Zamknij
REKLAMA

Urzędnicy "skarbówki" ostrzegają przed hakerami. Wysyłają wiadomości o kontroli skarbowej!

09:33, 03.03.2019 | D.W.
Skomentuj
Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Mieszkańcy Włocławka od kilku dni na swoje skrzynki elektroniczne otrzymują niebezpieczną korespondencje. W treści zawarta jest informacja o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej. Urząd informuje, że są to fałszywe wiadomości, których nie należy odczytywać.

Włocławianie otrzymują wiadomości, które mogą przypominać wiadomości, których adresatem są urzędy skarbowe. Naczelnik włocławskiej placówki poinformował, że są to jednak maile wysyłane przez podmiot podmiot podszywający się pod administrację skarbową.

- Nie należy pod żadnym pozorem otwierać wiadomości ani załącznika i odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik może zawierać szkodliwe oprogramowanie, skutkiem czego może dojść do zainfekowania komputera lub przekazania danych nieuprawnionym osobom. Wiadomość należy trwale usunąć ze skrzynki pocztowej - informuje Elżbieta Krzaczkowska, kierownik sekretariatu urzędu skarbowego we Włocławku. 

Urzędy skarbowe informują także, że administracja skarbowa nigdy nie wysyła do podatników informacji e-mail o zamiarze wszczęcia jakiejkolwiek kontroli.

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone