Zamknij
REKLAMA

ZUS przeszkoli lekarzy z e-zwolnień. Niedługo będzie je wystawiał każdy

19:41, 14.05.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. depositphotos

ZUS przeszkoli lekarzy w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień. 19 maja odbędzie się pierwsza „Biała Sobota ”. Z inicjatywy mogą skorzystać również zainteresowany problematyką e-zwolnień mieszkańcy.

Zgodnie z ustawą o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz w ustawą o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa pod koniec roku znikną papierowe zwolnienia lekarskie. Zastąpią je dokumenty elektroniczne - e-ZLA. Aby przygotować lekarzy do  formy wystawiania zwolnień, z której na razie korzystają nieliczni, Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje we wszystkich placówkach w kraju „Białą Sobotę”.

- To doskonała okazja, by nauczyć się jak wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie – tłumaczy Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego. – Oprócz lekarzy mogą odwiedzić nas płatnicy i ubezpieczeni, ale wyłącznie w zakresie Platformy Usług Elektronicznych i elektronicznych zwolnień lekarskich.

Podczas spotkań z pracownikami ZUS lekarze będą mogli założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE), uczestniczyć w szkoleniu, które będzie dotyczyć zasad wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA) oraz szkoleniu przystanowiskowym, przy którym wspólnie z urzędnikami będą wystawiać, korygować i anulować e-ZLA. Uczestnicy szkolenia uzyskają certyfikat z ZUS, służący do podpisywania e-ZLA. Zainteresowani będą również mogli zadawać pytania i uzyskiwać wyjaśnienia w kwestii wątpliwości dotyczących e-ZLA, w tym również w kontekście pracodawcy (płatnika składek) i pacjenta (ubezpieczonego).

„Biała Sobota” odbędzie się 19 maja w godz. 9:00 – 13:00 we wszystkich placówkach ZUS w województwie kujawsko-pomorskim. We Włocławku lekarze i zainteresowani kwestią e-zwolnień pracodawcy oraz pracownicy mogą zgłaszać się do inspektoratu przy ul. Płockiej 167.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

IVIIVI

1 2

Tytuł na głównej sugerował, że przeszkolą lekarzy... A już była ma wielka radość, że chodzi o umiejętności podejścia do pacjenta i leczenie. 09:16, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone