Zamknij
REKLAMA

Przy Stodólnej i Celulozowej powstaną nowe mieszkania

00:01, 14.11.2017 | Artykuł sponsorowany

Rada Miasta we Włocławku wyraziła zgodę na wniesienie aportem do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pn. Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe we Włocławku mienia w postaci nieruchomości gruntowych oraz podwyższenia kapitału zakładowego. 

Pierwsza lokalizacja znajduje się we Włocławku przy ul. Stodólnej, druga przy ul. Celulozowej.

Projekt budowy mieszkań na wynajem i na wynajem z dojściem do własności kierowany jest do osób, które nie mogą ubiegać się kredyt samodzielnie, ale też nie kwalifikują się na przydział lokalu z zasobów Gminy Miasto Włocławek i nie mogą ubiegać się o żadną inną formę pomocy mieszkaniowej od samorządu. Nie ma granicy wieku dla osób starających się o mieszkanie, jednak zgodnie z proponowaną punktacją preferowane są rodziny z dziećmi. Każdy z wnioskodawców może wnioskować tylko o jedno mieszkanie.

Projekt dotyczący ul. Stodólnej dotyczy budowy obiektu mieszkalnego, wielorodzinnego trzykondygnacyjnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i kompleksowym zagospodarowaniem terenu. Budynek będzie składał się z około 50 lokali na wynajem z dojściem do własności, o powierzchni od 36 do 60 m kwadratowych każdy, jedno-, dwu- i trzypokojowych. Na nieruchomości przewidywana jest realizacja garaży wbudowanych oraz miejsc parkingowych przeznaczonych dla mieszkańców budynku i społeczności lokalnej.

W ramach wykonywania polityki mieszkaniowej Miasta Włocławek, Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe Spółka z o. o zrealizuje przy ul. Celulozowej projekt budowy mieszkań na wynajem.  Planowana jest budowa 400 mieszkań w budynkach wielorodzinnych o powierzchni od 34 do 60 m. kwadratowych. W pierwszym etapie powstanie 250 mieszkań, w drugim 150 mieszkań. W ramach inwestycji na Celulozowej uporządkowany zostanie teren poprzemysłowy, poprawiony układ komunikacyjny oraz uregulowany drzewostan znajdujący się w niedalekiej odległości istniejących zabudowań. Przewidujemy również budowę placów zabaw dla dzieci oraz zielonych skwerków które będą służyć ogółowi społeczności lokalnej.

Więcej informacji na temat projektu budowy mieszkań można uzyskać w siedzibie Spółki przy ul. Toruńskiej 148 lub pod numerem telefonu 54 423 20 23. Zapraszamy

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone