REKLAMA

Są pieniądze dla kujawsko-pomorskich przedsiębiorców. W puli aż 30 mln

11:08, 15.07.2017 | Ł.D.
REKLAMA
Skomentuj
Wnioski o dofinansowanie do urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ? do 16 sierpnia - mogą składać m. in. przedsiębiorstwa, samorządy, organizacje pozarządowe i instytucje edukacyjne. Zdjęcie ilustracyjne. fot. depositphotos.com

Są pieniądze na projekty służące poprawie warunków pracy i eliminacji negatywnych dla zdrowia czynników w kujawsko-pomorskich firmach i instytucjach –  ruszył nabór wniosków o dofinansowanie tego typu przedsięwzięć ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. W puli jest blisko 2,5 miliona złotych.
 
Uzyskane w ramach konkursu dotacje będzie można wykorzystać m. in. na programy przekwalifikowania oraz związane z tym doradztwo i szkolenia, programy ograniczające negatywne zdrowotnie czynniki w miejscu pracy, na rozwiązania ergonomiczne oraz eliminujące zagrożenia i uciążliwości rozwiązania organizacyjne, a także na finansowanie dodatkowych pakietów badań dla pracowników (poza minimum obowiązkowych badań okresowych). 

[ZT]24924[/ZT]

- Jesteśmy jednym z najbardziej zapracowanych społeczeństw w Europie, Polacy pracują blisko dwa tysiące godzin rocznie. Wzorem innych europejskich krajów i największych gospodarek świata warto zadbać, by warunki w środowisku pracy były jak najlepsze, a jeśli pewne szkodliwości są nieuniknione także o możliwość przechodzenia pracowników na inne stanowiska i do innych zawodów. Każdy dobry pracodawca doskonale to rozumie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Przyjęte w konkursie kryteria umożliwiają sfinansowanie w ramach projektów zakupów, na przykład ubrań ochronnych, a nawet krzeseł, bo w wielu przypadkach to właśnie niewygodna, niefizjologiczna pozycja siedząca jest podstawową uciążliwością w pracy, skutkującą m. in. poważnymi schorzeniami kręgosłupa.   
 
Wnioski o dofinansowanie do urzędu Marszałkowskiego w Toruniu – do 16 sierpnia - mogą składać m. in. przedsiębiorstwa, samorządy, organizacje pozarządowe i instytucje edukacyjne. Planowany termin rozstrzygnięcia: listopad 2017.

Czy jesteś zadowolony z warunków w swoim miejscu pracy?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(Ł.D.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

qw_qw_

0 0

Cóż... co ja mogę napisać o swoim zakładzie "X": z maszyny obok uciekła za granicę cała ekipa, w między czasie pracowała na niej oferma, która zepsuła emulsję dzięki czemu wyrosła pleśń (mocno wyczuwalna w powietrzu), ale zakład nic sobie z tego tytułu nie robi i taki stan rzeczy trwa już około roku ("to kosztuje", "nie ma czasu", "nie masz ciekawszych zajęć jak dopiepszanie się?"). Poza tym, kupowanie najtańszych ubrań, które się prują już po miesiącu, nakłanianie do łamania BHP byle zwiększyć efektywność pracy, wpuszczanie pijaków na teren zakładu... czysty PRL. 11:42, 15.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017