Zamknij
REKLAMA

Urząd ma do podziału blisko 70 mln zł. Wnioski można składać tylko do 14 stycznia!

13:55, 05.01.2019 | D.W./UW
REKLAMA
Skomentuj
Jak się okazuje, otrzymanej dotacji zwrotnej nie trzeba zwracać. Najlepiej ocenieni wnioskodawcy podpiszą umowę, w której określone będą dwa wskaźniki. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Tylko do 14 stycznia trwają konkursy organizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Łącznie do podziału już około 70 milionów złotych.

Konkursy przeznaczone są dla przedsiębiorców z regionu działających w ramach mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Będą one przebiegały jednocześnie zarówno dla przedsiębiorstw przemysłowych, jak i usługowych. Do podziału dla tych pierwszych przeznaczono blisko 52,5 mln złotych, a dla drugich 17,5 mln. Każda z firm może otrzymać dotację zwrotną w wysokości 500 tys. zł.

- W naszym Regionalnym Programie Operacyjnym co czwartą złotówkę przeznaczamy na wspieranie przedsiębiorców. Środki kierujemy między innymi na działania innowacyjne. Dodatkowe punkty przyznajemy przedsiębiorstwom, które planują innowacje w skali kraju lub nawet świata – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Jak się okazuje, otrzymanej dotacji nie trzeba zwracać. Najlepiej ocenieni wnioskodawcy podpiszą umowę, w której określone będą dwa wskaźniki: pierwszy dotyczący nowych miejsc pracy, drugi odnoszący się do stosunku przychodów ze sprzedaży nowych lub udoskonalonych produktów/usług do wartości wnioskowanego wsparcia. Jeśli po zakończeniu projektu oba wskaźniki zostaną spełnione, firma zachowuje całą dotację.

Wnioski można składać do 14 stycznia włącznie, a pierwszym etapem konkursów będzie preselekcja, podczas której zostanie stworzony wstępny ranking najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw, które będą mogły ubiegać się o dotację. Każdy przedsiębiorca będzie mógł złożyć tylko jeden wniosek. Przyznane środki będzie można przeznaczyć zarówno na zakup rzeczowych aktywów trwałych, np. maszyn, jak i zakupów wartości niematerialnych i prawnych, np. licencja na oprogramowanie. Więcej informacji o konkursach na stronie mojregion.eu.

(D.W./UW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

rynekrynek

2 2

Przedsiębiorca to brzmi dumnie, ale nie taki korzystający z pomocy finansowej cwaniak lub nieudacznik. 15:10, 05.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mój  NickMój Nick

1 3

No to już sekcie "Jurka" wpłacić, co z wami się dzieję, dzieciom nie pomożecie? 16:02, 05.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone