Zamknij
REKLAMA

Jesteś przedsiębiorcą i masz zadłużenie? Wkrótce zorganizują spotkanie w tej sprawie

14:54, 10.03.2019 | D.W.
Skomentuj
O rozłożenie spłaty zadłużenia na raty mogą się ubiegać przedsiębiorcy i byli przedsiębiorcy, spadkobiercy, osoby trzecie i następcy prawni, czyli osoby, na które przeniesiona została odpowiedzialność za zobowiązania z tytułu nieopłaconych składek. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów. Dłużnikom proponują rozłożenie spłaty na raty. W tej sprawie organizują kolejne spotkanie.

Oferta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy mają problem z opłacaniem składek. Ulga polega na rozłożeniu zadłużenia na dogodne dla klienta raty. Dzięki temu właściciele firm będą mogli spłacić zaległe zadłużenie w możliwie dłuższym terminie, bez naliczania odsetek za zwłokę. Najważniejsze jest jednak to, że prowadzone wobec nich postępowanie egzekucyjne ZUS zawiesi.

- Zakłady Ubezpieczeń Społecznych chcą doradzić dłużnikom jakie są metody spłaty posiadanych zadłużeń. Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc doradcy ds. ulg i umorzeń. Pracownik ZUS przedstawi najdogodniejsze formy uregulowania zadłużenia, które dostosowane będą do indywidualnych sytuacji, w jakich znaleźli się klienci. Pomoże on również w przygotowaniu i wypełnieniu dokumentów niezbędnych do rozpatrzenia wniosku o rozłożenie zadłużenia na raty - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. 

O rozłożenie spłaty zadłużenia na raty mogą się ubiegać przedsiębiorcy i byli przedsiębiorcy, spadkobiercy, osoby trzecie i następcy prawni, czyli osoby, na które przeniesiona została odpowiedzialność za zobowiązania z tytułu nieopłaconych składek, małżonkowie odpowiadający z majątku wspólnego za zadłużenie z tytułu składek współmałżonka i pełnomocnik, czyli osoba, która jest upoważniona przez przedsiębiorcę lub inne osoby odpowiedzialne za zadłużenie.

Spotkanie w tej sprawie zaplanowane jest na wtorek, 12 marca w godz. 10-14, w siedzibie Inspektoratu ZUS przy ul. Płockiej.

(D.W.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone