Zamknij
REKLAMA

Włocławianie już składają zeznania podatkowe. W urzędach skarbowych chcą w tym pomóc!

09:22, 11.03.2019 | D.W.
Skomentuj
Obsługa podatników odbywa się w godzinach pracy włocławskiego urzędu. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włocławku informuje, że w związku z akcją składania zeznań podatkowych pracownicy urzędu pomagają w wypełnieniu dokumentów. Po pomoc można udać się do siedziby przy ul. Okrzei.

Urzędy skarbowe zachęcają do skorzystania z nowej usługi Ministerstwa Finansów „Twój e-PIT”. Zeznanie w usłudze Twój e-PIT jest wypełnione dla podatnika indywidualnie. Sposób rozliczenia można zmienić na wspólny z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Aby to zrobić, również wystarczy się zalogować do usługi i wybrać odpowiednią opcję.

- Usługa Twój e-PIT oznacza szereg korzyści dla podatnika m.in.: wygodę, bezpieczeństwo i oszczędność czasu (brak obowiązku sporządzania zeznania podatkowego samodzielnie), szybszy zwrot nadpłaty podatku ( maksymalnie do 45 dni), możliwość przelewu w przypadku niedopłaty podatku (automatyczne przekierowanie do bankowości elektronicznej) i intuicyjne i proste korzystanie z usługi (brak konieczności instalowania oprogramowania). Użytkownicy korzystający z usługi Twój e-PIT mogą już korzystać z podglądu historii logowania, która pozwala sprawdzić wszystkie próby wejścia do systemu ( zawiera informacje o dokładnych datach i sposobach logowania) - informuje Elżbieta Krzaczkowska z urzędu skarbowego we Włocławku.

Obsługa podatników odbywa się w godzinach pracy włocławskiego urzędu tj. w poniedziałki od godz. 7.30 do 18.00, a od wtorku do piątku od godz. 7.30 do 15.30.

Jak dotąd z PIT-u rozliczyło się już kilkadziesiąt tysięcy podatników. Urzędy skarbowe przypominają, że termin składania zeznań podatkowych za 2018 r. dla podatników nie prowadzących działalności gospodarczej oraz dla podatników prowadzących działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych termin składania zeznań upływa z dniem 30 kwietnia 2019 r.

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

Urszukll3Urszukll3

3 1

ale nie trzeba sie rozliczać. Zakład pracy sam za nas rozliczy w US.
chyba, że ktoś chce szybciej dostać zwrot to lepiej samemu 19:07, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone