Zamknij
REKLAMA

Są jeszcze miejsca na bezpłatne szkolenia! Pierwsze rozpoczyna się już w czwartek

13:49, 12.06.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Zaświadczenia lekarskie e-ZLA pracowników otrzymają tylko ci pracodawcy, którzy mają założone profile na platformach PUE. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informuje, że są jeszcze miejsca na bezpłatne szkolenia dotyczące obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich. Pierwsze zaplanowano już na najbliższy czwartek. W czerwcu odbędzie się jednak jeszcze jedno spotkanie.

W województwie kujawsko-pomorskim Zakłady Ubezpieczeń Społecznych organizują bezpłatne szkolenia dla pracodawców z obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich. Ma to związek z Platformą Usług Elektronicznych, dzięki której pracodawca będzie miał możliwość wglądu w dane dotyczące pracowników.

- Jeśli masz założony profil na PUE otrzymasz szybką informację o wydanym pracownikowi zaświadczeniu lekarskim e-ZLA. Będziesz miał stały dostęp do e-ZLA pracowników i możliwość eksportu tych zwolnień, np. do aplikacji kadrowych. W trakcie szkolenia dowiesz się m.in. jak pobrać e-ZLA z PUE i co musisz zrobić, jeśli zasiłek chorobowy Twoim pracownikom wypłaca ZUS - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

ZUS informuje, że zaświadczenia lekarskie e-ZLA pracowników otrzymają tylko ci pracodawcy, którzy mają założone profile na platformach PUE. W przeciwnym wypadku, pisma nie będą przekazywane. 

Szkolenia organizowane są w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Brodnicy, Lipnie i w Inspektoracie ZUS we Włocławku przy ul. Kilińskiego. Pierwsze dwa spotkania odbędą się już w czwartek. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Swoją chęć uczestnictwa pracodawcy mogą zgłaszać pod nr tel. 54 23 07 204.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone