Zamknij
REKLAMA

Dla mieszkańców Włocławka przygotowali mnóstwo bezpłatnych szkoleń. Nie obowiązują żadne zapisy!

08:00, 05.02.2019 | D.W.
Skomentuj
ZUS informuje, że wszystkie szkolenia odbędą się w budynku inspektoratu przy ulicy Płockiej 167. Na szkolenia nie trzeba się wcześniej zapisywać. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o organizacji bezpłatnych szkoleń, z których skorzystać mogą mieszkańcy Włocławka. W lutym zaplanowano 7 takich spotkań.

Organizowane szkolenia adresowane i organizowane są nie tylko dla przedsiębiorców, ale także między innymi dla emerytów i rencistów. Pierwsze spotkanie zaplanowano już na czwartek, 7 lutego. Szkolenie będzie dotyczyć rozliczania świadczeń emerytalno-rentowych w związku z osiąganym przychodem.

- W trakcie szkolenia eksperci wyjaśnią, kogo dotyczy obowiązek rozliczania świadczeń emerytalno-rentowych w związku z osiąganym przychodem, jakie są wymagane dokumenty i w jakim terminie muszą zostać złożone - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Tego samego dnia, jak i tydzień później (14 lutego) włocławianie będą mogli wziąć udział w spotkaniu dla osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą lub prowadzącą już taką działalność. W trakcie szkolenia eksperci wyjaśnią, z jakich ulg w opłacaniu składek można skorzystać tj. „ulga na start”, preferencyjne składki, czy też „Mały ZUS”. 

W lutym zaplanowano także szkolenie poświęcone skróceniu okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacji. Zaplanowano je 20, 22 i 26 lutego. W trakcie spotkania eksperci ZUS wyjaśnią, na czym polega projekt e-akta i jak zmienia się okres przechowywania akt pracowniczych. Wskażą również, jakie są zmiany w bieżąco składanych dokumentach. Ostatnią możliwość rozmowy z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mieszkańcy Włocławka będą mieli 21 lutego. Wtedy, głównym tematem spotkania będzie "Pakiet nowego przedsiębiorcy”. W trakcie szkolenia eksperci omówią tematy takie jak: zgłoszenie płatnika w CEIDG, zgłoszenie do ubezpieczeń w ZUS, rozliczanie i opłacanie składek, zawieszenie i wznowienie działalności gospodarczej, PUE  ZUS, jako wygodne narzędzie kontaktu z ZUS.

ZUS informuje, że wszystkie szkolenia odbędą się w budynku inspektoratu przy ulicy Płockiej 167. Na szkolenia nie trzeba się wcześniej zapisywać.

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (3)

yuukoyuuko

1 0

w jakich godzinach te szkolenia? 09:21, 05.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

profesorzpodstawowkiprofesorzpodstawowki

2 1

Tematy szkoleń:
-efektywne zbieranie liści
-optymalne metody mycia ustępu
-kurs włazidupstwa dla średniozaawansowanych
Serdecznie zapraszamy 13:15, 05.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tojotojo

2 0

wszystkim we Włocławku już zrobili uprawnienia na wózki widłowe , to teraz szkolenia dla wszystkich i dla nikogo - bez zapisów nikt tego nie rozliczy - szkolenia o niczym i o wszystkim żeby nikt nie wiedział o co chodzi - tutaj nikt nad tym nie panuje , zero odpowiedzialności .
Gratuluję wyborcom wyboru prezydenta . 18:30, 05.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone