Zamknij
REKLAMA

Blisko 170 mln zł dla firm z regionu. Na liście są firmy z Włocławka

09:32, 11.11.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Dotacje rozdysponowano w ramach dwóch schematów przydzielających. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego rozstrzygnął konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Znaczne środki trafią do 128 firm z terenu całego województwa. Są to pieniądze na wdrażanie innowacji w firmach. Na liście są także firmy z Włocławka i jego okolic.

Do podziału przeznaczono kwotę 168 mln złotych. Pieniądze trafią dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwa mają przeznaczyć przyznane dotacje na wprowadzenie na rynek nowych lub znacząco ulepszonych produktów. Projekty zgłoszone do konkursu dotyczą między innymi modernizacji bazy rozwojowej firm lub uruchomienia zaawansowanych procesów produkcyjnych.

[ZT]26972[/ZT]

Przedsiębiorcy zgłaszają też chęci do wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów i usług. Jak przekonuje marszałek województwa, jedną z najistotniejszych kwestii jeśli chodzi o rozwój przedsiębiorstw jest jej nowoczesność.

- Jednym z najistotniejszych kierunków rozwoju województwa jest innowacyjność jako napęd dla gospodarki. Wsparcie z  naszego RPO na innowacje otrzymały wszystkie firmy, których projekty pozytywnie przeszły etap oceny formalno-merytorycznej. Przygotowujemy się już do ogłoszenia kolejnego naboru wniosków w tym zakresie – powiedział marszałek Piotr Całbecki. 

Dotacje rozdysponowano w ramach dwóch schematów przydzielających. W tym przypadku przyznano je: Centrum Edukacji i Innowacji, Alicja Rogala Future Inspirations, Europejskiej Grupie Szkoleniowo-Doradcza, Wytwórni Wyrobów z Drutu Kciuk, Polar Technologies, KDVMOBILE i Centrum Diagnostyczno-Leczniczemu. Z powiatu włocławskiego wyróżniono jedną firmę z Adaminowa. Zajmuje się ona usługami leśnymi.

Z kolei w ramach II schematu, polegającego na rozwoju sektora MŚP poprzez wdrażanie innowacji w przedsiębiorstwie środki trafią do 7 firm z Włocławka i jedna mająca swoją siedzibę w Nowej Wsi - Instal Projekt. W tym przypadku, dofinansowania są wyższe i wynoszą min. 1 mln zł.  Pieniądze trafią do firm Detal-Met, ELHAZ, Radpak, Archivio, Web Premium, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Tele-Max, Cubatex. Dotację otrzymały także niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej - Medyk i Animed.  

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

$$$$$$

3 0

Pan Całbecki pod określeniem ,,innowacyjność '' ciągle rozumie zaciąganie pożyczek w pejsatych bankach które go szkoliły .
Efekty tej ,,innowacyjności'' widoczne są w Grecji , Hiszpanii , Portugalii a i w Polsce pustką ziejące i dewastowane lotnisko radomskie moze być przykładem jak pejsate banki kosztem polskich podatników zapewniły sobie wieloletni dopływ gotówki ze spłat pożyczki zaciągnietej na budowę tego lotniska . 10:43, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FrankFrank

5 0

Jak można się domyśleć znów dostaną Ci sami, co wcześniej. Tak firmy żerują na UE i politycznym układom. Dlaczego mikro przedsiębiorcom odcina się drogę do sukcesu. Detal Met ile już otrzymał pomocy, czy Instal Projekt zatrudniający Ukraińców. To jest włocławski biznes wspierany pieniędzmi podatnika. 11:26, 11.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nie dostaną ....nie dostaną ....

1 0

To nie sa darowizny ale pożyczki , pożyczki które będą spłacać nasze dzieci i wnuki .Na tych pożyczkach oparta jest cała finansowa unijna (żydowska) filozofia - pokojowy neokolonializm finansowy . 13:31, 11.11.2017


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone