Zamknij
REKLAMA

Mercator Medical podwoił zyski! W III kwartale zarobili grubo ponad ...

10:26, 03.12.2017 | D.W.
REKLAMA
Skomentuj
Zarząd uważa, że to nie koniec dobrego okresu firmy. Na przyszłe zarobki ma wpłynąć przede wszystkim polityka firmy i jej strategia na lata 2016-2018. Fot. Mercator Medical

Na budowę hali produkcyjnej wraz z całą infrastrukturą wydano blisko 6 mln zł. We wrześniu firma oficjalnie zaczęła działać, a teraz zakład podsumowuje pierwszy okres swojej działalności w Brzeskiej Strefie Ekonomicznej.

Zgodnie z oczekiwaniami zarządu, w związku z rozpoczęciem działalności doszło do istotnej odbudowy wyników finansowych. W trzecim kwartale 2017 roku skonsolidowane przychody producenta i dystrybutora rękawic jednorazowych wzrosły o 13% rdr, do 76,5 mln PLN, a w okresie trzech kwartałów zwiększyły się o 15%, do 226,3 mln zł. To o jedną trzecią więcej niż w całoroczna sprzedaż zaledwie przed trzema laty.

- Widzimy stabilizację otoczenia biznesowego, a największe perturbacje wydają się już być za nami. Cena lateksu w październiku ustabilizowała się na poziomie zbliżonym do zeszłorocznego, a dolar zaliczył spektakularny spadek wartości na przestrzeni ostatnich miesięcy. Gdyby nie zawirowania na rynku surowcowym i walutowym, nasze wyniki finansowe rosłyby w tym roku o nawet kilkadziesiąt procent rok do roku - powiedział  Witold Kruszewski, Członek Zarządu ds. Finansowych Mercator SA.

Zarząd uważa, że to nie koniec dobrego okresu firmy. Na przyszłe zarobki ma wpłynąć przede wszystkim polityka firmy i jej strategia na lata 2016-2018. Opiera się ona na czterech filarach, tzn. budowie fabryki rękawic nitrylowych (produkt komplementarny do obecnie wytwarzanych rękawic z lateksu naturalnego), uruchomieniu fabryki wyrobów z włókniny, ekspansji w Europie Zachodniej i wzmocnieniu pozycji w naszym regionie.

Mercator Medical z siedzibą w Krakowie to producent i dystrybutor jednorazowych rękawic medycznych i rękawic  gospodarczych, opatrunków medycznych oraz medycznych produktów z włókniny. Obecne moce produkcyjne zakładu wyrobów z włókniny Grupy Mercator Medical to około 29 tys. wyrobów miesięcznie. 

(D.W.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

KujawiakKujawiak

11 2

Rozumiem ,że wynagrodzenia dla pracowników również się podwoiły a zyskami podwójnie wspierają rozwój lokalnej gospodarki? 12:13, 03.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLAK1POLAK1

13 0

Pracuje tam ktoś ? napiszcie jakie pensje i czy praca zmianowa ? jaka atmosfera pracy ? 12:17, 03.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mercator mercator

5 0

kolego kujawiak, pensje wyglądają jak wyglądały czyli najniższa krajowa 17:16, 04.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HmmHmm

3 0

Polska firma? czy ceny transferowe? 21:18, 05.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone