Zamknij
REKLAMA

Strefy ekonomiczne są zbyt małe? O ich rozszerzeniu rozmawiali w Brześciu Kujawskim

17:50, 05.12.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
W Brześciu Kujawskim odbyło się spotkanie dotyczące działalności Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podczas wizyty w mieście m.in. podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Adama Hamryszczaka dyskutowano na temat nowych instrumentów wsparcia dla inwestorów oraz zasad funkcjonowania stref ekonomicznych. Gospodarzem i jednocześnie współorganizatorem konferencji była gmina Brześć Kujawski. W spotkaniu uczestniczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Pa

W Brześciu Kujawskim odbyło się spotkanie dotyczące działalności Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podczas wizyty w mieście m.in. podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Adama Hamryszczaka dyskutowano na temat nowych instrumentów wsparcia dla inwestorów oraz zasad funkcjonowania stref ekonomicznych.

Gospodarzem i jednocześnie współorganizatorem konferencji była gmina Brześć Kujawski. W spotkaniu uczestniczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Paweł Lulewicz, parlamentarzyści i przedstawiciele samorządów i instytucji z regionu.  

- Nowa ustawa, która niedługo wejdzie w życie, zmieni podejście do inwestowania na terenie całej Polski. Chcemy to wykorzystać przede wszystkim dla województwa kujawsko-pomorskiego, aby jak najszybciej i jak najlepiej odnaleźć się w nowej sytuacji - mówił podczas spotkania wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Uczestnicy spotkania zwracali uwagę na to, że trwają konsultacje projektu ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji. Ma ona stworzyć nowy instrument wsparcia dla inwestorów oraz jest realizacją jednego z filarów strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Koncepcja ma ponadto zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną kraju. Uczestnicy konferencji rozmawiali o najważniejszych założeniach nowego projektu oraz wpływie zakładanych przepisów na działalność inwestorów prowadzących działalność w strefach ekonomicznych.

Nowa koncepcja oznacza zwolnienia podatkowe na terytorium całej Polski, z zachowaniem zasad dotyczących przeznaczenia terenu. Obszar 25 tys. ha czyli 0,08% powierzchni kraju okazał się zbyt mały jak na potrzeby inwestorów. Po planowanych zmianach, tereny te zostaną znacznie powiększone.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

lucjanlucjan

3 0

Myślę, że te nowe instrumenty wsparcia dla inwestorów nie ograniczą się do dalszych zwolnień i ulg podatkowych. O atrakcyjności inwestowania powinna świadczyć dobra infrastruktura, wygodna sieć połączeń , nie tylko drogowych, dobrze wykwalifikowana kadra itp.
Cateringu chyba nie było- niektórzy pewnie byli smutni. 20:50, 05.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hahahaha hahahaha

0 0

Masz rację ,,nos na kwintę '' może świadczyć o tym że spotkanie odbyło się o ,,suchym pysku '' i pustym kałdunie'' . 20:24, 08.12.2017


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone