Zamknij
REKLAMA

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomicznas podsumowała rok. To dla nich bardzo dobry czas!

14:33, 12.01.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Wśród najciekawszych inwestycji znalazła się budowa fabryki rowerów na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała 2018 rok. W województwie kujawsko-pomorskim w najbliższym czasie powstanie 11 nowych inwestycji, a jedną z nich jest budowa fabryki rowerów na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej.

11 inwestycji w kujawsko-pomorskim, 10 w pomorskim, a 4 w innych rejonach kraju - to bilans działalności PSSE w minionym roku. Ośmiu z 25 nowych przedsiębiorców to firmy, które otrzymały decyzję o działalności w strefie według obowiązującej od połowy ubiegłego roku ustawy o wspieraniu nowych inwestycji. Wprowadzona ustawa zmieniła przede wszystkim zasady inwestowania w strefach ekonomicznych, znosząc przy okazji ich granice i stwarzając większe szanse na uzyskanie pomocy publicznej dla małych i średnich firm.

[ZT]32072[/ZT]

Strefa umożliwia także prowadzenie działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach. Przedsiębiorcy mogą korzystać między innymi z pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego.

- Wpływ nowej ustawy na naszą spółkę i jej zadania był odczuwalny na długo przed wejściem jej w życie. Postawiliśmy sobie za cel, aby z informacją o nowych zasadach wparcia inwestycji dotrzeć do potencjalnych zainteresowanych, dlatego miniony rok upłynął nam na licznych spotkaniach z przedsiębiorcami i samorządami we wszystkich 226 gminach, które znajdują się w obszarze oddziaływania PSSE - mówi Paweł Lulewicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ramach naszego autorskiego projektu „Strefa w każdej gminie” nasi pracownicy jeździli od gminy do gminy i wyjaśniali najważniejsze założenia ustawy i możliwości skorzystania ze wsparcia inwestycji, a z drugiej strony poznawali potencjał poszczególnych obszarów.

Wśród najciekawszych inwestycji znalazła się budowa fabryki rowerów na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Projekt ma zwiększyć zdolności produkcyjny Grupy RTE w Europie. Wynika to z partnerstwa z firmą Decathlon, największym na światowym rynku producentem rowerów. Nowy zakład będzie przygotowany przede wszystkim do obsługi klientów z Europy Środkowej, Wschodniej i wybranych rynków z Europy Zachodniej. Koło Brześcia Kujawskiego rocznie ma być wyprodukowane 500 tys. rowerów. 

Oprócz wykorzystania najnowocześniejszych, wysoko zautomatyzowanych i efektywnych środowiskowo maszyn i urządzeń, firma wdroży do procesu produkcji szereg innowacyjnych rozwiązań z obszaru tzw. Industry 4.0. W pierwszej fazie inwestycji inwestor planuje utworzyć około 70 nowych miejsc pracy. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone