieopodal Jarosława. 19:44, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NieudolniNieudolni

22 3

Miasto nie jest w ogóle sprzątania, brud jest wszędzie, 3 Maja zasrane. Nie sądziłem że kiedyś to powiem: za Paluckiego, gdyby miasto było tak brudne to dyrektor Komunalki fruwałby na wysokości lamperii 21:41, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

brud i smrudbrud i smrud

1 0

kiedyś tak nie było ... smutne to 19:47, 13.04.2019


niepisiakniepisiak

24 2

Nie jestem pisowcem ale nie będę też popierał obecnej włądzy. Trzeba powiedzieć po męsku - oni się nie nadają do rządzenia. Nie radzą sobie z niczym w tym mieście oprócz podejmowania decyzji o kredytach pożyczkach nie w imię naszych interesów tylko wąskiej grupy zainteresowanych przedsiębiorców którzy finansowali kampanię. Wszystko się rozjeżdża. 21:51, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

??????

1 1

A ty na kogo głosowałeś ? 10:50, 13.04.2019


patrzącypatrzący

23 2

A dlaczego pani Domicela i pan Marek mają takie smutne miny. Czyżby zderzenie z rzeczywistością ? A tak było fajnie w zaciszu gabinetów i co ? Trzeba było wyjść do ludzi a tu..... niespodzianka. Nie ma uwielbienia. 21:58, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

17 2

Konusy do władzy się dostały a teraz jak trzeba ludzi wysłuchać to robią miny jak *%#)!& i nabierają wody w usta niby nie wiedząc o co chodzi. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Z drugiej strony wszyscy się dziwią, że jest taka władza wybrana a nie inna ale przecież ktoś na nich głosował... 23:06, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KierowcaKierowca

14 0

Przypominam radnym, że Płocka miałabyć wyremontowana na całej długości. Co zrobiliście w tej sprawie, może ktoś się pochwali w związku z kilkuletnim opóźnienim co zrobił. 00:05, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Horacy34Horacy34

14 1

Lepiej niech o swoich mu podległych ludzi zadba prezydent, zamiast lansować się po osiedlach. Podinspektor w MZUKiD zarabia 1630 zł. Szał normalnie. 05:03, 13.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BurmiszczBurmiszcz

3 0

...a za co ma zarabiać więcej? 10:38, 13.04.2019


RobiRobi

18 0

Takiemu to polać za mówienie prawdy czas się zabrać za te towarzystwo 05:30, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tojotojo

21 1

Ci którzy w wyborach wybrali mniejsze zło - BRAWO WY !!!
- a teraz możecie poskarżyć się do Szreka Schetyny on Wam pomoże. 05:50, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

ŚWIETA PORADA ŚWIETA PORADA

2 0

A JA MAM DO MEPC PETENSJE ZE NIECHCA WSPÓŁPRACOWAC ZANWILEM POWINNI CHODZI MI BUDOWE XCIEPŁOCIAGU Z ANWILU I DO KAZDYCH DOMOW NAWET JEDNORODZINNYCH POWINNA BYC WODA CIEPŁA Z SIECI I DO GRZEJNIKOW I BY JEDEN KOMIN KOPCIL A NIE TYSIACE BO [POCO I ODSIARCZAC SPALINY JAK ZROBILI NA ELEKTROCIEPŁOWNI W RYBNIKU WOJ SLASKIE.A NIE PIECYKI WAJLANTY WISMANY NA MIAŁ I BY BYŁO MNIEJ ZATRUC TLENKIEM WĘGLA I INNYMI GAZAMI Z PIECA POMYSLMY O TYM JESLI MAMY MIEC CZYSTE POWIETRZE -SORKI ZA ORTOGRAFIE JESLI KOGOS RAZI 18:23, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

włocławianin 1955włocławianin 1955

4 0

dlaczego nie ma dostępu do wsztstkich komentarzy? skończcie z cenzurą 19:18, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fan Fan

6 0

Basiu nosisz seksowne kabaretki ?. ... 19:23, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WislakWislak

8 0

Kukucki nie rób z siebie kogoś kim nie jestes !
Nie nadajesz się do niczego ...ten wredny i fałszywy usmiech mówi sam za siebie ! 20:02, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RysaRysa

8 1

Najprawdziwsza prawda. Włocławek-brud, smród i ubóstwo. 08:09, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CwCw

3 0

Dajcie spokój. Szkoda słów. To ewidentnie najgorszy prezydent tego miasta w historii. Tylko referendum może nas uratować. Stacja miejska to była jego wyborcza obietnica a teraz rzuca głupawe teksty o budowaniu supermarketów. Gdyby chociaż zastępców miał na lepszym poziomie to może byłaby nadzieja. 00:02, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DżanuszDżanusz

0 2

- Jeżeli chodzi o ul. 3 Maja, każdego dnia o godz 9:00 są osoby, które wszystko sprzątają dokładnie. Ja, dzisiaj byłam na placu Wolności o godz. 8 i 11 i jest porządek. Proszę mi pokazać w tym momencie, że są liście niewygrabione od jesieni - mówiła Moraczewska. CHYBA SPACERUJEMY PO DWÓCH RÓŻNYCH WŁOCŁAWKACH ... 07:49, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

11111111

3 0

ta wieś zawsze była syfem a teraz przerosła syf patologia,nigy nie było gospodarza,wyjazdy zagraniczne od piatku do niedzieli za pieniądze publiczne itp,sprzedawczyki,ustawiacze itp 11:28, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxxxxxx

8 0

Plac Wolności to porażka, znowu posadzą białe kwiotki, mdłe..... 11:46, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

senior72senior72

2 0

Czytam te wszystkie komentarze i dochodzę do jednego wniosku: jeszcze żadna władza w tym mieście od 30 lat nie miała tak niskich notowań , szacunku u wyborców. Zostali wybrani tylko dlatego że ludzie nie chcieli PIS-u. Ale ci państwo myślą że dlatego że ludzie ich kochają. To co teraz robią - niszczenie spółek miejskich , kolesiostwo, tolerowanie nieróbstwa i brak odpowiedzialności za złe decyzje powoduje że nie zagłosuję na nich w nadchodzących wyborach. Przerażające jest to że nie mamy na kogo zagłosować. 13:05, 16.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone