Zamknij

Urzędnicy rozpoczęli kolejną wysyłkę. Przedsiębiorcy wkrótce otrzymają ważne listy

19:30, 04.03.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:52, 05.03.2019
Skomentuj  Jeżeli przedsiębiorca nie jest w stanie jedną wpłatą spłacić zaległości, to warto zwrócić się o pomoc do naszych doradców do spraw ulg i umorzeń - mówi Krystyna Michałek.  Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com Jeżeli przedsiębiorca nie jest w stanie jedną wpłatą spłacić zaległości, to warto zwrócić się o pomoc do naszych doradców do spraw ulg i umorzeń - mówi Krystyna Michałek. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Zakłady Ubezpieczeń Społecznych rozpoczęły wysyłkę listów do przedsiębiorców z podsumowaniem wpłat w ramach e-składki. W kujawsko-pomorskim przygotowano 125 tys. takich przesyłek.

W skali całego kraju, do przedsiębiorców trafi w tym roku 2,5 mln. listów. Z korespondencji dowiedzą się w jakiej wysokości wpłacili w ubiegłym roku składki na swój indywidualny rachunek i przede wszystkim jakie należności zostały z nich pokryte. 

- Najważniejsza dla przedsiębiorców jest informacja czy jego konto jest rozliczone na tzw. „zero”, czy też występuje nadpłata lub niedopłata. Korespondencja zawiera ważne informacje, warto, zatem uważnie ją przeczytać. List z ZUS-u nie jest żadnym wezwaniem do zapłaty, a jedynie informacją o stanie konta na koniec grudnia 2018 r. W liście może się pojawić informacja o nawet groszowej czy kilkugroszowej niedopłacie lub nadpłacie. Chcemy, żeby nasi klienci mieli wiedzę jak prowadzone są rozliczenia na ich kontach oraz mogli zweryfikować podane saldo ze swoimi księgami - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W przypadku, gdy przedsiębiorca stwierdzi, że na jego koncie jest zadłużenie lub nadpłata, może od razu podjąć działania. Gdy są to małe kwoty, można je skorygować wpłacając większą lub mniejszą kwotę przy najbliższym przelewie. Jeśli na koncie stwierdzono większą niedopłatę przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że dodatkowo zostaną doliczone ustawowe odsetki.

- Jeżeli przedsiębiorca nie jest w stanie jedną wpłatą spłacić zaległości, to warto zwrócić się o pomoc do naszych doradców do spraw ulg i umorzeń, którzy pomogą przy wyborze sposobu spłaty zadłużenia. Z kolei w sprawie wyższych nadpłat płatnik składek może wystąpić o ich zwrot - wyjaśnia Krystyna Michałek.  

Saldo rozliczenia konta można też sprawdzić na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Dzięki aplikacji przedsiębiorcy mogą na bieżąco sprawdzać rozliczenia na koniec miesiąca, lub w inny, wskazany przez siebie dzień. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%