Zamknij
REKLAMA

ORLEN działa z myślą o rolnikach. Rozpoczęli ważną współpracę!

12:00, 07.03.2019 | K.P.
Skomentuj
Znaczenie polskiego rolnictwa i jego wpływ na życie wszystkich Polaków dostrzega też Prezes Zarządu PKN Orlen. Fot. ORLEN

Grupa ORLEN, w skład której wchodzi ANWIL będzie współpracować z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Oficjalne zainaugurowanie współpracy dokonało się podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce.

Chęć ścisłej współpracy ORLENU w imieniu grupy wyraził Łukasz Hołubowski, prezes spółki ORLEN Paliwa. Rozpoczęta kooperacja będzie dotyczyć głównie produktów spółek: ORLEN Paliwa, oferującej  sprzedaż paliw płynnych i LPG, IKS Solino - sól paszową, tabletki solne do uzdatniania wody, ORLEN Oil -  oleje i środki smarne, a także karty flotowe PKN ORLEN, usługi ORLEN Ochrona oraz nawozy azotowe z oferty Anwil.

- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa to instytucja o znaczeniu strategicznym dla rozwoju tej sfery gospodarki. ORLEN to strategiczny koncern polskiej gospodarki. Z satysfakcją odnoszę się do nawiązania ścisłej współpracy tych dwóch podmiotów. We współczesnym świecie, w tym także dla rolnictwa ogromne znaczenie mają paliwa - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  Produkcja rolna nie może się bez nich obejść. Jak dużą rolę do tego faktu przywiązuje Rząd, świadczy przeznaczenie w tym roku w budżecie państwa 1,2 mld złotych na tzw. paliwo rolnicze,  zwrot części akcyzy zawartej w cenie paliwa zużywanego do produkcji rolnej. KOWR posiada w swojej strukturze strategiczne spółki dbające o rozwój hodowli roślin i zwierząt. Dla dalszego ich rozwoju duże znaczenie będzie miała zadeklarowana dziś współpraca z ORLEN.

Satysfakcji z rozpoczęcia współpracy nie kryła też między innymi Monika Tyska z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, która zwracała uwagę na to, że rozpoczęty projekt będzie stanowił ważne ogniwo w procesie zachodzących zmian.

Deklaracja współpracy jest pierwszym na polskim rynku działaniem, które w tak kompleksowy sposób łączy doświadczenie KOWR, rozwiązania i produkty Grupy ORLEN z potrzebami współczesnego polskiego rolnictwa. Jesteśmy przekonani, że projekt pt. „Razem napędzamy polskie rolnictwo" stanowi ważny krok w obliczu zachodzących zmian rynkowych i przełoży się na konkretne korzyści biznesowe dla polskich producentów rolnych" – powiedziała Monika Tyska.

Znaczenie polskiego rolnictwa i jego wpływ na życie wszystkich Polaków dostrzega też Prezes Zarządu PKN Orlen. Jego zdaniem rozpoczęcie wspólnych działań z rolnikami pozwoli na duży postęp, przede wszystkim w sferze interesów.

- Grupa ORLEN dostrzega duży potencjał polskiego rolnictwa, które dynamicznie się rozwija. Zacieśnienie współpracy z rolnikami to racjonalny krok biznesowy. Ważną rolę w tym projekcie odgrywają paliwa, które chcemy sprzedawać rolnikom na atrakcyjnych warunkach. Liczymy, że przyniesie to wymierne korzyści wszystkim stronom. Producenci rolni będą mieli możliwość tańszych zakupów w hurcie, a bezpośrednie dostawy paliw ORLEN zagwarantują wysoką jakość i jednocześnie ograniczą szarą strefę, co przełoży się na większe wpływy do budżetu Państwa – podkreśla Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Projekt dotyczący współpracy grupy ORLEN z z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa jest jeszcze w fazie przygotowań. Szczegóły kooperacji mają być znane wkrótce.

(K.P.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone