Zamknij
REKLAMA

Pan Paweł złowił tu największego karpia w życiu. Ty też tak możesz!

00:00, 14.09.2018 | artykuł sponsorowany
Ponad 14-kilogramowy karp to okaz tego sezonu na Rybim Oku. Pan Paweł przyznaje, że na zlokalizowanym w podwłocławskiej Wistce Szlacheckiej łowisku jest prawie co tydzień. Fot. Rybie Oko.

Ponad 14-kilogramowy karp to okaz tego sezonu na Rybim Oku. Ryby dopisały też podczas zawodów wędkarskich zorganizowanych na tym łowisku w ostatni weekend przez sklep zoologiczno-wędkarski Ocean. 

- To największy karp jakiego udało mi się dotychczas złowić. Taka rybka już troszkę walczy, więc satysfakcja była duża - mówi Paweł Chochulski, wędkarz, któremu na początku sierpnia udało się wyciągnąć z Rybiego Oka największy okaz sezonu.  

Pan Paweł przyznaje, że na zlokalizowanym w podwłocławskiej Kępce Szlacheckiej łowisku jest prawie co tydzień. - To miejsce mnie po prostu urzekło. Jest tu sympatycznie, czysto, obsługa jest przemiła. Kiedyś często jeździłem nad Wisłę, czy jeziora i łowiska PZW, ale miałem dość śmieci i brudu, szczególnie ze względu na żonę, bo często jeździła ze mną. Na Rybim Oku jest czysto, można wypocząć. Żona nie wędkuje, opala się w pięknym miejscu i wypoczywa. Taka agroturstyka z możliwością łowienia.

"Jest tam ryba"

Rybie Oko to także świetne miejsce dla grup zorganizowanych. W ostatnią niedzielę odbyły się tu zawody wędkarskie sklepu zoologiczno-wędkarskiego Ocean. Wzięło w nich udział blisko 30 osób. (ZDJĘCIA Z IMPREZY TUTAJ). 

- Kilka względów decyduje o tym, że wybieramy właśnie rybie Rybie Oko - mówi Marcin Gołębiewski, organizator zawodów. - Najważniejsza sprawa to to, że jest tam ryba. Łowisko jest zadbane, ze świetną infrastrukturą i zapleczem socjalnym na odpowiednim poziomie - jest wiata, pod którą może usiąść kilkadziesiąt osób, toalety z prawdziwego zdarzenia, bieżąca woda, miejsce na ognisko. Właściciel to konkretny i sympatyczny człowiek, ma profesjonalnych i pomocnych pracowników, którzy potrafią zadbać o klientów  Do tego bliskość Włocławka. Dla ludzi, którzy zaczynają przygodę z profesjonalnym wędkarstwem, czy z jakiś względów nie chcą opłacą składek PZW, to wymarzone miejsce. W przyszłym roku na pewno także zorganizujemy tam zawody. 

Jezioro Święte

Rybie Oko to kameralne, klimatyczne łowisko wędkarskie położone pośród pól i lasów w malowniczej wsi Kępka Szlachecka (25 km od Włocławka) na terenie 12-hektarowego gospodarstwa agroturystycznego. 

Ten naturalny, polodowcowy, 3-hektarowy akwen zwany jest przez miejscowych Jeziorem Świętym. Leży w otoczeniu przepięknych polodowcowych krajobrazów, co tworzy niezwykłą atmosferę idealną do wypoczynku na łonie natury.  Charakteryzuje się nierównomiernym dnem, które miejscami sięga 8 metrów głębokości. Linia brzegowa porośnięta jest typową roślinnością jeziorną.

Rybie Oko oferuje poszukiwane przez wędkarzy gatunki ryb: karpia, lina, karasia, amura, jesiotra syberyjskiego, okonia, szczupaka. Do dyspozycji wędkarzy jest 27 stanowisk pomostowych. Łowić można zarówno metodą gruntową jak i spławikową, a także spinningiem. Łowisko nie podlega przepisom Polskiego Związku Wędkarskiego. 

Na terenie gospodarstwa agroturystycznego znajdują się w pełni wyposażone 3, 4 osobowe, drewniane domki. Istnieje też możliwość wynajęcia namiotu lub rozłożenia własnego namiotu. Dla gości nie nocujących w domkach przygotowano osobny prysznic i wc.

(artykuł sponsorowany )
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone