Zamknij
REKLAMA

Włocławianie powinni częściej sprawdzać skrzynki na listy. ZUS rozpoczął wysyłanie PIT-ów!

18:00, 02.02.2019 | D.W.
Skomentuj
Do świadczeniobiorców trafią 3 rodzaje rozliczeń. PIT-40A otrzymają emeryci i renciści, którzy przynajmniej w grudniu pobierali świadczenie z ZUS. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Zakłady Ubezpieczeń Społecznych rozpoczęły dystrybucję deklaracji podatkowych PIT. Listy trafią do blisko 10 milionów osób, które w 2018 roku pobierały świadczenia z ubezpieczeń społecznych.

Wysyłkę deklaracji podatkowych ZUS rozpoczyna rokrocznie w drugiej połowie stycznia. Do odbiorców trafią rozliczenia PIT-40A, PIT-11A i PIT-11. Tegoroczna dystrybucja rozpoczęła się we wtorek, 29 stycznia i potrwa do połowy lutego. Deklarację otrzymają wszyscy, którzy w ubiegłym roku chociaż raz pobrali świadczenie z ZUS.  Tylko w województwie kujawsko-pomorskim do świadczeniobiorców zostanie wysłanych pół miliona rozliczeń podatkowych.

- Z ponad 9,5 mln wysyłanych deklaracji, w granicach 8,3 mln otrzymają emeryci i renciści. Pozostałe formularze trafia m.in. do osób, które w ubiegłym roku pobierały zasiłki chorobowe, macierzyńskie, czy opiekuńcze. W naszym regionie z ponad 499,4 tys. wysłanych deklaracji 435,3 tys. otrzymają emeryci i renciści, a 64,1 tys. osoby, które w ubiegłym roku pobierały zasiłki chorobowe, macierzyńskie, czy opiekuńcze - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Do świadczeniobiorców trafią 3 rodzaje rozliczeń. PIT-40A otrzymają emeryci i renciści, którzy przynajmniej w grudniu pobierali świadczenie z ZUS. Deklaracja ta trafi także do osób, które korzystały ze świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego czy renty socjalnej. 

[ZT]32402[/ZT]

Do mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego może zostać wysłany także PIT-11A. Jest to informacja o dochodach dotycząca osób, które pobierały inne niż wymienione powyżej świadczenia z ZUS oraz tych, które w momencie rozliczania podatku nie są już świadczeniobiorcami ZUS. PIT-11 otrzymają z kolei osoby, które pobrały w ubiegłym roku świadczenie należne po osobie zmarłej lub alimenty potrącone ze świadczenia wypłacanego przez ZUS dla osób alimentowanych na podstawie wyroku sądu lub ugody.

ZUS informuje, że w szczególnych, uzasadnionych losowo, okolicznościach Zakład Ubezpieczeń Społecznych może wydać świadczeniobiorcy duplikat deklaracji PIT wcześniej, przed dostarczeniem jej standardową drogą pocztową. Duplikat można otrzymać w każdej placówce ZUS.

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (3)

soczekzfoczeksoczekzfoczek

7 10

Po co wysyłać emerytom pity skoro mają mnóstwo wolnego czasu i sami mogą je odebrać?A pieniądze przeznaczone na wysyłkę dołożyć im do emerytur...następne marnowanie naszych pieniędzy. ..smutne.. 19:28, 02.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

....

0 0

ee mądrala pomyśl logicznie nie każdy emeryt czy też rencista ma zdrowie aby jechać i odebrać PIT ciekawe jak Ty doczekasz emerytury też tak będziesz myślał a po drugie co nie którzy emeryci pracują to nie mają wolnego czasu nie smutne tylko realne !!a ile dołożysz do tej emerytury tyle co kosztuje znaczek pomyśl nie jest to takie proste zeby dołożyć do emerytury tą kwotę co kosztuje znaczek to też ktoś musi to policzyć a potem zatwierdzić i ponownie wysłać informację do emeryta że dołożyli mu za ten znaczek skórka nie warta wyprawki 07:17, 08.02.2019


emerytemeryt

2 1

Ewidentnie "soczekzfoczek" ci nie służy. 11:09, 03.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone