Zamknij
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował specjalną akcję dla seniorów z Włocławka

12:40, 18.10.2018 | Ł.D.
REKLAMA
Skomentuj
Akcja pod hasłem Dzień Seniora odbędzie się 26 października w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przy ul. Nowomiejskiej 25. Zdjęcie ilustracyjne. fot. depositphotos.com

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów zapraszają na "Dzień Seniora". Akcja odbędzie się 26 października.

Jak czytamy w komunikacie ZUS, akcja pod hasłem "Aktywnie i bezpiecznie" przygotowywana jest w różnych miastach w całej Polsce. Partnerami wydarzenia jest policja i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

- Naszym celem jest uaktywnienie seniorów i przybliżenie im tematyki ubezpieczeń społecznych oraz informowanie o przysługujących im świadczeniach. Chcemy również ustrzec osoby starsze przed przestępstwami, takimi jak oszustwa, wyłudzenia pieniędzy - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

W tym roku na uczestników czekać będą stanowiska informacyjne, na których zainteresowani będą mogli zasięgnąć porad ekspertów ZUS oraz specjalistów wielu innych instytucji. Dodatkowo organizowane będą wykłady i prelekcje o tematyce bliskiej osobom starszym oraz inne atrakcje i występy artystyczne.

Akcja pod hasłem "Dzień Seniora" odbędzie się 26 października w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przy ul. Nowomiejskiej 25. Organizatorzy zapraszają w godz. 10:00 - 13.00.

W programie:

10:00 – powitanie seniorów i przedstawienie motywu i celu wydarzenia
10:10 – 10:30 – wykład funkcjonariuszy z KM Policji we Włocławku pt. „Aktywny Senior to Bezpieczny Senior”.
10:30 – 11:00 – wykład Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenckich we Włocławku pt. „Uważaj seniorze”.
11:00 – 11:30 – wykład ZUS „Reforma orzecznictwa lekarskiego – zmiany w rentach z ZUS”.
10:00-13:00 - indywidualne porady zaproszonych ekspertów, występ artystyczny seniorów, prace plastyczne uczniów szkoły podstawowej "Mój dziadek, babcia na emeryturze", a także słodki poczęstunek.

(Ł.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

AskAsk

1 1

Bardzo się przyda przestrzec seniorów przed pokazami na które są ciągle zapraszani, oraz oszustami , którzy chodzą po domach. Ostatnio we Włocławku mają metodę " na masaże". Dwóch dobrze zbudowanych panów proponuje masaż" po którym wszystkie bóle znikają". Jeden masuje a drugi w tym czasie myszkuje po mieszkaniu. 14:32, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TadzioTadzio

2 2

ZUS to rak polskiej przedsiebiorczosci.Ta placowka potrafi w 9mcu ciazy wszczynac kontrole zasadnosci zwolnienia lekarskiego bez istotnego powodu.Gdyby w Polsce byla prawdziwa wolnosc to ludzie dami by przegnali ta bezproduktywna i szkodliwa swolocz.Niestety ten narod jest upadly...skundlony i miedzynarodowe zydostwo zawsze bedzie traktowac go jak wycieraczke. 14:56, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone