Zamknij
REKLAMA

Urzędnicy "skarbówki" ostrzegają przed hakerami. Wysyłają wiadomości o kontroli skarbowej!

09:33, 03.03.2019 | D.W.
Skomentuj
Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Mieszkańcy Włocławka od kilku dni na swoje skrzynki elektroniczne otrzymują niebezpieczną korespondencje. W treści zawarta jest informacja o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej. Urząd informuje, że są to fałszywe wiadomości, których nie należy odczytywać.

Włocławianie otrzymują wiadomości, które mogą przypominać wiadomości, których adresatem są urzędy skarbowe. Naczelnik włocławskiej placówki poinformował, że są to jednak maile wysyłane przez podmiot podmiot podszywający się pod administrację skarbową.

- Nie należy pod żadnym pozorem otwierać wiadomości ani załącznika i odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik może zawierać szkodliwe oprogramowanie, skutkiem czego może dojść do zainfekowania komputera lub przekazania danych nieuprawnionym osobom. Wiadomość należy trwale usunąć ze skrzynki pocztowej - informuje Elżbieta Krzaczkowska, kierownik sekretariatu urzędu skarbowego we Włocławku. 

Urzędy skarbowe informują także, że administracja skarbowa nigdy nie wysyła do podatników informacji e-mail o zamiarze wszczęcia jakiejkolwiek kontroli.

(D.W.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone